Tanie loty z Okęcia i Modlina – gdzie i jak szukać najlepszych ofert?

0

Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości mają dobry dostęp do dwóch prężnie działających portów lotniczych – Okęcia i Modlina. Z obu lotnisk kursują samoloty tanich linii lotniczych, dzięki czemu niedużym kosztem można dostać się do dziesiątków interesujących miejscowości w Europie i na innych kontynentach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie i jak szukać najtańszych ofert, przeczytaj poniższy artykuł.

Korzystaj z porównywarek cen biletów

W internecie dostępne są serwisy pozwalające na wyszukiwanie najtańszych biletów w danym okresie. Wystarczy wpisać konkretny dzień, tydzień czy miesiąc, aby sprawdzić, jaka linia oraz w jakich godzinach bądź datach proponuje najkorzystniejsze cenowo oferty. Na podobnych zasadach działa ranking abonamentów telefonicznych pod adresem https://komorkomat.pl/tani-abonament-bezterminowy-ranking/.

Unikaj lotów weekendowych

Czy wiesz, że bilety lotnicze na połączenia weekendowe bywają nawet o 20-30% droższe niż na loty realizowane w środku tygodnia? Jeżeli więc masz taką możliwość i chcesz zaoszczędzić pieniądze, zdecyduj się na wylot i przylot od poniedziałku do czwartku – unikaj podróży w terminie piątek-niedziela.

Przeglądaj serwisy z ofertami tanich lotów

W Internecie istnieje wiele stron WWW, których redakcje zajmują się wyszukiwaniem tanich biletów lotniczych i publikują informacje na ten temat. De facto takie witryny wyręczają Cię w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert, a do Ciebie należy tylko wykupienie biletu, jeżeli dana propozycja Cię zainteresuje. Najpopularniejszym tego rodzaju portalem internetowym w Polsce jest Fly4free.pl.

Elastycznie dostosowuj się do terminów tanich lotów

Promocje na tanie bilety lotnicze są dość częste, jednak problem polega na tym, że z zakupem trzeba się spieszyć i dostosować do terminów zaproponowanych przez linię lotniczą. Jeżeli nie masz możliwości elastycznego dopasowywania grafika pracy czy innych zajęć, będzie Ci trudniej podróżować tanio.

Sprawdzaj ceny w trybie incognito w przeglądarce

Zdecydowana większość witryn WWW zbiera tzw. cookies, czyli pliki tymczasowe pozwalające na identyfikację użytkownika. Przy ich wykorzystaniu wyświetlane mogą być wyższe stawki dla osób, które już wcześniej przeglądały daną stronę. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto sprawdzać ceny biletów w trybie prywatnym (incognito) w przeglądarce. Jeśli zaś weryfikujesz ceny z telefonu i zauważasz, że przy kolejnych wyszukiwanych otrzymujesz coraz to droższe propozycje, pomóc może zrestartowanie telefonu. Nie wiesz, jak to zrobić? Dowiedz się, jak zresetować iPhone.

Weryfikuj oferty w dniach od wtorku do czwartku

Wielu osobom może się to wydawać niewiarygodne, jednak faktem jest, że linie lotnicze proponują tańsze bilety od wtorku do czwartku niż w pozostałe dni tygodnia. Trudno jednoznacznie stwierdzić, z czego wynika taka strategia, jednak w praktyce łatwo zauważyć, że jest ona stosowana.

Lataj poza sezonem

O wiele bardziej oczywiste jest stwierdzenie, że w sezonie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu, bilety lotnicze przeważanie bywają droższe niż w pozostałych miesiącach. Jeżeli więc zależy Ci na tanich podróżach, raczej nie licz na nie w trakcie szczytów urlopowych.

Korzystaj z programów lojalnościowych

Dla osób, które często podróżują, atrakcyjną propozycją jest dołączenie do programów lojalnościowych prowadzonych przez linie lotnicze. Dzięki temu można liczyć na różnego rodzaju upusty pozwalające na uzyskanie niższych cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj