Powiatowe szkoły pod lupą

0

Większe niż zwykle poruszenie wzbudziło wśród radnych ubiegłotygodniowe sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych w szkołach powiatowych. W czasie sesji zwrócono uwagę na dwa ciekawe zjawiska: wzrost liczby uczniów w szkołach powiatowych o 128 proc. w stosunku do roku 2017 oraz niezadowalającą liczbę uczniów zdających matury.

Powiat Wołomiński jest organem prowadzącym dla 7 placówek ogólnodostępnych (w ramach, których funkcjonuje 12 typów szkół), 3 szkół specjalnych (w ramach, których funkcjonuje 5 typów szkół) oraz 3 poradni psychologiczno – pedagogicznych. (…)

Radni pytali też o przyczyny nikłej zdawalności matur w szkole w Wołominie, na Legionów. Tu na 11 osób w tym roku maturę zdał tylko jeden uczeń.

– Biorąc pod uwagę fakt, że zmieniliśmy tam dyrektora szkoły, zmieniło się podejście do zdawalności matur. Przez ostatnie 2 lata poprzedniego zarządzającego, no niestety, w ogóle dzieci nie zdawały tam matur, więc odnotowujemy jakby taki krok w przód. Wiemy, że mamy dużo tam do zrobienia, ale poprosiliśmy ich żeby spróbowali, będą podchodzić jeszcze raz do matury, natomiast my zupełnie inaczej zorganizujemy funkcjonowanie tych dzieci w szkole. Więc przełamujemy to, czego tam nie było od kilku lat – odpowiedziała naczelnik oświaty.

Jak mówiła, wcześniej w tej szkole młodzież w ogóle nie przystępowała do matur, bo jak tłumaczył dyrektor, była zbyt słabo przygotowana do egzaminu dojrzałości. Sytuacja powinna się powoli zmieniać, ponieważ wcześniej w tamtejszym technikum była tylko jedna klasa technikum – o kierunku hotelarstwo. Teraz nabór organizowany był aż na 4 kierunki technikum: hotelarstwa, organizacji turystyki, budownictwa oraz chłodnictwa i klimatyzacji.

Na pytanie o to, czy inne szkoły w powiecie mają podobny problem, naczelnik odpowiedziała, że wcześniej w podobnej sytuacji było także liceum w Urlach, (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj