Impreza kosztem dzieci?

0

Taki wniosek postawiła w swoim piśmie do burmistrz Ząbek radna tego miasta Edyta Kalata. Chodzi o zorganizowanie w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Dzikiej w Ząbkach gali FEN 39 (walki MMA).

„W związku z licznymi zapytaniami i uwagami od mieszkańców, jakie do mnie wpłynęły oraz jakie pojawiły się na portalach społecznościowych po sobotniej Gali w szkole podstawowej nr 6 w Ząbkach przy ul. Dzikiej, zwracam się z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, która budzi wiele kontrowersji. Proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe zapytania:

1) Dlaczego komercyjna impreza organizowana jest kosztem dzieci, uczniów szkoły podstawowej?

Przez tydzień czasu trwały przygotowania sali w szkole, przez co sala gimnastyczna wyłączona była z użytku i niedostępna dla uczniów.

Dzieci uczęszczające do szkoły, które przychodziły kilka minut przed swoimi lekcjami traktowane były jak osoby niepożądane i przepędzane. Traktowane były „jako zagrożenie” podczas gdy osoby obce, przygotowujące imprezę mogły w pełni i bez ograniczeń poruszać się po szkole. Czy odpowiednio zapewnione było przez ten czas bezpieczeństwo dzieci?

2) Dlaczego z powodu komercyjnej imprezy rodzice wynajmujący salę by zapewnić swoim dzieciom trochę ruchu i gimnastyki musieli zrezygnować ze swoich zajęć?

3) Dlaczego przez tydzień czasu wyłączony z użytkowania był przyszkolny parking od ul. Różanej?

4) Dlaczego przy podejmowaniu decyzji o organizacji gali FEN 39, miasto, Pani Burmistrz nie wzięła pod uwagę mieszkańców i ich dzieci dezorganizując funkcjonowanie placówki szkolnej?

5) Czy konieczne było organizowanie tego typu imprezy w szkole podstawowej?

Czy szkoła jest odpowiednim miejscem na organizowanie gali FEN?  (…)”

Odpowiedział jej wiceburmistrz Ząbek: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj