Coraz mniej inwestycji

22

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wołominie zaprezentowany został Raport o stanie gminy. Już na początku omawiania tego dokumentu zaznaczono, że w gminie nieco ubyło mieszkańców. Zgodnie ze stanem na 2022 r. Gminę Wołomin zamieszkuje 48 580 osób. W 2021 r. było to 48 959 osób.  W samym zaś Wołominie liczba mieszkańców wynosi 34 113 osób.

Przedstawiając Raport o stanie gminy wiceburmistrz Łukasz Marek podkreślił, że aktualnie zanosi się na to, że samorządy będą mieć coraz większe wydatki na wsparcie osób ubogich kosztem inwestycji. – Chcę pokazać państwu pod jaką presją wydatkową jest Gmina Wołomin wobec swoich sąsiadów. Radzymin wydaje na działalność domów społecznych 968 tys. zł, Kobyłka 1 mln 300 tys. zł, Zielonka około 1 mln zł, Dąbrówka 292 tys. zł, Ząbki 794 tys. zł, Marki 1 mln 198 tys. zł. A Wołomin 3 mln 618 tys. zł, które wydaliśmy w 2022 r. Żeby pokazać tendencję dodam, że w 2019 r. wydawaliśmy na ten cel 2.9 mln zł, w 2020 r. 3.1 mln, a w 2021 r. 3.3 mln zł. W 2022 roku jak już wspomniałem 3.6 mln zł. Mamy też informację, że we wrześniu lub w październiku będziemy musieli zebrać na ten cel jeszcze dodatkowe środki ale raczej zmieścimy się w tych 4 milionach – oznajmił wiceburmistrz. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

22 KOMENTARZE

 1. I może się jeszcze pan Łukasz Marek zdziwił, czemu gmina wydaje więcej na osoby ubogie. Tak, jak się Elizabetha dziwiła, że w Wołominie mieszkańców ubywa. Gdzie w Wołominie jest praca dla ludzi? Urząd, kilka sklepów i galeria 20 tys mieszkańcom nie zapewnią pracy. Gmina ubożeje i jest to tylko i wyłącznie wina obecnych władz. Brak miejsc pracy nie bierze się z powietrza. Radwanowa, Marek i cała reszta bandy robiła dokładnie wszystko, aby doprowadzić do regresu gminy w każdym obszarze. Brak dróg, brak kanalizacji, wody miejskiej, preferencyjnych warunków dla przedsiębiorców, wyprzedaż gruntów pod developerkę, smród w mieście, długo by wymieniać. U nas lokują się tylko szemrani przedsiębiorcy, którzy zrobili sobie z gminy wysypisko i składowisko wszelkiego syfu. Ubyło mieszkańców? A kto by chciał tu mieszkać? Każdy ucieka. Sprawdźcie, ilu mieszkańców Legionowa, Ząbek, Radzymina czy nawet Wyszkowa pracuje w miejscu zamieszkania. A u nas? Kto może, pracuje w Warszawie, kto nie ma możliwości wyjechania na 10 h dziennie korzysta z zasiłków. Na miejscu Marka wstyd byłoby mi prezentować takie dane, ale oni są tam za głupi, żeby zauważyć związki przyczynowo-skutkowe.

 2. ja tam widzę świetlaną przyszłość wołomina jako gigantycznego wysypiska śmieci dla całego województwa.

  w końcu mieszkańcy są już od dłuższego czasu przyzwyczajani do smrodu śmieci.

 3. No i co tu pisać jak wszystko napisane. Panie Marek , a ile że ście miejscowych planów uzgodnili przez 2 kadencje radwan, w ilu unijnych projektach partycypowaliście żeby nie topić całej gminnej kasy a inwestycje na czas oddawać, ile stref pod inwestycje wydzieliliście????? Ilu przedsiębiorców stwarzających miejsca pracy zachęciliście do współpracy???? Gdzie???? Skoro Klembów robi to lepiej niż władze wołomińskie..Pytam – przedsiębiorców a nie firmy transportowe którym nawydawaliście pozwoleń na zwózke gówna- zatruwającą gmine i powiat- bo te odpady niebezpieczne ścielą sie gęsto po powiecie- weź se rower i pojeździj. Nie samochód. Bo tacy właśnie- to nie są przedsiębiorcy tylko bandyci działający na szkode ludzi gminy i Państwa Polskiego- takim pozwoliliście rozwinąć bandyckie skrzydła- których teraz sami boicie sie ruszyć. Oczywiście pomijam solidnych transpotrowców którzy odżegnują sie od takich bezeceństw.
  No to teraz wydajecie takie kocopoły, oświadczenia dla idiotów- że wam sie BEZPRZYCZYNOWO gmina zwija??? Bo przez 10 lat nic nie robienia- nic nam nie przybyło????
  Ale nie bierzecie pod uwage tego że czasu nikt wołominowi i ludziom – nie zwróci. Podczas gdy inni odpłynęli z inwestycjami zatrudnieniem, MPZP, rozwojem- WY COFNELIŚCIE GMINE W CORAZ WIĘKSZY MARAZM.
  ZA TO POWINNO SIE DOMAGAĆ KARY DLA RZĄDZĄCYCH .
  Uderzcie w dzwon , niech misio zaszczeka a Zośce postawcie w-zetke- może to coś zmieni- jak ją zje ????
  Bo to wszystkie wasze inwestycje.. może jeszcze ze 2 działki za psi grosz pchnijcie- może coś sie zmieni???
  Oddawać teraz apanaże coście pobrali- bo jest gorzej niż przed przejęciem przez was władzy.
  Jak niemoty nie wiecie co robić- to popatrzcie co inni za płotem robią- i róbcie tak samo- tylko patrzcie ze 4 gminy dalej- w którąkolwiek strone.
  A jak tego nie umiecie- to postarajcie sie o przyłączenie, zbliżenie miasta do wawy poprzez droge i zorganizowanie lepszego wspólnego transportu – a nie jeszcze oznajmiacie że WB – jeszcze zostanie w wołminie – skoro inne okołowarszawskie nawet sie nad taką kwestią nie rozpamiętują czy WB ma być czy nie… a kibel w twojej łazience…. zostaje? , czy wynosisz na gabaryt??? Oto skala porównawcza.
  Dawno powiedziałem- zróbcie droge i dobry transport- reszta sama sie rozwiąże. Nie umiecie słuchać i myśleć.

 4. Nie do końca rozumiem, z kogo oni próbują idiotów zrobić. Przecież większość ludzi rozumie zależność: gmina ubożeje – ubożeją mieszkańcy. Proste jak budowa cepa. Jeszcze, jakby nie porównywali wydatków do gmin ościennych to mogliby na PiS zrzucić, że to ich wina, że w Polsce ludzie ubożeją i Wołomin nie jest wyjątkiem. Ale z danych przedstawionych przez Marka widać ewidentnie, że mieszkańcy w Wołominie ubożeją szybciej.
  Po co pokazywać dane, z których widać jak na dłoni, że Radwanowa i jej krasnale nie potrafią zarządzać? I jeszcze publicznie się do tego przyznają. Jest gorzej niż myślałem, nie tylko studiów im brakuje, ale czas cofnąć się do podstawówki, bo z logicznym myśleniem też nie za dobrze.

 5. Naprawdę panie Marek? Wołomin jest też pod ogromną presją much gnojówek, bo w całej gminie sztyni albo od wysypiska albo od tego szamba co go ludzie do rowów wylewają, boście jełopy nie potrafili zapewnić ludziom w XXI w. takiego luksusu jak kanalizacja.
  Jest też pod ogromną presją mechaników samochodowych, bo dziury łatacie gumą do żucia, a położenie kilometra asfaltu to inwestycja na kilka lat.
  Wołomin jest też pod ogromną presją seniorów, którzy muszą z buta zasuwać do lekarza, bo nie da się zrobić normalnej komunikacji, coś niewidzialnego chyba stoi na przeszkodzie.
  A za chwilę Wołomin będzie pod ogromną presją ludzi świecących na zielono, bo nie potraficie niemoty zająć się nielegalnymi składowiskami odpadów zagrażających życiu.
  Jesteście jak dwulatek, który strącił kubek z soczkiem na podłogę i dziwi się, że jest plama na podłodze.

  Ale mam dla was dobrą wiadomość, ludzie w Wołominie są też głupi (nie wszyscy na szczęście albo i na nieszczęście dla nich), uwierzą w te wasze tanie chwyty. Wystarczy, że wszystko ładnie kolorowym pyłkiem posypiecie, a przed wyborami może i na brokat kasa się znajdzie.

 6. Szanowni przedmówcy, o braku kanalizacji w mieście podwarszawskim dziś nawet nie wypada wspominać, bo to wstyd dla mieszkańców, że nie potrafili doprowadzić do tego, żeby bieżąca woda i kanalizacja były na terenie całej gminy. Radnym bezczynnym w tym obszarze należy podziękować stosownie do okoliczności. Wstyd, bo to zapóźnienie cywilizacyjne jest, a nie przejaw stagnacji. Jest to też miernik poziomu jakości życia. Jest to też wskaźnik zamożności mieszkańców, bo zasobniejsi zmieniliby miejsce zamieszkania, a nie tkwili w takich warunkach, jakie tu są. Nawierzchnia asfaltowa, czyli asfalt, na dobrze obliczonej i wykonanej podbudowie to nie inwestycja na kilka lat, ale nawet na kilkanaście. Miejsc pracy tu nie ma i raczej nie będzie, bo nie ma warunków dla stworzenia nowych miejsc pracy. Bez komunikacji, infrastruktury i wydzielonych pod działalność gospodarczą terenów nie da się przyciągnąć inwestorów. Od lat jest marazm i lokalni bohaterowie, od lat jest równanie w dół w każdym obszarze. Większość mieszkańców taki stan akceptuje, albo akceptowała, więc jest dokładnie to, co jest. Jeśli ktoś liczy na szybką poprawę, to jest niepoprawnym optymistą.

 7. A ja tam uważam, że jest super w Wołominie teraz, jak trochę śmierdzi i syfu jest to przecież jakieś urozmaicenie w tej pięknej codzienności miasta. Sa tez zatyczki do nosa a śmieci ulice to może by sami mieszkańcy posprzątali, bo niby co? Ja śmiece ? I fajne są murale na rozpadających się kamienicach i te tężunie w centrum spalin samochodowych , niczym w Karlovych Varach , no może coś pomyliłam, ale chciałam dobrze . I te , te , kwiatki takie , duże, mogule i magiinolie chyba , jest kilka tez . I co tam .. czepiają się o te śmieci porzucane i te mauzery? Ze karabiny takie? Nue rozumie ..,no przecież gdzieś to trza trzymać , te chemię odpadowa, nie wiem , może to nawet zaszczyt ze firmy te wybrały wołomin jako jeden z najważniejszych celów. A kanalizacja drogi ? Ja mam, to o co chodzi ? A ta kanalizacja droga, nie polecam. Lepsza slawojka za chatą . Inwestycje to przecie są , będą przed wyborami jak nue zbankrutujem , ten plac w centrum to przecie wszyscy chcą nowy , to najpotrzebniejsze , tak słyszałam czy się przyśniło ? , no i słyszałam czy śniłam , nie wiem , bo się miesza, ze jeszcze ludzie się zorganizują i zbiorą kaske na mój pomnik tam, taki nieduży ,z 5 metrów a wokół malutcy 20 cm mieszkańcy , podobno . I darmo kiełbasa będzie ? O nie .Trza budżet ratować – na pewno każdy kupi kaszanę po 30 i 10 zł ogórek jeden. Trza dbać o kasę miasta .,…kasa jest kasa . Może sama będę handlować , a co ? ..,,,,,,,,,,(nieautoryzowany wywiad bez kartki ) ( nie ukazał się do tej pory ) czyj mógłby być ? Jak myślicie ?

 8. Bo wy się ludzie nie znacie. Głupi jesteśta. W życiu liczy się zabawa. Tu pyłeczek, tam misiaczek, tężunia, łomżunia i Elunia. Dookoła piękne róże i magnolie, sikorka zakwili, pszczółka zabzyczy, jest jak w bajce. A ludzie się stąd wyprowadzają, bo nie wszyscy potrafią poradzić sobie z nadmiarem piękna. A Wołomin to płaci na ubogich, ale duchem, którzy tej łomżuni i tężuni nie doceniają. Biedni ludzie, jeszcze nikt im kręgosłupa nie złamał i poglądów nie zwichrował. Widzicie coś innego?

  • Że wam nie wstyd pleść takie androny panie Marek i pani Elu. Chyba żyjecie w innym mieście niż my skoro nie widzicie nędzy tego co tu jest. A w tym wielka wasza zasługa. Zniknijcie czym prędzej szkodniki.

   • Ale my nie mamy zamiaru znikać. Łyso wam będzie, jak nas wybiorą na kolejną kadencję. W Wołominie mamy dużo fanów. Rzuciliśmy trochę pyłku za 200 zł i się te głupie Seby i Ewele znowu dadzą nabrać, hehe. Po co mamy budować drogi za miliony, skoro możemy kupić kolejną kadencję za kilka stówek? Sami sobie jesteście winni, boście głupi. A głupota nie jest zabroniona, powiem więcej, bądźcie głupi najdłużej.

 9. Oddaj parówo chajs za uruchomienie internetu dla sołectw. Jeszcze cie łysielcu prokuratura nie ściga??? Dziwne ! Też sie nieźle Wołominowi przysłużyłeś- nie ma co.

 10. Mimo wszystko jest bardzo dobrze . Jedziemy pozytywnie do przodku .Kasa na pensje dla nas jest. To o co kaman??? JMPER
  Ps Byście tylko mogli publikować fotki i nazwiska tych pozytywnych co się do tego sukcesu gospodarczego Wołomina przyczynili żeby każdy wiedział ze trzeba na nich żnow głosować ,ta elitę i naj . Taki Łukasz czy Dariuszu nieznani nawet sąsiadom .,, i Elżbieta i ci naczelnicy superr no czas żebyśmy ich poznali niech się nie kryją ze swoimi sukcesami bo niby po co .. wstyd czy jak????

 11. Wszystko fajnie, tylko kogo zamist tych myślących inaczej wybrać- i żeby jeszcze z poza wielokadencyjnej sitwy obsrańców rządzących inaczej??? Jakiś komitet już powinien sie zawiązywać… myśle o myślących- bo liste tych myślących inaczej- już sobie sporządziłem. Z 4 kadencji- bo to ten sam obornik.

  • Myślący mają świadomość, że zawiązanie komitetu będzie się wiązać z frontalnym atakiem ze strony myślących inaczej i strefy środka, czyli tych, którzy widzą co jest, mają świadomość, że to nie tak powinno być, ale nie chcą się narazić na atak myślących inaczej, czyli też równają w dół, ale po części wbrew swojej woli. Równanie w dół ma swoje prawa i zasady, a jedna z podstawowych zakłada, że jeśli ktoś chce opuścić szeregi, to należy to potępić, bo, co prawda najpewniej jest niespełna rozumu, ale to nieistotne, obszczekać i tak trzeba, niezależnie od powodów woli opuszczenia szeregów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj