Wojewoda naciska na marszałka

1

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy składowaniu odpadów na nieruchomości przy ul. Łukasiewicza w Wołominie. – Otrzymałem dzisiaj pismo Wojewody Mazowieckiego Tobiasza Bocheńskiego. Mam nadzieję, że podjęte przez nas działania, poparte stanowiskiem Wojewody Mazowieckiego, skłonią Pana Marszałka do zintensyfikowania działań mających na celu finalizację prowadzonego postępowania dotyczących spółki prowadzącej działalność na tym terenie – poinformował starosta Adam Lubiak, dodając: – Pismo potwierdza, że organem właściwym do prowadzenia postępowań i kontroli w zakresie składowania odpadów jest Marszałek Województwa. Jako Starosta na bieżąco śledzę i podejmuję działania (w tym również zawiadomienia do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa), zgodne z kompetencjami i przepisami prawa.

Przy okazji starosta opublikował pismo wojewody z 20 czerwca, skierowane do niego i do marszałka Adama Struzika. Wojewoda tak napisał do marszałka: (…)

„Zgodnie z art. 41 ust. 3 pkt 1 lit. do ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach, dodanym na mocy art. l pkt 3 lit. a ustawy z 20.07.2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 1592), organem właściwym w sprawach zezwolenia na zbieranie odpadów w przypadku, gdy maksymalna łączna masa wszystkich rodzajów odpadów magazynowanych w okresie roku przekracza 3000 Mg jest Marszałek Województwa. Dotyczy to zarówno wydania, zmiany, jak i wszystkich spraw związanych z obowiązującym zezwoleniem, w tym wskazanych w art. 47 ustawy o odpadach.

Po przeprowadzonych kontrolach WIOŚ i Urzędu Marszałkowskiego ustalono, że spółka Foreko prowadzi działalność z rażącym naruszeniem prawa tj. magazynowaniem odpadów niezgodnie z posiadanym zezwoleniem (…)”

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. A kto im wydał pozwolenie na działalność??? Krasnoludki, sierotka marysia czy kubuś puchatek???? Kto monitorował ich poczynania ? Ślepy z kulawym? Kłapouchy czy calineczka? Zabrakło interwencji bo szamba magistrackie pacholęta sprawdzały….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj