Szansa dla gminy Jadów

0

„Jesteśmy w tej chwili w fazie rozruchu turystyki” – przyznaje w rozmowie z Wieściami burmistrz Jadowa Dariusz Kokoszka, ujawniając najbliższe plany na rozwój swojej gminy. Nowe inwestycje powinny zadowolić nie tylko mieszkańców, ale także działkowiczów i gości, którzy każdego sezonu tłumnie oblegają tamtejsze plaże i jadowski rynek.

Gmina Jadów kojarzy się głównie z plażą, rzeką i lodami spożywanymi w miejskim parku. Z inwestycji, które zaplanowaliście na kolejne lata wnioskować możemy, że stawia Pan właśnie na te atuty gminy i stara się je jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

– To prawda, rozpoczynamy tworzenie projektów, które niewątpliwie zmodernizują infrastrukturę gminy i dostosują ją do oczekiwań mieszkańców oraz gości. Bez wątpienia uatrakcyjnią zarówno codzienne życie w naszej gminie, jak i pobyt okazjonalny. Zacznijmy od Liwca.

W tej chwili mamy wyłonionego wykonawcę na projekt drogi, która będzie prowadziła właśnie do terenów nad Liwcem, między Urlami a Iłami. Bardzo chcemy je zagospodarować, ale dopóki nie będziemy mieli projektu drogi, to nie wiemy jak dokładnie rozplanować teren przy Liwcu. Droga będzie miała parkingi, miejsce na toaletę, musimy podłączyć tam także media: wodę, kanalizacje, oświetlenie, a to bardzo kosztowne i niestety trochę potrwa. Trzeba będzie pozyskać środki zewnętrzne, których uruchomienie przeciąga się w czasie.

Mamy też wyłonionego projektanta kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Liwiec: na razie w fazie wykonania koncepcji i po uzgodnieniach z Wodami Polskimi. Myślę, że projekt tej kładki powstanie do końca roku. Marzy nam się kładka praktyczna i jednocześnie ładna. Będzie umiejscowiona przy drodze z parkingami, która prowadzi bezpośrednio nad Liwiec, w miejscowości Borzymy, przy moście kolejowym. Kładka będzie łączyła dwa powiaty i dwie gminy – to bowiem wspólny projekt z burmistrzem Łochowa. Oczywiście koszty dzielimy na pół.

Po zakończeniu tych inwestycji zmieni się krajobraz terenów przy plaży? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj