Koniec z samowolką?

0

O kontrowersjach wokół organizacji gali boksu w ząbkowskiej szkole podstawowej informowaliśmy już na łamach Wieści. Po marcowym wydarzeniu i licznych protestach z nim związanych władze Ząbek zmieniły zasady wynajmu szkolnej hali.

Przypomnijmy, że w odpowiedzi na pismo radnej Ząbek Edyty Kalaty, dotyczące organizacji marcowej gali FEN w SP nr 6 (która na kilka dni uniemożliwiła uczniom korzystanie z hali na lekcjach WF oraz rodzicom korzystania z parkingu) władze miasta informowały, że tego typu imprezy są sporą promocją, a hala przy szkole spełnia wymogi niezbędne do organizacji tego typu wydarzeń.

Innego zdania byli okoliczni mieszkańcy oraz rodzice uczniów, którzy na forach pisali m.in.: „Kolejna gala i kolejne problemy – dzieci nie realizują zajęć z wychowania fizycznego, zmiana organizacji funkcjonowania placówki w trakcie dni nauczania, brak możliwości skorzystania z parkingu, utrudnienia przejazdu itp. Dla szkoły wielki problem stanowią dzieci przybywające na lekcję 10 min. przed zajęciami. Są traktowane jako zagrożenie, gdyż „kręcą” się po szkole. A co z niepowołanymi osobami, które przebywają na terenie szkoły przygotowując tego typu wydarzenie, one już nikomu nie przeszkadzają? Co placówka zyskuje na takim wydarzeniu? Jak dotąd same minusy – wykładziny zabezpieczające parkiet współfinansują rodzice, a w bibliotece brak wystarczającej liczby lektur. Pytanie czy w ogóle szkoła jest stosownym miejscem do organizacji tego typu wydarzeń?”

„Popieram… ludzie parkują po całym osiedlu jak im się podoba. Żadnej kontroli,nawet na ścieżkach rowerowych i trawnikach. Uważam że budynek szkolny nie powinien być używany do tego typu imprez.” (…)

Przysłuchując się tak wielu krytycznym głosom władze Ząbek, w odpowiedzi udzielonej radnemu Robertowi Świątkiewiczowi, poinformowały niedawno: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj