Usychające drzewa

4

Inicjatywa dla Drzew – Wołomin apeluje na fb o to, aby podczas upałów zadbać o wołomińskie drzewa. „Już teraz w przestrzeni Wołomina napotkać można nowe nasadzenia drzew zupełnie suchych. Zaniedbanie pielęgnacji? Posadzić nowe drzewo to nie wszystko. Wymiana znów będzie nas kosztować. Nas podatników” – piszą, zachęcając mieszkańców do zgłaszania urzędowi przypadków usychających przydrożnych drzew. W wołomińskim Urzędzie Miejskim zapytaliśmy o to jak w sezonie letnim miasto będzie dbało, zwłaszcza o te nowo nasadzone drzewa i gdzie ewentualnie mieszkańcy mogą zgłaszać przypadki tych usychających.

– Drzewa i krzewy, w szczególności zasadzone w tym i w ubiegłym roku są regularnie podlewane, zwłaszcza w okresach długotrwałych braków opadów. Wysoka temperatura i trudne warunki, w jakich wzrastają rośliny nie ułatwiają sytuacji – ze względu na obecnie panującą suszę fizjologiczną (tj. brak możliwości pobierania wody przez roślinę, mimo iż woda znajduje się w glebie) do momentu wystąpienia obfitych opadów i schłodzenia powietrza oraz podłoża problem będzie się okresowo pojawiał. Jest to spowodowane najczęściej niewystarczającą pojemnością i chłonnością zdegradowanych gleb na terenach zurbanizowanych. (…) Nie wszystkie drzewa, które obecnie zrzuciły liście są martwe. Jest to również reakcja obronna roślin na zbyt wysokie temperatury, czyli okres tzw. spoczynku względnego spowodowany niekorzystnymi warunkami w siedlisku (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. To miasto zwija się ku upadkowi. Elżbieta robiła wszystko żeby dostać miejsce na liście do senatu. Pakt senacki zlał ja ciepłym, a miasto leżało odłogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj