Walka o przejazd kolejowy

2

Pomysł likwidacji przejazdu kolejowego w ciągu ul. POW w Radzyminie pojawił się w jednej z koncepcji rozbudowy linii kolejowej zaprezentowanej przez PKP (pisaliśmy o tym w poprzednich numerach Wieści). Zdaniem włodarzy Radzymina to zbyt daleko idąca ingerencja w lokalny układ transportowy, a założone przez PKP cele przebudowy linii kolejowej można osiągnąć bez likwidacji przejazdu. Pojawiły się więc apele do mieszkańców o wysyłanie protestów do inwestora.

„Uwaga. To ostatni moment aby zaprotestować przeciwko koncepcji likwidacji przejazdu kolejowego na ul. P.O.W. w Radzyminie. Tylko do 4 kwietnia trwają konsultacje w których można wypowiedzieć się na temat planów PKP dotyczących modernizacji linii kolejowej nr 10, Legionowo – Tłuszcz” – czytamy we wpisie radnego gminy Piotra Rembelskiego. „Problem pojawia się niestety przy wariantach z prędkością konstrukcyjną do 160 km/h i proponowaną przebudową także odcinka od Radzymina do Tłuszcza na dwutorowy (warianty 2 i 4). W tym wypadku, jak wskazywano na konsultacjach, które kilka tygodni temu odbywały się w Radzyminie, ze względów bezpieczeństwa (widoczność zza wiaduktu) miałby zostać zlikwidowany przejazd na ul. P.O.W. bez którego zarówno chyba ja, jak i większość mieszkańców Radzymina, ale i Gminy Dąbrówka, nie wyobraża sobie funkcjonowania systemu dróg w naszym mieście” – wyjaśnia radny.

Na temat szczegółów zmian wynikających z planów rozbudowy linii kolejowej numer 10 (Tłuszcz – Radzymin – Legionowo) wypowiedział się publicznie także burmistrz Krzysztof Chaciński: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Powinni jak najszybciej uruchomić przystanek kolejowy w Woli Rasztowskiej przy ul. KOŚCIELNEJ bo w Woli R. mieszka ponad 2 razy więcej ludzi niż w Krusze, i wydłużyć trasę pociągów SKM S3 do Tłuszcza.

    • SKM powinni przedłużyć do Wieńskiej przez Tłuszcz ale do tego potrzeba aktywnych działaczy w Woli, Emilianowie bo w Kruszu to wybitnych działaczy nigdy nie brakło nawet mieli posłów z Krusza dlatego mają stację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj