Kupią działkę w centrum Wołomina

12

Wołomin zamierza wykupić od PSS Społem działkę, o którą przez wiele lat toczono spór w sądzie. Chodzi oczywiście o znajdujący się w centrum miasta teren po dawnym markecie Globi, który aktualnie służy za nieformalny parking.

Tydzień temu włodarze Wołomina zdecydowali o tym, aby skorzystać z możliwości pierwokupu przedmiotowej działki. Koszt tego zakupu ma wynieść ponad 3,6 mln zł. Aby transakcja mogła dojść do skutku potrzebna była jeszcze decyzja radnych. Sesja w tej sprawie odbyła się w miniony wtorek. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

12 KOMENTARZE

 1. Czyli: trzeba kupić działke- bo nie potrafie budować na tym- co mam- na swoim.
  – Brawo! Gratulacje- winszuje mądrości. A do tej pory co kwestii parkingów gmina wołmin zrobiła???? Parking na 30 aut po jednej stronie torów gdzie w rozmiękłej trawie parkuje kolejne 40????
  Bajka !!! Prawdziwa ranga – powiatu.
  Złóżcie te mandaty radnych i burmistrzów – dziury trzeba w drogach zasypywać i liście grabić- do tego sie nadajeta.

 2. Spoko – kupią na kredyt a potem wprowadzą – płatne parkowanie…
  Tak z 8 dyszek za dzień parkowania…
  W kadencje parking się zwróci…

 3. Ech jak zwykle, rozwiązują problem który sami stworzyli.. I teraz chwała :))) bedzie niby parking co od lat byl.. Nieformalny wszak. Tylko skąd kasa? To miasto jest tak zadłużone ze głowa mała. Jakich ulic nie zbudują? A wiedzieli dawno. Mogli zaplanować ale to jak widać jest poza zasięgiem… Poza zakupem działki to trza to uregulować teren.. I tu kolejne miliony.. Albo coś tam zrobić fajnego oprócz parkingu, aż sie prosi. Aby nie dzwon z minitężnia z psem na wierzchu..

  • No jak to skąd – wezmą kredyt i będą spłacać z opłat za parkowanie…
   Albo zrobią „biznesy” jak ordynatorzy w szpitalach państwowych – wydzierżawią prywaciarzowi teren, ten go „zmodernizuje” i potem prywaciarz będzie trzepał kase z bilecików parkingowych…

   Widzę tu duży potencjał – do przekręcenia kaski…
   A wybory tuż tuz…

 4. Jeżeli nie ma już drogi prawnej by ten teren odzyskać dla miasta ( zasiedzenie czy inne sposoby) , to należy to kupić ale nie pod parking , chyba że podziemny. Co tam wybudować ? Oto jest pytanie by koszty się zwróciły i budynek zarabiał ? Kolejne biurowce odpadają , zatem co ? Niech Mieszkańcy podpowiedzą.

 5. Najlepiej zrobią, jak zrobią to, co w Legionowie- bez parkingu podziemnego a naziemny i piętrowy. Jak zrobią podziemny- ni to winszuje tym, co w burzowe lato tam auto wstawią. Bedzie basen podziemny. Ten teren nie jest odwodniony. Już 20 lat temu Wieści zamieszczało fotki dziewczyny z reklamówkami na butach a powtórke mieliśmy 2- 3 lata temu gdzie zamieścili jak końcówką Legionów do patelni jedzie auto rozgarniające wode zderzakiem. I co?? Mało wam tego jeszcze??? Macie tunele burzowe pod torami gdzie topią sie mercedesy, macie patelnie- wodną jak popada, chcecie jeszcze mieć parking podwodny????
  Powiedziałem: wy nie myślcie jak coś ma być zrobione- bo z waszego gminnego myślenia wychodzi tylko blamaż marnotrastwo chajsu- NASZEGO, i kupa niepowodzeń- które ojca nie mają- tylko popatrzcie- jak to zrobiono za płotem- w tym przypadku w Legionowie. A na miejscu megasamu- po prostu zróbcie miejsca pracy dla ludzi : sklep biuro magazyn, może manufakture- np ręcznie wykonywane pamiątkowe psie kupy pomnikowego psa miśka…

  • Mark, jeśli nawierzchnia parkingu będzie ucywilizowana, to już będzie sukces. Na miarę możliwości i oczekiwań, z naciskiem na możliwości.

 6. Mark, poziom twoich komentarzy jest żenujący. Zawsze pełen jadu i nienawiści. Musiałeś mieć trudne dzieciństwo i to się odbija na treści twoich tekstów. Przeczytaj co ty piszesz, spokojnie się zastanów i wyciągnij wnioski. Stać cię na to.
  p.s. Zastanów się nad przeprowadzką do Legionowa lub Grodziska Mazowieckiego.

  • Znowu te idiotyczne wpisy o wyprowadzce? Mam nadzieję, że mieszkańcy wyprowadzą tych, co prowadzą taką politykę, że wszędzie indziej jest lepiej niż w tym grajdole.

   Swoją drogą, jak się nie umie zarządzać miastem, to lepiej wziąć przykład z lepszych, choć często mam wrażenie, że nasze władze nie potrafią nawet wziąć przykładu.

   • Dobry pomysł – niech wszyscy kumaci wyjadą…
    A z wołominka zrobi się taki rezerwat – rezerwat ludzi ułomnych…

    Może nawet turyści będą przyjeżdżać..

 7. Poziom moich komentarzy jest taki jak poziom zarządzania gminą przez radnych i burmistrza- od 6 kadencji- niezmiennie ten sam. Puki co- mamy wolność i nikt mi nie zabroni wyrażania opinii- nawet jeśli nie są zbieżne z doktryną linią czy uwielbieniem naszej najlepiej wszystkowiedzącej podwórkowej władzy.
  Parking podziemny???? Mamy teraz 2 tunele wodne pod torami gdzie topią sie mercedesy, mamy legionów przy torach gdzie po burzy Wieści podają co jakiś czas stan wody na jezdni i chodnikach – niczym stan wody w Wiśle . Pierwszy komunikat o tym zamieszczony był ze 20 lat temu pod zdjęciem dziewczyny z reklamówkami na nogach a 2-3 lata temu zamieścili rovera – amfibie ( szacun dla brytyjskiej myśli techniczno automobilowej) który rozpycha zderzakiem wode na legionów. Idąc tym tropem- podziemny parking to będzie podziemny basen. Bo odwodnienie w rejonie- mizerne.
  A wracając do Grodziska- jedź i sprawdź dlaczego tam – jest lepiej mimo że 20 lat temu Grodzisk marzył by być w położeniu wołmina. Tam – zmieniło sie diametralnie sporu. Tu- ewidentnie NIC. A to nie jest ani moja wina ani zasługa. Poza tym- moje dzieci sie tam wyprowadzają- a nie ja. Ja tu zostaje żeby palić wam w oczy piętno nieudacznictwa , marnotrawstwa , niedoróbek i zmarnowanych szans. Niebawem Halinów będzie dużo przyjaźniejszym do życia miejscem i Okuniew – jak ten nasz zasyfiały wołmin. Wiesz do czego przyrównałem Twoje miasto? Jedź i sprawdź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj