Żadnej betonozy na placu

4

Pod koniec 2021 r. zaprezentowany został projekt budowlano-wykonawczy i dokumentacja projektowo-kosztorysowa zagospodarowania Placu 15 Sierpnia w Kobyłce. Jednak dopiero teraz miastu udało się pozyskać dofinansowania, które posłużą na rewitalizację tego jakże ważnego dla mieszkańców Kobyłki miejsca.

Podczas odbywającej się tydzień temu sesji Rady Miasta ogłoszono, że Kobyłka złożyła dwa wnioski dotyczące dofinansowania na rewitalizację Placu 15 Sierpnia. W pierwszym z nich miasto wnioskuje o 11 tys. 356 zł na rewitalizację historycznej części placu w ramach programu Mazowsze dla Miejsc Pamięci 2023. Drugi dotyczy rewitalizacji terenów zieleni w ramach programu Mazowsze dla Klimatu 2023, w tym przypadku chodzi konkretnie o nasadzenia zieleni.

– Staramy się pozyskać środki na całość rewitalizacji, ale pewnie nam się to nie uda, więc gdy jawi nam się możliwość pozyskania środków na część działań związanych z tym Placem 15 Sierpnia, to próbujemy te pieniądze zdobyć. Teraz są to takie dwie rzeczy, nie tylko nasadzenia i zieleń, ale również część dotycząca rewitalizacji historycznej części palcu. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Piękny plac, piękne miejsce aby kiedyś zbudowali tam naszej Burmistrz pomnik bo to jest dobra Burmistrz i bezkonkurencyjnie piękna kobieta.

  2. W pierwszej kolejności należałoby wubodwać Nowoprojektowaną. Następnie uporządkować ruch woków szkoły i kościoła. Na koniec brać się za plac. Ale zjazd z wiaduktu poprowadzono ludziom przez ogródki. B. duży ruch nadal będzie odbywał się przy placu. Ludzie przyjmą znaczne dawki tlenków azotu i pyłu z przycieranych opon. Nowe nasadzenia będą robione pod wyrośniętymi drzewami z ograniczonym dostępem do światła i wody. Długookresowo sukcesu raczej nie będzie, ale do najbliższych wyborów nowa aranżacja powinna dotrwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj