Rondo Praw Kobiet

7
dav

Radni Radzymina przychylili się do petycji mieszkańców i zgodzili się na nadanie rondu na terenie gminy (obręb Ciemne) nazwy: Rondo Praw Kobiet. Nie obyło sie jednak bez wątpliwości.

Wniosek w sprawie nadania nazwy rondu położonemu w ciągu ul. Wołomińskiej wpłynął od Stowarzyszenia Radzymin Dobra Gmina, Nasza Przyszłość. (…) Radni przyjęli propozycję z mieszanymi odczuciami. Jak wskazał radny Przemysław Śledź, Polska nie ma tradycji dyskryminowania kobiet. – Rozumiem intencje uhonorowania walki o prawa kobiet, tylko czy ten trend zachodni walki o prawa kobiet na pewno dotyczy naszej kultury? Nie widzę w naszej przestrzeni miejsca na dyskryminację kobiet – zauważył i dodał, że jego zdaniem ta walka może pójść za daleko tworząc sztuczne różnice. Zaproponował więc by może nazwać rondo „równouprawnienia obu płci”. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

 1. 6 września (1831r) miała miejsce obrona Reduty, którą unieśmiertelnił A.Mickiewicz w wierszu Reduta Ordona. Komu nie podoba się Mickiewicz, Ordon, Warszawa… Bo ulicy 6 września w Wołominie już nie ma. A Ordon spokojnie spoczywa na cmentarzu we Lwowie.

 2. Przed II WŚ mieliśmy w Wołominie ulicę gen. J.Bema ( Warszawa ma całą dzielnicę!).
  Teraz nie ma ulicy gen. Bema, mamy natomiast ulicę gen. rosyjskiego, który pacyfikował
  oddziały Bema podczas Powstania Węgierskiego w 1848r.
  Nie mamy ulicy 4 lutego, a to data nadania praw miejskich w 1919r. Nie mamy też ulicy 11 listopada, a była. Mickiewicz się pomylił w sprawie Ordona, ale napisał arcydzieło!
  4 lutego byłem w Warszawie, aby spotkać się z ludźmi, którzy mają w sprawie 4 LUTEGO coś
  do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj