„Pracujemy na 110 procent”

0

O problemach ząbkowskiej Policji i jej sukcesach rozmawiali z komendantem na ostatniej sesji radni miejscy. Jak w czasach nieobsadzonych wakatów w Policji pracuje się mundurowym?

Dyskusja na sesji odbyła się przy okazji przedstawiania radnym corocznego sprawozdania z pracy Komisariatu w Ząbkach. Jak informował komendant podinsp. Marcin Pałyska, w komendzie zatrudnionych jest w tej chwili 26 funkcjonariuszy, w ubiegłym roku odeszło 7 osób. Wakatów w komisariacie jest aż 10. Rosnąca liczba wakatów w Policji to zjawisko ogólnopolskie. Tylko w naszym powiecie, w komendzie powiatowej, na 400 etatów obsadzonych jest jedynie 290. Dodatkowo zapowiedziane są w tym roku kolejne odejścia na emeryturę.

Na szczęście ząbkowscy policjanci to obecnie młoda kadra (odejście na emeryturę to więc sprawa przyszłości), która przez ostatnie lata zdążyła już nabrać doświadczenia, prezentując dobre wyniki. Na terenie podległym KP Ząbki, biorąc pod uwagę rok 2021 i 2022, zanotowano następujące wskaźniki dynamiki: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj