W Kobyłce brakuje jeszcze 5 metrów

12

Niedawno byliśmy świadkami otwarcia wiaduktu w Kobyłce Ossów, a zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, prawdopodobnie już w październiku tego roku pojedziemy budowanym aktualnie tunelem w ul. Orszagha w Kobyłce.

Ta realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę” i jest częścią projektu „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne”.

Specjalnie dla naszych Czytelników zajrzeliśmy do projektów tunelu i sprawdziliśmy szczegóły tej inwestycji. Nad ul. Orszagha powstaną trzy sąsiadujące ze sobą wiadukty: (…)

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym numerze Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

12 KOMENTARZE

 1. Rozumiem że do października przebudują skrzyzowanie Bohaterów Ossowa z Nadarzynską (DW634) bo tam póki co wąsko i prowizorka i żadna ciężarówkom będzie trudno tam manewrować.

  • Tia, jasne, już ostrzą szpadle 😉 Przebudowa tego skrzyżowania jest przewidziana dopiero wraz modernizacją DW634 – na ten odcinek jest już rozstrzygnięty przetarg i MZDW ma podpisywać umowę z wykonawcą Roverpol i wtedy zaczną się prace… oczywiście najpierw przygotowawcze, przebudowy kolizji sieci itp, a finalnie układ drogowy. Ale projekt tego skrzyżowania nie przewiduje jakichś fajerwerków, nawet choćby prawoskrętu z drogi z tunelu w stronę Zielonki. Będzie się tam korkować.

 2. To mistrzowie planowania to wymyślili. Prawoskrętu jak na Reczajskiej nie bedzie? A chociaz lewoskret w Nadarzyńską? I lewoskret z Nadarzyńskiej jadac w kierunku Wołomina?
  Najsensowniej bylo by tam rondo zrobić ale to pewnie tez przerosło naszych planistów. To nam poprawią zamiast stać pod przejazdem będziemy stać w tunelu.

 3. Lewoskrętu w prawostręcie nie budziet…
  Ale za to bedzie kolejne światełka z napisem I kobyłka

  I to jest ten poziom decydentów…

  • No tak to jeszcze w Kobyłce nie bywało. Żeby najważniejsze inwestycje projektować 4 lata. Bywały protesty czy tam zmiany pomysłów ale takiego zastoju i kłótni to nikt nie pamięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj