Przedszkole dopiero pod koniec roku

4

Umownym terminem zakończenia budowy przedszkola przy ul. Wiejskiej w Wołominie był 15 września. Po stanie budowy widać, że nie został on dotrzymany. Jak informują nas okoliczni mieszkańcy, prace od jakiegoś czasu toczą się w żółwim tempie.

Urzędnicy tłumaczą ten fakt wystąpieniem okoliczności niezależnych od wykonawcy i zamawiającego, które podyktowane były trudną sytuacją na rynku pracowniczym, problemami z terminową dostawą materiałów budowlanych, inflacją oraz wystąpieniem robót dodatkowych. Zaproponowany teraz przez wykonawcę termin zakończenia robót to 30 listopada br.

Obecnie w obiekcie trwają roboty wykończeniowe, sanitarne i związane z zagospodarowaniem terenu. Wykonawca wystąpił również o waloryzację wynagrodzenia. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Inwazji kosmitów zapomnieli w wytłumaczeniach dodać. Jak to jest, że innym gminom się udaje, a nam nigdy nie. Inflację mamy już od jakiegoś czasu i od bardzo dawna znane są prognozy dotyczące zmian inflacji. Na rynku pracowniczym problemy są od wielu lat. To nie jest okoliczność, która mogła zaskoczyć zamawiającego, a raczej złe rozplanowanie prac i rozpisanie przetargu.

  2. Na tej budowie od wiosny nic sie nie dzialo. We wrzesniu drgnęło. Na rozgrzebanym placu postawili zjeżdżalnie które się zniszczą zanim przyjda dzieci… Pewnie tylko ze zjeżdżalnią dotrzymano terminu tylko po co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj