Dokładają do Al. Niepodległości

0

W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu zdecydowano o dołożeniu kolejnego 1,5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej – Al. Niepodległości w Wołominie. Przy okazji trwającego remontu Starostwo zdecydowało bowiem o budowie parkingu niedaleko cmentarza na ok. 50 miejsc.

Naczelnik wydz. dróg powiatowych Rafał Urbaniak wyjaśnił radnym, że dodatkowe 1,5 mln zł przeznaczone byłoby nie tylko na kolejny parking w rejonie cmentarza, ale także przebudowę punktu styku Al. Niepodległości z DW 634 (przy stacji BP), tak by połączyć się z zaprojektowanym tam rondem.

Radnych najbardziej interesowała jednak koncepcja nowego parkingu. Naczelnik poinformował więc, że nowe miejsca postojowe powstałyby na działce Starostwa, która znajduje się, jadąc od cmentarza w kierunku Wołomina, po prawej stronie – przy zakładzie kamieniarskim. Jak mówił, trzeba tam zasypać obecny rów, wybudować kanał drenarski i przestawić słupy oświetleniowe. Plac ma ok. 150 m i powstałoby tam ok. 50 miejc przeznaczonych na postój.

Wyjaśnienia nie przekonały wszystkich radnych, którzy zauważyli, że za cmentarzem wybudowano już duży parking. Radni Igor Sulich i Jerzy Mikulski pytali też dlaczego od 2-3 miesięcy inwestycja praktycznie stoi. W odpowiedzi usłyszeli, że asfalt na drodze pojawi się „na dniach”. Zaistniał też problem z szerokością chodnika na 3 działkach wzdłuż drogi, ale jak zapewnił naczelnik, sprawa jest w toku i chodnik zostanie wykonany zgodnie z przepisami. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj