Sprawa wycinki u prokuratora generalnego

0

Ani na chwilę nie milkną echa lipcowej wycinki drzew, która miała miejsce w gminie Dąbrówka. Sprawie przygląda się prokuratura, poświęcane są jej kolejne sesje i komisje w gminie, temat poruszył też w swoim piśmie do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro starosta wołomiński. Mieszkańcy, którzy od tygodni biją na alarm, obawiając się wwożenia na wyrównany teren odpadów, wnoszą o ukaranie właściciela i nakazanie mu przywrócenia działek do stanu pierwotnego. Problem stanowią jedynie niezbyt jasne przepisy prawa.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy ok. 3 ha terenów, na którym wycięto drzewa – z czego 8 400 ha zostało wycięte z działek oznaczonych na planie zagospodarowania symbolem UPUL (uproszczony plan urządzenia lasów) LS czyli las. Reszta działek jest terenem rolnym, objętym UPUL. I o ile co do niezasadności przeprowadzonej wycinki lasu bez pozwolenia byli na tym spotkaniu przekonani wszyscy, o tyle kwestię wycinki drzew na terenie rolnym każdy interpretował inaczej. 

(…)

Piotr Borczyński poinformował uczestników komisji, że sprawa wycinki zgłoszona została do prokuratury, ponieważ przed wycinką nie wpłynął do urzędu żaden wniosek informujący o tym, że właściciel chce wykonywać jakieś zabiegi na terenie UPUL.

Inwestor otrzymał od Starostwa informację, że w ciągu 5 lat musi przywrócić las na terenach leśnych. Wicestarosta przyznał, że nie wie jak do tematu podejdzie prokuratura i czy sąd odniesie się tylko do wycinki na terenie leśnym czy też do wycinki na terenie rolnym, ponieważ zdaniem Starostwa cyt. „drzewa były konkretne”. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj