Dwie perły

21

W minionym tygodniu na 7. Kongresie Perły Samorządu rozstrzygnięto kolejną edycję rankingu Perły Samorządu – konkursu na najbardziej sprawne polskie gminy i najlepszych samorządowców. W tym roku Radzymin rozbił bank zdobywając 3 miejsce w Polsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich i 2 miejsce w Polsce w kategorii Włodarz gminy miejsko-wiejskiej.

– Nie pracuje się dla rankingów, ale Perły Samorządu organizowane przez Dziennik Gazeta Prawna i PWC są w świecie samorządowym tym, czym Oscary w branży filmowej, dlatego gdy znajdujesz się w gronie nominowanych jest to ogromne wyróżnienie i docenienie pracy przez niezależnych ekspertów.

I nagroda, która smakuje najbardziej – wyróżnienie za innowacyjny projekt – Fundusz Wsparcia Jednostek Pomocniczych gminy Radzymin (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

21 KOMENTARZE

 1. Dwie wiodące gminy w powiecie. Też tak to widzę. Może dodał bym do tego Klembów i Strachówka. Też ładnie się rozwijają. No ale fakt. Kobyłka i Radzymin to klasa ogólnopolska.

  • Radzymin zasłużył, Kobyłka to duża pomyłka. W szkolnictwie blisko katastrofy. Budowa szkoły nie ruszyła, a kilkadziesiąt milionów zł uzyskane ze sprzedaży nieruchomości, które miały być przeznaczone na jej budowę, się rozmyło.

   • Jesteś z Kobyłki? Czy z Radzymina? W Radzyminie mamy to samo, brak szkoły. I czekamy na jej budowe. Rozumiem Burmistrza Radzymina i rozumiem Burmistrz Kobyłki. Inaczej, ja rozumiem sytuacje budżetową miasta. Obecnie miasta nie maja pieniędzy na nic. A te które są w stanie porwać sie na budowe szkół są perłami. To czy ja czy ty uważamy że ten czy inny burmistrz nie zasługuje na nagrodę jest opinią subiektywną. Dobrą do wygłoszenia przy piwie w knajpie, w tym rankingu oceny dokonywali specjaliści z jednej z największych firm doradczych na świecie. Sam mieszkam w Radzyminie i też chciałbym mieć szkołe zaraz. Nie ma. Czekamy.

   • @ radzyminiak. Kobyłka sprzedała działek za kilkadziesiąt milionów złotych (miały być przeznaczone na budowę szkoły), a Burmistrz i to prze… na rzeczy większości trzeciorzędne, licząc, że ktoś się nad nią zlituje i da duże dofinansowanie. Kilka lat odwlekania, przyszła inflacja i jesteśmy z ręką w nocniku.

   • Zgoda w 100%. Radzymin to zupełnie inny przypadek niż Kobyłka. Nagroda dla Kobyłki to raczej kwestia PRu Zbieć, na który idzie każda złotówka. Już kilka lat temu były te perły dla Zbieć. Taki jakiś ciekawy przypadek.

 2. A gdzież jest Wołomin? Toż to wzór w skali świata. Już wiem, to pewnie spisek PiS, to oni sfałszowali wyniki, albo krasnoludki od złej wróżki, albo kot Alik, a może kosmici? I jeszcze grożą burmistrz Wołomina, i jej psy chcą otruć. Już kilka spraw się przed sądem toczy w tej sprawie. W najbliższych dniach odbędzie się konferencja, na którą zaprosimy Grabca i kilku pokrzykiwaczy, i jeszcze tło zrobimy z przerażonego wicewróżka ze swą wierną koleżanką od żółtych kartek na workach na śmieci. Niemożliwe, że nikt tego kabaretu nie docenił. A może nie było odpowiedniej kategorii, np. perła kabaretu w samorządzie? Think about it.

  Zwycięzcą gratulujemy, zasłużyli na ten tytuł.

 3. Ważne najważniejsze są tylko serduszka na fb … tych mam kilka .. kogo obchodzi reszta. No i kto postawił pomnik psa i dzwon? A konferencja razie z Pamem Grabcem? A i Trzasku tu był . I parasolkę czarna miałam … itp itd itp itd itd itd tak wiele dobra dałam mieszkańcom ze hej …a ze czasami śmierdzi z wysypiska i nie na dobrych dróg i kanalizacji i wody i ze z inwestycji lipa … to eee Jakie inne miasta maja sukcesy w porównaniu z moimi pozytywnymi ??? Nijakie

 4. Perła Partactwa raczej – Burmistrz Chaciński spartolił umowę na budowę kanalizacji i od 2 lat mieszkańcy Słupna przy ul. Norwida i ulic dojazdowych są skazani na wdychanie pyłu z rozjeżdżonej gliny a ostatnio i cementu, nie wspominając o niszczeniu zawieszenia i mechaniki samochodów. Burmistrz i kierownik referatu utrzymania dróg nie mają sobie nic do zarzucenia, bardzo dbają o interes wykonawcy, żeby przypadkiem nie naliczyć kar (do tej pory 1500 zł przy kilkumilionowym kontrakcie), za to nie dbają o interes mieszkańców. Ostatnio podpisali aneks do umowy legalizujący opóźnienia. Mieszkańcy są wkurzeni i zmęczeni ale to nie robi na władzy najmniejszego wrażenia – przykład chyba idzie z góry.

  • Ciesz się, że tylko to wdychasz. W Wołominie z jednej strony wali od wysypiska, z drugiej od asfalciarni, a do tego jeszcze gmina zaminowana mauserami z jakimś syfem. O kanalizacji możemy pomarzyć. Nie ma i w perspektywie 10 lat nie będzie. W sołectwach po dwie ulice mają kanalizację i drogi asfaltowe, czasami zdarza się chodnik. Drogi gruntowe utwardzane są śmieciami, a jak ostatnio jeden z sołtysów poprosił o zakup tabliczki: zwolnij, nie kurz, to gmina wyceniła to na trzysta kilka złotych z groszami i stwierdziła, że nie ma pieniędzy. Ulice rozkopane po kilka lat i nic się na nich specjalnie nie dzieje, czasami przemknie ktoś z łopatą. My zazdrościmy Wam burmistrza. U nas tylko sikorki i pszczoły mają dobrze, ludzie są traktowani jako potencjalne źródło zła.

 5. Fakt- ulice za wsiach utwardzają jakimiś śmieciami: kurzy sie z tego jak z cementowni- to już ze zwykłej ziemi sie mniej kurzyło, nic sie nie ubija, po przejeździe 2 samochodów po sobie- 3 musi 15 min poczekać. Jak na Dakarze. Pytanie, czy jakiegoś azbestu tam nie ma. Nie zamkniesz okien- pranie tapicerki gwarantowane.
  Zastanawiam sie czy jest jakaś rzecz – której nie spiepszyli. Ludzie klną ich za ten syf na drogach tak, że gdyby sie w jakiejś wsi pojawiła z pytaniem, czy już lepiej- to by jej na łeb nasrali. Rowerzyści po przejechaniu gruntówki wyglądają jakby diabłu z kotła wyleźli….
  Żenua – na całego.

 6. I am perła czy coś .:,taka prawda . Mam 70 serduszek a nawet wincej na fb jak pokazałam coś tam czego sama nie zrobiłam chyba bo nie wiem
  I co ? Ktoś podskoczy ? I mam te tytuły tez ha ..
  Kanalizacja jest dla skanalizowanych i fajowskich

  • Ludzie głosują w wyborach. Takie rankingi niech jednak organizują specjaliści. Jak chcesz Marto to zorganizuj głosowanie. Ja coś takiego robiłem lata temu w Radzyminie

 7. Kobyłka zjedzie w dół, bo nie będzie mogła aplikować o środki unijne, mając obowiązujące akty prawne o charakterze dyskryminującym. W każdym wniosku o dofinansowanie jednym z oświadczeń jest oświadczenie dot. braku takich aktów prawnych w odniesieniu do jst.

  • „akty prawne o charakterze dyskryminującym”
   Pół zdania, a dwa kłamstwa. Nieźle.

   Ale chyba wiemy dlaczego pani od tarota audiotele tak bardzo uczepiła się tej sprawy?

   • Proponuję zajrzeć w dokumentację konkursowa jakiegokolwiek naboru. Tekst jest przekopiowany z generatora wniosków aplikacyjnych, więc proponuję swoje uwagi skierować do Ministerstwa Funduszy. Może dla Kobyłki zrobią wyjątek. A, i nie wiem o co chodzi z audiotele i tarotem. Piszę wnioski o dofinansowanie i ten zapis zwrócił moją uwagę ze względu na dyskusję w Kobyłce na ten temat. Zapis jest obligatoryjny i przed wysłaniem wniosku trzeba zlozyc oświadczenie. Radził bym przemyślec jeszcze raz temat głupich aktów prawnych zanim zablokujecie możliwość aplikowania o środki unijne, co przy obecnym stanie finansów w samorządach byłoby katastrofą.

 8. Przyszłego roku i kolejnych może w tych kartach nie być wcale … tylko się komuś zechce . Ktokolwiek. A mam nadzieje ze ludzie przejrzą na oczy i Pani Ela popadnie w całkowity niebyt a jej czasy zapiszą się najgorszymi w historii miasta. Nikt nie będzie tego inaczej wspominał jeśli już komuś się przypomni. Wstyd na maxa i żenada będzie zawsze już z tymi którzy byli z nią .moim zdaniem. Macie poczucie co zrobiliście złego ? Nic? Aaa. Tak wróżę z fusów, nieudolności, dotrzymanego słowa „niczego nie będzie” i totalnego syfu w Wołominie. Niech się dzieje. Już już wkrótce … ? Nie śpij

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj