Dodatkowe miejsca przy stacji Zielonka

3

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują parking na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową Zielonka. Od strony ul. Juliusza Słowackiego zaplanowano 59 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Umowę w tej sprawie podpisały w środę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP S.A. Ale to nie koniec dobrych wiadomości…

Parking powstanie na łącznej powierzchni ponad 1,2 tys.m2. – Dzięki rządowemu Programowi Przystankowemu skutecznie walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym. Dostęp do wygodnej, bezpiecznej kolei to nowoczesne perony, ale i parkingi, gdzie można zostawić samochód i przesiąść się do pociągu. Stąd inwestycje takie jak ta, która zapewni mieszkańcom Zielonki lepsze dojazdy – zapewnił w Zielonce Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktur dodając, że ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wykonanie parkingu zaplanowano na październik tego roku. Czas realizacji to 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. (…)

– To miejsce niedługo będzie wyglądać zupełnie inaczej. PKP S.A prowadzi bowiem największy w historii program inwestycji dworcowych – modernizujemy i budujemy dworce w całej Polsce. Miesiąc temu ogłoszono drugą edycję tego programu i na wniosek pana przewodniczącego rady powiatu Adam Pietrzaka zgłosiliśmy zielonkowski dworzec do tego programu – i po dogłębnej analizie, dworzec w Zielonce, w rankingu 300 dworców w Polsce wziętych pod uwagę, zajął pierwsze miejsce. Uznano go za najbardziej potrzebny obiekt. Innowacyjny Dworzec Systemowy zlokalizowany zostanie tutaj, przy ul. Słowackiego. Są to parterowe konstrukcje dworcowe o pow. użytkowej ok. 150 m. Przygotowywana jest koncepcja, a potem nastąpi wybór wykonawcy w systemie projektuj i buduj. W mojej ocenie realizacja takiego projektu potrwa ok. 2 lata – doprecyzował członek zarządu PKP SA Ireneusz Maślany.

Radości z tej informacji nie krył przewodniczy Rady Powiatu Wołomińskiego Adam Pietrzak.  – Ponad miesiąc temu miałem przyjemność uczestniczyć w Grajewie w ogłoszeniu II edycji dworców kolejowych w Polsce, wśród których znalazła się Zielonka. Stało się tak dzięki wsparciu wszystkich tu obecnych osób. Wkrótce Zielonka będzie miała dworzec kolejowy z prawdziwego zdarzenia, który przypomnę, kiedyś tutaj był, a niestety w trakcie  modernizacji linii kolejowej Rail Baltica został wyburzony (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Proszę władze Zielonki, by w ramach prewencji wycięły gałęzie zagrażające samochodom stojącym na „parkingu” od strony parku Lipinki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj