Czy kochasz pizzę tak samo jak my? Koniecznie sprawdź kamień do pizzy Pastone!

0

Pizza znajduje się w gronie potraw, które posiadają najwięcej miłośników na całym świecie. Bez wątpienia dobra pizza jest warta grzechu, a w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, pizzerie znajdują się w każdej większej miejscowości, nie tylko włoskiej. Pizza jest daniem, które z powodzeniem można samodzielnie przygotować w domu, jednak nierzadko nie są wystarczające umiejętności i składniki. Sekretem dobrej, domowej pizzy jest kamień do pizzy. Umożliwia on stworzenie optymalnych warunków optymalnych warunków, które świetnie przekładają się na smak.

Dlaczego warto kupić kamień d o pizzy?

Wbrew powszechnym przekonaniom, przygotowanie pizzy może odbyć się bez specjalistycznego pieca czy bardzo drogich akcesoriów. W rzeczywistości na smak pizzy ogromne przełożenie posiada cierpliwość kucharza jak i właściwy kamień do pizzy. Kamień do pizzy Pastone umożliwia rewelacyjne rozprowadzenie ciepła, które zdecydowanie jest lepsze niż tradycyjna blacha do pieczenia. W konsekwencji kamień do pizzy odpowiada za równomierne podgrzanie ciasta, a jednocześnie staje się ono chrupkie. Kamień do pizzy jest przeznaczony zarówno do tworzenia grubego jak i cienkiego ciasta. Dzięki niemu będziesz mógł odkryć inny poziom wtajemniczenia we włoską kuchnię. Smak będzie porównywalny do pizzy przygotowanej przez profesjonalistów. Jest to świetna alternatywa do pieca drewnianego, zajmuje mniej miejsca, a także kosztuje równie mniej. 

Zalety kamienia do pizzy Pastone 

W kuchni prawdziwego smakosza włoskich potraw nie może zabraknąć kamienia do pizzy Pastone. Został stworzony z materiałów, które odpowiadają za uzyskanie bardzo wysokiej temperatury początkowej, co jest niezwykle istotne w przygotowywaniu pizzy. Kamień posiada zdolność do gromadzenia ciepła pochodzącego z górnej grzałki piekarnika i potrafi rozgrzać się do temperatury oscylującej wokół 400ºC, co w rzeczywistości jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku użytkowania nawet najwyższej jakości blaszki do pieczenia. Pomimo oddziaływania wysokiej temperatury, nie emituje on szkodliwych substancji. Każda potrawa przygotowywana jest w pełni bezpieczny sposób. Zastosowanie naturalnego materiału do stworzenia tego kamienia do pizzy dodatkowo sprawia, że pozostaje on neutralny dla żywności. Smak pozostaje bez jakiejkolwiek zmiany. Kupując Pastone zyskujesz pewność, bezpieczeństwo, zdrowie, ale także nieporównywalną satysfakcję. 

Kamień do pizzy Pastone może być także wykorzystywany do przygotowania innych potraw. W szczególności jest polecany do domowego wypieku chleba czy bułek, które nie będą przywierać do jego powierzchni. Gwarantujemy, że ich smak nie będzie miał sobie równych. 

Jak korzystać z kamienia do pizzy Pastone?

Po zakupie kamienia, należy przeprowadzić kilka, podstawowych środków ostrożności. Rekomendowane jest wyczyszczenie kamienia za pomocą wilgotnej ściereczki i pozostawienie go do samodzielnego wyschnięcia. Zabronione jest stosowanie detergentów, ponieważ mogą wejść w niepożądaną interakcję z materiałem. Kluczowe jest, aby kamień do pizzy umieszczać zawsze w zimnym i niewłączonym piekarniku, a dopiero później włączyć urządzenia na najwyższą temperaturę z włączonym grillem. Powinien być umieszczany w odległości wynoszącej od 7 do 10 cm od górnej grzałki. Po uruchomieniu grzałki ma miejsce tzw. odwrócona grzałka, czyli przyjmowanie temperatury od górnej grzałki. Osoby z doświadczeniem w korzystaniu z kamienia, mogą zmniejszyć dystans do 4-5 cm od górnej grzałki, jednak należy uważać, aby pizza nie dotykała grzałki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj