Prezent dla dziadka rozpoczynającego emeryturę – co wybrać?

0

Prezent dla dziadka rozpoczynającego emeryturę – co wybrać?

Wiek senioralny jest według wielu perfekcyjnym czasem do rozwijania dotychczasowych zainteresowań, na które wcześniej nie miało się tak wiele czasu. W tym wieku nie biegnie się już do pracy, zaś dzieci są samodzielne i wiodą własne życia. Oczywiście, wielu seniorów preferuje spokojny tryb życia, jednak coraz więcej nestorów rodziny udowadnia, że wiek to tylko liczba, z radością realizując wcześniej odkładane plany. Jak wybrać prezent dla dziadka, który niedawno wkroczył w wiek emerytalny i ma czas na samorozwój? Współcześnie mamy do wyboru naprawdę mnóstwo upominków, jednak nie dla każdego ta informacja zdaje się być czymś pozytywnym. Aby nieco skonkretyzować swoje poszukiwania, najlepiej jest skupić się na osobowości obdarowywanego – jego charakterze, poczuciu humoru i oczywiście hobby.

Jaki prezent dla dziadka-domatora? Najlepsze propozycje!

Twój dziadek należy do grupy seniorów, którzy najlepiej czują się w domu i sprowadzają wszelką aktywność do funkcjonowania w znajomych czterech ścianach? Sklep Murrano przygotował szereg pomysłów na prezent dla dziadka ceniącego spokój. Poduszka z kieszonkami na najważniejsze rzeczy umili niejedno popołudnie, zaś drewniany stolik śniadaniowy przyda się podczas oglądania ulubionego teleturnieju o poranku. Praktyczne prezenty uchodzą dziś za jedne z najlepszych, a jeżeli dodatkowo w jakiś sposób nawiązują do postaci dziadka, tym bardziej warto podarować je seniorowi! Jak jednak uczynić poduszkę czy stoliczek śniadaniowy wyjątkowym? Kwintesencja tkwi przede wszystkim w możliwości personalizacji tego typu przedmiotów. Nanosząc na nie grawer czy nadruk, na którym widnieje imię dziadka, jego standardowe powiedzonko czy cytat z ulubionej piosenki bądź książki, od razu czynimy te rzeczy jedynymi w swoim rodzaju. Warto uważnie wsłuchiwać się w potrzeby seniora, wręczając mu prezenty, z których rzeczywiście będzie w stanie regularnie korzystać. Równie dobrym pomysłem na prezent dla dziadka jest zestaw szklanek z grawerowaną karafką czy stojak na butelki – o ile ten preferuje którykolwiek z trunków.

Pomysł na prezent dla dziadka, który nie zwalnia tempa!

Pasja seniora stanowi jedną z najlepszych inspiracji na prezent. Jeżeli Twój dziadek jest w ciągłym ruchu, wszędzie go pełno, a energii można mu wręcz pozazdrościć, masz naprawdę szerokie pole do popisu w kwestii podarunków! Upominek, który nawiązuje do pasji czy zainteresowań na pewno trafi w jego gusta, powodując na jego twarzy szeroki uśmiech. Seniorzy coraz częściej uczęszczają na zajęcia prowadzone specjalnie dla nich przez liczne kluby czy ośrodki rekreacyjne – dlaczego by nie wesprzeć swojego dziadka w rozwoju pasji, prezentując mu kubek termiczny, który będzie mógł zabierać ze sobą na większe czy mniejsze wycieczki? A może Twój dziadek to urodzony majsterkowicz, którego drugi dom stanowi garaż pełen różności? W tym przypadku narzędzie wielofunkcyjne z grawerem sprawdzi się tu najlepiej! W skład takiego zestawu wchodzi młotek, nóż, śrubokręt, toporek, pilnik, piłka, obcinacz oraz otwieracz do butelek – dziadek może mieć wszystko to, co najważniejsze, pod ręką, nie musząc już odrywać się od pracy w celu znalezienia tego jednego śrubokrętu czy pilniczka. Niezależnie od tego, jaki tryb życia wiedzie Twój dziadek, dobrze podarować mu wyjątkowy upominek; na przykład ze specjalną dedykacją w postaci grawerunku. Nawet tak drobny szczegół jest w stanie uczynić prezent dla dziadka jedynym w swoim rodzaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj