Co będzie w centrum Wołomina?

52

Podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie, przyjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla centrum miasta, określonego jako Centrum „Wiktoryn”. Konkretnie chodzi o teren o powierzchni ok. 1,8 ha znajdujący się w centralnej części Wołomina, między ulicami Legionów, Wileńską, 6-go Września (obecnie „INKI” red.) i Żelazną.

Przedstawiciele wołomińskiego urzędu zapowiadają, że chcą przeprowadzić konsultacje po to, żeby mieszkańcy Wołomina mogli określić ich oczekiwania co do tego terenu. Przypomnijmy, że w obręb wspomnianego obszaru wchodzi m.in. działka po dawnym markecie Globi, na której aktualnie znajduje się parking.

Przedmiotowy teren wykazany jest w obowiązującym Gminnym Programie Rewitalizacji jako przedsięwzięcie numer 22 o nazwie: „Zagospodarowanie terenu po Globi”. Cytując zapisy dokumentu: „Przedsięwzięcie polega na zagospodarowaniu zaniedbanego terenu. W centrum obszaru rewitalizacji powstanie nowy budynek, nowy symbol Wołomina. Budynek dobrze zaprojektowany o wyjątkowej architekturze. Wybrany w konkursie architektonicznym (co najmniej krajowym). Budynek może posiadać: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

52 KOMENTARZE

 1. Moze ktos mi powie skąd sie nagle wzięła nazwa Wiktoryn, mieszkam w Wołominie 55 lat i pierwsze slyszę. Cos jak Piotrówek, Antolek, Stefanowka?

 2. Ja wiem, postawmy tam wielki dzwon i obudujmy to miejsce miniminitężniami i ławeczkami których u nas nigdy za wiele.

 3. Taaa Najbardziej podobają mi się te mrzonki o budynku o wyjątkowej architekturze … na pewno zaprosza Gehrego, Fostera czy Libeskinda do zaprojektowania a inwestorem będzie światowy blue chip … Kto to w tym urzędzie wymyśla ??? W jakim ogrodowym świecie oni siedzą? Nie potrafią kamienic wyremontować i kanalizacji wybudować a myślą o superbudynku w zapyziałym zapomnianym zadłużonym na maxa miasteczku zarządzanym przez pozytywna ekipie nieudaczników bez pojęcia o dobru mieszkańców … no ale najważniejsze z tego będą wizualizacje i uwaga konkurs na nazwę wieżowca .. ja proponuje „Burmistrz Elżbiecie Radwan za zasługi -mieszkańcy” Nazwa długa ale jakże oddająca nasza wdzięcznośc, taki pomnik za życia … żarty oczywiście.. powinno być krótko i dosadnie … ale to ci myśle o ER na nazwę się nie nadaje

  • Widać jak szkolenia z social mediów wjeżdżają na pełnej […].

   Podstawa to story-telling. Na sprawnej opowieści można jechać miesiącami i latami, w międzyczasie wymyślając kolejne. Grunt to zaangażowanie wyobraźni odbiorców, które zadziała jak środek przeciwbólowy, tak potrzebny do życia w tym miejscu.

 4. Dziennikarstwo na najwyższym poziomie nawet nie ustaliło że nie ma już nazwy ulicy 6 Września…. Od kilku lat nazwa jest zmieniona….

 5. Podstawowe pytanie: budynek dostosowuje sie do MPZP czy plan zabudowy- do budynku????
  Bo ktoś z ludzi robi czubów.
  Jak chcecie wybrać budynek nie znając MPZP????
  Co to ma być? Wieżowiec z Kłalalumpur czy może coś na kształt pentagonu????
  Uwielbiam takie nawijanie makaronu na uszy- po prostu- boskie!.
  Zanim towarzystwo ogrodowych niemotów zacznie głosować na jakoekolwiek projekty- niech przeprowadzi konsultacje wśród ludzi, nie jaki chcą budynek, tylko czego OCZEKUJĄ OD TEGI MIEJSCA.
  BO wiedząc czego ludzie chcą, można ustalać Mpzp a później – projektować do niego budynek.
  Tak to powinno wyglądać… nie???
  A nie- walimy petarde fajerwerków…. w błoto… super efekt!!!! Lepiej stanąć falej od takiego eksperymentu. Ale znając życie- to tak właśnie wyjdzie.

  • No i tak było. Obecne zapisy MPZP powstały w trakcie spotkań w sprawie rewitalizacji miasta. Uczestniczyłam w nich w 2015 roku, jeżeli dobrze pamiętam. Pamiętam też osobę która zgłosiła te propozycję zapisów.

 6. Mam !!! Tężnia dla zaparkowanych samochodów 🙂 a co , pierwsza na świecie , będzie na pewno w tv. No koniecznie sralnik dla psów i karmik dla pszczół. A obok sucha magnolia. Jedna. Znaki rozpoznawcze tej udanej kadencji 😉

 7. Indyjska TATA inwestuje pare miliardów w fabrykę akumulatorów . Intel 20 mld. Może by ich namówić żeby tu choć wybudowali fabrykę naklejek z nr serii na te produkty 😉 niech nawet nosi imię Elka 😉

 8. Szczerze to ja się boję pomysłów Ogrodowej.
  1. Tramwaj konny na Moniuszki
  2. Zielone liany na kamienicach na Warszawskiej
  3. Hotel dla pszczół
  4. Dzwon
  5. Łąki kwietne z suchymi badylami

  Jakbym wpadł na pomysł budowy fioletowej fontanny w kształcie jednorożca w sypialni to wiem kogo poproszę o pomoc. A tymczasem, wy już nic nie wymyślajcie, po prostu doczekajcie do wiosny nic nie robiąc, nie myśląc i nie wcielając swoich pomysłów w życie. Pobawiliście się za pieniądze podatników, daliście upust swojej harcerskiej wyobraźni, zlitujcie się i idźcie sobie już.

 9. Ooo to się jeszcze zdziwisz … mądrych inaczej pomysłów u nich pozytywnych pełen dzban .. weźmy takiego …. Hm , każdego pewno radnego , i resztę , latami myśleli co by tu jeszcze… spieprzyć cytując klasyka .. a każdy pomysł premia autorska 😉 nie będę podpowiadała tu bzdur nie do realizacji albo do śmiechu ale oni to wszystko na poważnie , dla serduszek od ciagle tych samych osób , częściowo pewno pracowników urzędu ( bo nie urzędników , tam obowiązuje etyka i morale ) gruszki na wierzbie to pikuś przy tym

 10. To będzie budynek na miarę naszych możliwości!!! i my tym budynkiem otworzymy oczy niedowiarkom!!!… Bareja na żywi 🙂

 11. Kala- jest takie powiedzenie- nie ważne kto i jak głosuje. Ważne kto te głosy liczy.
  Tak więc- to co tam było powiedziane- to jedno- a co później zostało spisane- to drugie. Poza tym- studium uwarunkowań – to nie jest jeszcze plan zabudowy. Ważne- co tam zapisali i na co sobie mieszkańcy pozwolą- nie tylko ci którzy mieszkają w okolicy .

 12. Czy ogrodowe debilki widziały już jak płonie hala z chemikaliami w Zielonej Górze????
  Bo ja sie tylko zastanawiam, czy to co przy torach stoji- da sie do hali schować???
  Warto popatrzeć by wiedzieć- co czeka wołmin i okolice i zadać sobie pytanie kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy.

 13. Mark, nie przeszkadzaj, są wakacje, urząd pewnie pracuje po dwie-trzy godziny dziennie. Poza tym, jogę ćwiczą, więc się nie stresują. J…nie to j…nie, zawsze się znajdzie ktoś, na kogo można winę zwalić.
  Oni już zrobili co w ich mocy, tzn. zrobili to, na co ich stać, zwołali konferencję, zaprosili Grabca i kogoś tam jeszcze, kilka fotek na wallu, apele do wszystkich świętych, cóż oni więcej mogą?
  Poza tym, kierunek wiatru taki, że pewnie pójdzie na Duczki albo Zagościniec, tam mało wyborców mieszka. Sołtys Zagościńca i przewodniczący rady miejskiej przecież afery burmistrz nie zrobią, prędzej mieszkańców zaatakują, że im się coś zdaje, że pieniacze, awanturnicy, że chyba nigdy w Zagościńcu nie byli skoro widzieli gdzieś w pobliżu mausery z niebezpiecznymi substancjami. Jak można nisko upaść, da się bardziej?

 14. W du…. mam tego picusia Grabca i Suskiego. Sasina też. Wszystko sprzedawczyki bez względu na kolor.
  Mnie interesuje, co robią zarządcy miasta by uchronić ludzi przed tragedią. Co robi policja by zabezpieczyć teren i znależć odpowiedzialnych za ten stan. Co robi zielony wołomin- co robi ta organizacja żeby nagłośnić sprawe…. Bo naprawde- widać że stoimy na krawędzi strasznej tragedii. Tragedii którą zgotowało nam starostwo i urząd miasta. Gówno mnie obchodzi że jest lato. Później będzie jesień zima…
  Nie obchodzi mnie co zrobiło PKP – bo oni nie robią inwestycji samorządowych- tylko swoje.
  Mnie interesuje co robi samorząd któremu co miesiąc płace za ich niedorozwuj

 15. Ale wiesz, że tylko garstka mieszkańców myśli podobnie? Po wielu tolerancjach nieudolności obecnej władzy stwierdzam z pełną świadomością, że ludzie są po prostu głupi, krótkowzroczni, nieprzewidujący skutków, umiejący myśleć tu i teraz i żadnego myślenia co będzie za tydzień, za dwa tygodnie, co będzie, jak ten syf z terenów Stolarki rzeczywiście wyleci w powietrze.

  20.00 – alarm
  20.10 – ściągane są karetki z całego Mazowsza, bo w ogniu staną Leroy Merlin, setki osób przebywających w Galerii zostało poparzonych lub zatruło się oparami,
  20.30 – ewakuacja os. Słoneczna, Niepodległości, Sławka – ludzie mają zabierać najpotrzebniejsze rzeczy i po prostu uciekać z domów,
  24.00 – decyzja o zakwaterowaniu ok. 20 tys. mieszkańców w halach expo w Warszawie albo na Dworcu Centralnym,
  02.00 – wielkie zamieszanie logistyczne, transportowe, brak jedzenia, będziemy mogli się poczuć jak uchodźcy z Ukrainy,
  05.00 – alarm dla Warszawy, nie wychodźcie z domów, pozamykajcie okna, może ewakuacja Targówka,
  07.00 – przychodzą próbki wody z ujęć dla Warszawy, bo część substancji wyciekła do Czarnej, woda skażona, zaczyna się logistyka z dostarczeniem wody dla mieszkańców z Warszawy i dla tych uchodźców z terenów bliżej skażenia,
  08.00 – część osób trafiła do szpitala w Wołominie, Legionowie, Wyszkowie, Warszawie, z powodu problemów z oddychaniem, problemów kardiologicznych, alergii, ze stresu, ….
  1 dzień później – pył opada w okolicach Łodzi, Tomaszowa, Radomia (alarm RCB został wydany dla większej części województwa lubuskiego, tu będzie większość mazowieckiego pod obstrzałem),
  2 dni później – chaos nadal się pogłębia, próbki gleby, wody, powietrza nadal wykazują przekroczone wartości dla substancji toksycznych, mutagennych, rakotwórczych,
  tydzień później – ludzie są wycieńczeni koczowaniem na dworcach, a nasza władza się zastanawia czy już można wrócić do domu, co zrobić ze skażeniem gleby, wody, itp.
  rok później – nadal nie można zbierać warzyw i owoców z bezpośredniej okolicy, ale też z miejsc, w których pył opad (może zagłębie jabłkowe pod Grójcem oberwało, a może plantacje truskawek pod Płońskiem?)
  dwa lata później – zwiększa się liczba chorób onkologicznych, przypadków deformacji płodu, chorób płuc, problemów z alergiami, układem krążenia.

  Film katastroficzny? Po wczorajszy pożarze w Zielonej Górze niekoniecznie. Tylko, że tam oberwała mało zamieszkała część Zielonej Góry, głównie ogródki działkowe. A u nas oberwie centrum miasta. Z zapyziałej dziury pozostanie Prypeć. Nie mówiąc o całkowitej zagładzie roślin, zwierząt, itp. A burmistrz nadal będzie na fejbuczku wstawiać chillowe letnie fotki z jogi w parku, z pieskiem, kotkiem, wnuczkami. Rządzą nami…… (tu każdy może sobie wstawić dowolne słowo, w zależności od poziomu nastawienia). Choć jestem absolutnie przekonana, że nadal znajdą się Grażynki, Sebki i Dżanetki, które będą bić brawo, bo się „tak ładnie jara pani burmistrz, dobra robota, brawo”.

 16. No bo niestety – tylko garstka mieszkańców to nie ameby. Reszta to ameby , cebulaki którzy albo na socjalu siedzą i mają wyj… e albo liżą władzy różne części – żeby tylko ochłap dostać w postaci chodnika albo poprostu- nie są z wołmina i nie obchodzi ich ta wieś- zupełni. Albo ameby- za cebule z kiełbą na łoju zagłosują nawet na taborety- kolor nie istotny- ameba nie rozróżnia.

 17. Jak walnie to skazi pół Mazowsza i Elżbieta, Trzaskowski, Grabiec i inne twarze fejsbuka zostaną posłami, senatorami, …, jak sobie namalują. W ogóle obecna władza każdego szczebla, od sołtysów i radnych po starostę i burmistrz i ten cały pozytywny będą mogli sobie pasiaki do więzienia prasować. Wiedzieli, nic nie zrobili, bo apele przed kamerą to ogarnięty czterolatek jest w stanie wyprodukować.
  Prawda jest taka, że jak zginie co najmniej kilka osób, a biorąc pod uwagę usytuowanie przy galerii i linii kolejowej, to raczej ofiar będzie znacznie więcej, to śledztwa prokuratorskie się będą ciągnąć latami, a te z powództwa cywilnego wiekami. Raczej do końca życia będą mieli przerąbane.

 18. „Wszystko wina PiS u . Nawet jak nie jest to mogła by być przecież . Jakby PiS się postarał to bym nie była burmistrzem przecież . Czyli wracając – to nie moja wina ani ciut.bo jestem najlepsza. Ego mam takie ze hej. Dałam wam przecie magnolie i fotki na fb czyli dobrze zarządzam tym wszystkim . I podwyżka tez mi się należy . I pozytywnym radnym co wypruwają te tzw flaki dla dobra mieszkańców, kilku ale zawsze. I ja mam parasolkę i świeczkę i jakby co to każdemu zalecam „ bulba 😉

 19. Nawet jeśli większość mieszkańców nie dostrzega zagrożenia wynikającego z funkcjonowania składowiska niebezpiecznych odpadów chemicznych lub zagrożenie to wypiera, to w sytuacji rzeczywistego zagrożenia, czyli wybuchu pożaru, wszyscy, czyli świadomi i nieświadomi, znajdziemy się w takich samych okolicznościach faktycznych, które zostały tu trafnie wskazane. Przedstawiciele lokalnych władz – również, więc jeśli dziś nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i pozostają bezczynni, to jutro nie powinni nawet kandydować. Ich dzisiejsza bezczynność jest najlepszą rekomendacją dla nieudzielenia im poparcia. Problem w tym, że większość tego nie rozumie lub nie chce rozumieć.

 20. Bo to jest tak, że niektórzy tylko ludzie potrafią przewidywać skutki. Większość uważa, że ich to nie spotka. Tak jest z dzikami, tak jest ze starzejącą się, niewymienianą od lat infrastrukturą, i tak jest z mauserami.
  Na początku prawie wszyscy się dziczkami zachwycali, kręcili filmiki, nabijali się z tych co uważali, że wizyty dzików na placach zabaw to jednak niezbyt bezpieczna sytuacja. Z czasem, jak dzik zrył komuś piąty raz klomby z kwiatami, jak poturbował psa, wystraszył dziecko, zostawił odchody przy huśtawce, już takich filmików z uroczymi dziczkami było coraz mniej, a coraz częściej pojawiały się głosy, żeby cos z problemem dzików zrobić. W Legnicy dzik poturbował sześciolatka, przebił mu jelita, dzieciak w stanie krytycznym wylądował w szpitalu. Pomijam, że absurdalną sytuacją jest spokojne spacerowanie i załatwianie swoich potrzeb przez dzikie zwierzęta gdy przy wjeździe do miasta stoją tabliczki, że teren zagrożony wścieklizną i miasto monitorowane. Władze przerzucają się odpowiedzialnością, przygotowują kolejne dupokrytki i kretyńskie plakaciki jak spokojnie odejść jak dzik zaatakuje. Zrobili co mogli. Nie rozwiązali problemu, ale to nie ich kompetencje przecież. Tylko, że jak dzik zabije kilkulatka na placu zabaw albo któryś bombelek zarazi się wścieklizną to już widzę, jak urząd miasta pokazuje na swoją obronę te plakaciki z instrukcją jak się spokojnie oddalić i zaprosić dzika, żeby do lasu wrócił.
  Dokładnie tak jest w przypadku syfu z galerii. Dupokrytki, apele, nic więcej. Ludzie jeszcze uważają, że przecież każdy musi na coś umrzeć, ze ta ekologia to ściema, że kiedyś to nie taki syf z kominów fabryk leciał. A urząd nic nie robi, bo nie musi przy takim nastawieniu mieszkańców. Ale jak pójdzie komunikat: uciekajcie, jak komuś brat, matka, babcia, dziecko umrze z powodu poparzenia dróg oddechowych albo się udusi od tego syfu, albo podczas ewakuacji rozkradną komuś dorobek życia to ludzie dopiero zrozumieją, za późno. A urząd pokaże w prokuraturze nagranie z konferencji, apel na fejsbuku do władz PiSu i jedno pismo na krzyż w temacie mauserów….śmiech na sali się rozlegnie.

 21. Jeszcze mi tylko powiedz, od kiedy twarzoksiążka jest aplikacją konieczną do życia bycia czy przetrwania. Bo ja- i JUŻ wielu moich znajomych- fajsbunia nie mamy- bo mamy go w duuuuuuu…… i cały wirtualny świat tego cukrzyka- też. Podejrzewam- że coraz więcej ludzi mając kilkunastu dobrych i solidnych przyjaciół- ale przyjaciół a nie awatarów- tak naprawde z wirtualnego stada znajomych- rezygnuje. Bo po co to komu….
  I to że UM coś se wirtualnie wrzuca- ja – mam w zadzie. Równie dobrze mogli by dać lajka czy ogłoszenie na stronach Kapsztadu Lassy czy Kimbo.
  Nie robią nic niemoty- i kropka. A później będzie obrzucanie sie błotem- co też mnie nie interesuje gdy mleko sie rozleje bo całą ich nędzną i niedołężną kariere – też mam w duuuuu…- choć boli mnie że musze na niemotów łożyć z podatków- na które ciężko pracuje. To mnie boli. W normalnej firmie ci przepalacze kawy nie przepracowaliby tygodnia.

 22. „A co wy o jakiś mauzerach czy coś !!!! Przecie ważne jest ze ja będę przez następne 4 kadencje planowała a nawet wizualizowała te centrum parkingowe i będziemy żyli se lepiej przecie. Takie tam będzie coś ze oko zbieleje , wycieczki zagramaniczne będą przyjeżdżać ..,przekop i jakieś tam CPK to pikuś … i konsultacje się zrobi , może firmy zaprosi takie , bo to ważne a kasy na te tzw konsultacje i wizua … trudne słowo .. nie szkoda . Jak się pojawię na ich tle to ile serduszek bedzue , no ile ? Z 70 ? Dużo . To warte każdej kasy podatników jest . No . A ze coś tam może się popalić to oooo zaraz straszne przecie jest straż i woda , można tez czasowo nue oddychac , to nie moja wina ze już wody nie leja w przeciwieństwie do mnie . zgaśnie jak się wypali , tak to jest . Taka prawda. I sprawa załatwiona . Będzie eko . Luz. Dzwon. Magnolia. Pa”. Satyra, może słaba ale jakże prawdziwa

  • Mamy zajebiste centrum przesiadkowe tylko nie ma sie w co przesiadać chyba tylko do taxi które zawsze są. Inwestycja na miare najlepszej gminy na swiecie. Czekamy na kolejną tuz obok:-)

 23. No tak, sezon ogórkowy ma swoje prawa, więc i artykuł o miejskich inwestycjach, których nie ma z czego sfinansować, jest absolutnie na miejscu. A może by się władze miasta pochwaliły wynikami egzaminu po szkole podstawowej? Może ktoś zdecyduje o racjonalnych ruchach kadrowych w związku z wyjątkowo niskimi wynikami w jednej ze szkół?

 24. Eee ten elektorat za chwilkę dorośnie i o to chodzi . Orwell kłania się .będzie klikał serduszka. I inne socpowiesci. Będzie głosować jak każą tj wepchną im swoją ideologie standardy wszystko .’ Kogo w Wołominie tak naprawdę interesuje młodzież ? Kogo? Jaka oferta ? Placyki zabaw dla maluchów i miniteznie dla nie wiadomo kogo … zenua

 25. Podobało mi sie dzisiejsze obrzucanie błotem w tvn 24.. Więcej honoru wiedzy i kompetencji niż nasz burmistrz i starosta razem wzięci- to ma zdechły kot co go tydzień temu star na szosie trafił.
  Jedna mówi że ilość odpadów toksycznych jest tak wielka że przekracza jego kompetencje.
  A kto sie podpisał na zgodzie na sprowadzanie odpadów? Rumcajs z iczyńskiego lasu???
  Jak idziesz do sklepu i kupujesz papier do dupy to patrzysz na cene?? Czy bierzesz i płacisz przy kasie – bez względu na nią???
  Ty jesteś starosta??? A konsekwencji podpisu nie potrafiłeś przewidzieć????
  To zarządzaj papierem toaletowym a nie powiatem.
  Kolejny wielki łeb – pani tężunia: utylizacja będzie kosztowała 200 mln …
  A ile natrzepałaś długu???? I na co te pieniądze poszły- tego przed kamerami powiedzieć nie umiała…
  No a że tyle tego jest- to też do tej pory nie wiedziała ile- bo w telewizorze jej powiedzieli że tyle.

  A jak ci kot nakituje w kącie przytulnego salonu- też nic o tym nie wiesz???
  Naucz sie domem zarządzać a później jak sie nauczysz- to powiedz to ludziom i wtedy na burmistrza startuj.
  …. do senatu….. na szmate chyba albo na miotłe czy mop….
  Niemoty….

 26. Zgodę podpisał w 2015 r wicestarosta powiązany z PO , tak pokazywali . Nie mylmy pojęć i czasów . Za tego obecnego starosty to dużo dobrego się stało np szpital , wieje dróg itp

  • Tak pokazywali, w 2015 roku podpisał. Wtedy zaczynało się składowanie. Mamy 2023- do tego czasu nowi „władcy” Wołomina i okolic nie mieli o niczym pojęcia?! Dopiero pożar w Zielonej Górze obudził ich? Gdyby nie to, może walnęło by u nas? Zresztą nie mam pewności, czy nie skończy się problem na pyskówkach. Wśród tych odpadów są takie, których temperatura zapłonu wynosi ok.20-25 stopni C. Upały jeszcze się nie skończyły…

 27. To, co wczoraj było w tvn pokazało jak bardzo żenujący jest poziom dyskusji w Wołominie. Starosta wypadł najlepiej, bo stał i nie brał udziału w tej dziecinadzie. Reszta to sobie jakieś przedszkole urządziła, wstyd na całą Polskę. I jeszcze apel burmistrz, która nie będzie mówiła o tym jak bardzo wszystkiemu jest winny PiS i jak bardzo go nienawidzi, ale jednak większość filmu o tym mówi. Wspaniałe pole do dyskusji z pisowskim rządem, najpierw obrazić, a potem liczyć na przychylność podczas dyskusji. Oni są wszyscy albo tak głupi albo tak nieogarnięci. Jak baba z Radomia, moje musi być na wierzchu. Tylko z tymi krzykami zostaje się samemu, jak idiota pośrodku pola, może tylko echo odpowie.
  A mnie, jako mieszkańca, g obchodzą ich polityczne walki, mam gdzieś czy zawiniło PO czy PiS, dla mnie najważniejsze jest, żeby te pojemniki z syfem nie wybuchły i zostały stąd usunięte, a kto, jak i w jakie słowa to ubierze to z całym szacunkiem mam w d. I tak za to zapłacę, czy z poziomu samorządu czy rządu, dla podatnika to bez różnicy. Za ich dziecinadę też płacę już od tylu lat i nic z tego nie mam oprócz żenującego kabaretu. Ale jestem absolutnie przekonany, że jak dojdzie do nieszczęścia to nadal wszyscy będą się tłuc nad zgliszczami, które z Wołomina pozostały. Będą się kłócić w szpitalach, odwiedzając poparzonych w pożarze. Będą pohukiwać i rzucać durne żarty spod poziomu podłogi jak w tvn w hali dla uchodźców z Wołomina. Czy z lewej czy z prawej strony rządzą nami ludzie o ponadprzeciętnej głupocie i kulturze osobistej Shreka.

 28. I znów Wołomin ma „dobry inaczej” PR tym razem dzięki Pani Eli, która po 8 latach „odkryła” składowisko tuż obok galerii handlowej .. a gdzie jej służby były wcześniej ? … czy w tym mieście, czy ta władza Pani Elżbiety Radwan może się czymś pochwalić, czymś konkretnym , fajnym, dla ludzi? a nie ciągle jatka, antypis, słabiutka polityka, wybujałe ego, awantury i popierdółki.

 29. Jak zacznie się palić składowisko na słonecznej, to po centrum Wołomina zostanie jedna , wielka pustka. Dziękujemy ci Elu Radwan i Adasiu Lubiak za to, że o nas tak dbacie. Bo za to dostajecie wypłaty, żeby dbać o mieszkańców, czy się mylę ????

 30. Odkrycie po ośmiu latach odpadów jest świetne. Dron gminny po kilka razy wizytował kominy na Sławku, w Zagościńcu, Lipinach, a składowisko mauzerów omijał, chyba specjalnie, bo lepiej nic nie widzieć i nie słyszeć, wtedy podobno problem znika. Domagała, który podobno często odwiedza urząd, też mauzerów nie widział. Medycyna pracy już dawno wprowadziła badanie wzroku jako obowiązkowe w pracy urzędnika, ale jak widać większość dostała się chyba po znajomości.
  W ogóle mocno się dziwię urzędnikom, że się nie boją. Na ich miejscu dawno usunąłbym ten syf na koszt gminy i próbował odzyskać kasę od rządu albo uzyskać dofinansowanie. Przecież jak to wybuchnie to cała gminna i powiatowa sitwa pójdzie siedzieć. Prezydentowi Zielonej Góry już sprawę wytoczyli.

 31. Tzw kasta obroni… Badania zrobią. Ps. I wyjdzie Przecie pani Ela chyba nie jest aż tak światła żeby przypuszczać ze to zagrożenie .. niby jak mogła się domyślać i jej współpracownicy skoro w Wołominie są motyle i owady karmione w karmikach eko .. nawet dziki nie uciekły tylko bawią się na placykach .. to dowiodą tak więc odczepcie się od Pani Eli Radwan .., PiS winny i tyle . Wybuch może to fajerwerki fajne , jakiś pożar trudno . Ludzie sami chcieli w wyborach czy coś . W tv bedzue jak to Elżbieta ratuje sama I senator od razu.. . Tak to . Taki może być plan. Satyra. Czyżby

 32. Zastanów się dlaczego tego nie widzieli. Mówiłem – tam pod stołem to widlaki jeżdżą. Tego człowiek udźwignąć w stanie nie jest.
  180 milionów długu sitwą naklepała przez 4-5 kadencji – kadencji a nie lat – i ludziom przy wyborach kiełbasę z cebulą na łoju firmują.
  – Głosuj , głosuj – chcesz balonik? i tak wygra nasz – bo sitwą jest jedna – nikt nie zostanie rozliczony.
  180 baniek poszło w niebyt – nie wiadomo na co. a teraz kolejne 200 baniek na utylizacje – razem – prawie 400 000 000 zł długu.No bo ktoś to musi zapłacić – znaczy – my – nie oni.
  i co?? tak za bezdurne te ślepia zamykali?? Nikt nic nie widział???
  Sprobbuj stary dywan przed furtkę wywalić – a magistracie pacholę z peżocie w przeciągu 3 dni wystawi ci mandat za zaśmiecanie.
  A tu – cfane cebulaki SAME wydały zezwolenie na zwózke potężnie trującej degradującej środowisko i zdrowie chemii – mimo że w gminie czy okolicach – żadnej firmy utylizującej tego rodzaju chemię – nie ma. a kolejni możnowładcy – przyklęka i do przodu. I okulista przyklepał – że pełnić funkcje – może.
  i pytanie – skoro za dywan w ciągu 3 dni mandat dają – to hektara mauzerów nie widzą???
  Zastanawiam się ile ta ślepota była warta. Wołmińska prokuratura – nie dojdzie tego nigdy. oni już w Leśniakowiźnie pokazali klasę jak koncertowo spartolić działania krakowskich – i za nic nikogo nie skazać – co najwyżej wystawić 500 zł mandatu. Zresztą – żadna polska prokuratura nikogo nie skarze – a żadnej zagranicznej – zależeć nie będzie. Poza tym – nikt kto ten gnój tu zwalił – w Polandii nie mieszka – bo po co – jak stać go na Niemcy czy Francje czy inny kraj. Sprawa jest tak brudna i w grę wchodzą tak duże , przeogromne pieniądze i powiązania – że nikt tego nie tknie. tak będą chodzić obsrani udawać że coś robią, obrzucać się tymi śmieciami a poza kamerami – rąsia goździk buźka- do zobaczenia jutro na golfie na Vogla. Albo gdzieś w saunie na Jachrance.
  Sprawcy się cieszą, samorząd udaje że go to boli i że coś robi – a nic nie robi – bo ma to w dupie- po kątach tylko rechot jak w stawie na wiosnę…. a przegrani są wszyscy – wszyscy mieszkańcy Wołomina i okolic.
  Dzięki wielokadencyjnej sitwie która jak widać – ma się przecudownie – czy wygra czy przegra – bo ryje i tak w korycie.

  • Mark, zasada „nie sądź, a nie będziesz sądzony” i druga, bardziej dosadna, którą przytoczę we fragmencie „łba nie rwie”, obowiązuje nie tylko w Wołominie i obowiązywać nie przestanie, bo nikomu się nie opłaca rezygnować z jej stosowania. A widłaki pod stołem to naturalny element krajobrazu. Jakieś kodeksy etyki, nieskazitelny charakter, unikanie zachowań, które mogą być niewłaściwie odebrane – to puste słowa. Jest republika przedsiębiorczych inaczej, bo była i będzie, bo niektórym jest potrzebna do życia. A dzieje się to za powszechnym przyzwoleniem. Że nikt nie widział ogromnego składowiska? No bo zadaniem gminy było tropienie spalających odpady w swoich piecach, i to zadanie zostało wykonane. O ile pamiętam, to zezwolenie na przetwarzanie odpadów określa sposób ich przechowywania od przyjęcia do utylizacji, stan zapasu magazynowego do przerobu. O ile wiem, są służby, które mają obowiązek kontrolowania wykorzystywania zezwolenia. Jest więc kolejny winny powstaniu w gminie potężnego zagrożenia. Przypominam sobie wypowiedź o bombie atomowej, to chyba w maju było, i następną ciszę, aż do niedawnych wydarzeń. W takich okolicznościach, jakie one są, działania powinny mieć charakter stały, a nie sinusoidalny, jak w tej sprawie. Grzechów zaniedbania jest tu masa cała, i, zgodnie z orzecznictwem, popełnione zostały przestępstwa urzędnicze polegające na zaniechaniu, bo w przestępstwie urzędniczym nie jest potrzebny skutek, ale nikt nie zostanie ukarany, bo prokuratura podoła zadaniom, ale znamion przestępstwa nie będzie. Taka okolica… Przywyknijmy, bo nic innego nam nie pozostało. Ron ma rację, niestety.

 33. Ale ja o tym wiem.
  Grzech zaniechania……
  Ogrodowe niemoty sporo takich mają.
  Gadam ze znajomym z Leśniakowizny- zresztą też jeżdże i tam – rowerem do lasu
  Na poligonowej- a to widać jak mało ci, jakieś 6-7 lat temu, typ zagrodził pól gminnej drogi. Później- wylali tam jakąś nakładke czy zrobili droge- nieważne. Ale zrobili do połowy- bo dalszą część- zagrodził jakiś prywaciaż.
  Później był w sporze z gminą- który przegrał- a płot stoji !!!
  Znajomy mówi- zamiast jak gminie na normalnej wiosce- mieć droge, media- nic nie można zrobić, samochody mają problem bo rozjeżdżają cudzą działke- bo prywacuaż bezpodstawnie postawił płot na drodze.
  Przez 7 lat- gmina nic nie robiła- zamiast naliczyć typowi bezpodstawne zajęcie terenu- za 6, 7 lat. Tam te wsioki to powinni chodzić po złotej drodze ze wszystkimi dostępnymi mediami – za sume tej kary.
  No ale- sitwa- gmina nic nie nalicza- bo typ to jakiś podobno znajomek urzędu. Ot – przykład kolejnego grzechu zaniechania. Jest możliwość zrobienia dla ludzi czegoś – a właściwie to konieczność wynikająca z prawa- ale… okulista!!!! Pacholęta gminne – nie widzą ani problemu ani możliwości zdobycia kasy i dokończenia inwestycji. No ale wiadomo…- znajomy!!!!
  Jak to było… łba nie urwie ?????

  • Problem ze składowiskiem odpadów jest wynikiem szeregu zaniedbań popełnionych przez kilka organów, więc jednego winnego nie można wskazać. Utylizacja odpadów nie jest zabroniona, więc zgodnie z prawem ktoś uzyskał pozwolenie na ich składowanie i następną utylizację. Ktoś miał również obowiązek prowadzenia kontroli składowiska, czyli stanu zapasów materiałów do przerobu, ale chyba tego obowiązku nie dopełnił, jeśli odpadów jest tak dużo, chociaż należałoby ustalić ten fakt w zestawieniu z uzyskanym zezwoleniem. I chyba dopiero po weryfikacji wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych funkcjonowania składowiska można pokusić się o wskazanie winnego powstania niebezpiecznego składowiska. Jednakże to powinno być zadaniem organów ścigania. Natomiast osoby reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego i jednostki centralne powinny skupić się na czymś zupełnie innym, czyli na merytorycznym rozwiązaniu problemu. Jeśli prezentują takie przepychanki, jak to ostatnio było widać, nie tylko wuefistyczne, to dają świadectwo swojej niedojrzałości. W takich okolicznościach, jakie one są, niedojrzałość jest niedopuszczalna, bo szkodliwa dla okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców funkcjonujących w strefie zagrożenia, a ona nie jest mała. Taka demonstracja niedojrzałości powinna być jednoznacznym sygnałem dla mieszkańców. Ale nie jest, bo uległość mieszkańców, ich dążenie do tego, aby nie ujawniać się jako jednostka roszczeniowa, a co za tym – awanturna, szkodzi im samym, zdaje się, że w pełnej świadomości. Albo się ludzie nauczą upominać o swoje, przepraszam za kolokwializm, albo nic się tu nie zmieni, zmieniać się czasami będą lokalni bohaterowie bez dokonań i zasług.

 34. A może zrobią w centrum na terenie po globi też take składowisko fajnych odpadów. Blisko linii kolejowej to łatwa krótka zwózka. Będzie powodzenie. I dzieci sobie poskaczą po tych mauzerach . I parkourowcy. I będzie zabawa. Obok postawią teznie , dwie magnolie i sralnik dla psów. I znów można bedzie się pochwalić na fb innowacja na skale światowa . Nawet Al Jazeera wspomni. I pieniądze dla ogrodowej będą i na nagrody też . To proste. Az dziw ze jeszcze nie wpadli na taki pomysł 😉 jeśli tak zrobią to chce tantiemy za pomysł 😉

  Tak, żartuje ale naprawdę wg mnie ta nieudolność bezsensowność badziewność działań ekipy Psni Radwan Elżbiety to tylko można ośmieszyć , choć w sumkę sami to robią

 35. Właśnie się zamyka z końcem lipca API na Osiedlu Niepodległości i jest wyprzedaż wędlin. Wcześniej w tym miejscu był Absolut, którego też już nie ma.

  • Tam na Fieldorfa są blisko dyskonty, a niestety w mieście, które zdycha to tylko dyskonty, markety i galeria utrzymają się najdłużej. No i może jakiś sklepik w miejscu, skąd jest daleko do marketu (np. na Nafcie albo na Kobyłkowskiej). Reszta będzie straszyć pustymi witrynami.

 36. Takie miasto
  Banki chwilówki lumpexy i sklepy za 5 zł- miara bogactwa miasta. Miara wartości społecznej, kulturalnej, majątkowej.
  Oczywiście włodarze – są zachwyceni z takiego stanu miasta…
  ….może farbka na grzyb, pyłek na łeb i tylko usiąść przy kuli a obok tężuni z miśkiem u kolan….Ooo !!
  – coś dzwoni….. to dzwon czy ..trąba anielska – odrapanej kolumny…
  ….pjjiięknieeee……..
  Puste baniaki

  • Banki i apteki też się w Wołominie nie utrzymują, o dziwo, ponieważ z pozoru jest to dość stabilny rodzaj działalności. Ale nie tutaj…

 37. W wakacje robię rundkę po miescie, bo wreszcie jest czas zwiedzic stare katy, to powiem Wam przygnebiajaco. Nawet zegarmistrz, ktory też ostrzyl noże wyniósl się z centrum i nikt tego lokalu nie wynajmuje, nie oplaca się chyba.

 38. No cóż…niejedno miasto oddalone o setki kilometrów od wawy chcuałoby być w położeniu jakie fizyczne wołmin zajmuje. Mając NORMALNYCH włodarzy i pomysły, koncepcje rozwojowe, umiejętności w pozyskiwaniu pieniędzy, możlowością partycypacji w niejednym projekcie….. ktoś by napisał- bylibyśmy – nie w białorusi a monaco.
  Ale że od 6 kadencij- nie lat- kadencji- obrośliśmy sitwowym grzybem , który stłamsił to społeczeństwo i starych i młodych, narzucając mu swą retoryke nieróbstwa i tego że nic sie nie da- bo sie nie da- a i tak na nas zagłosujecie- to mamy to- co mamy: inwestycje w powiatowym mieście godne ci najwyżej podrzędnej wsi.
  A widziałem też takie wsie w Polsce- że wołmin przy ich projektach zrealizowanych to ciężko by mu było nazwać sie osadą, siołem- bo tyle by przy nich znaczył- ze zgrają przepalających właśnie 3 kawe niby urzędasów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj