Wstrzymują sprzedaż węgla

1

Gminy kończą sprzedaż węgla. Wnioski o zakup paliwa stałego po niższej niż rynkowa cenie można było składać do soboty 15 kwietnia, jednak wiele gmin, jak np. Tłuszcz, już kilka dni wcześniej ogłosiło, że wstrzymuje przyjmowanie płatności w związku z minimalnym zainteresowaniem mieszkańców zakupem tego surowca oraz spadającymi cenami na rynku. Z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem rozmawia red. Julita Mazur.

Jak wyglądała sprzedaż węgla w tym sezonie w gminie Tłuszcz? Czy wszyscy mieszkańcy, którzy zaoferowali się wcześniej kupić ten surowiec, rzeczywiście zdecydowali się go nabyć?

– Jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w których została postawiona gmina – szybkość działania, brak dokładnych wytycznych, brak środków na obsługę tego przedsięwzięcia i możliwość chociażby zatrudnienia dodatkowego pracownika oraz skalę przedsięwzięcia (łącznie w gminie Tłuszcz złożono 2 tysiące wniosków) uważam, że poradziliśmy sobie wzorowo. W 2022 roku w ramach sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach sprzedano 873 ton węgla, a w 2023 roku 1169 ton. Pracownicy Urzędu zajmowali się przyjmowaniem i obsługą wniosków, a także ewidencjowali wpłaty mieszkańców. Transportem surowca zajmował się nasz lokalny przedsiębiorca, firma PSB Mrówka, który przywoził go od dostawcy, a następnie dostarczał do mieszkańców. Wiele kwestii organizacyjnych było zmienianych w trakcie trwania „akcji węgiel”, bo każdy samorząd dopiero się tego uczył.

Nie wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli wniosek zdecydowali się ostatecznie na zakup surowca, a wynikało to z kilku przyczyn, m.in. długiego czasu oczekiwania ze względu na ilość złożonych wniosków czy przestojach w dostarczaniu do nas węgla.

No właśnie, podczas sprzedaży węgla w gminie napotkaliście zapewne na wiele problemów.

(…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj