Drzewa poszły pod topór

16

30 listopada podczas sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni zdecydowali o tym aby udzielić Województwu Mazowieckiemu pomocy rzeczowej ze środków budżetu Gminy Wołomin po, to aby wykonana została dokumentacja dendrologiczna drzew zlokalizowanych w pasie drogi wojewódzkiej nr 634 w ramach zadania „Ochrona drzew na DW 634 w Wołominie”. Uchwała ta była reakcją na oburzenie mieszkańców Wołomina, którzy nie zgadzają się na to żeby w ramach przebudowy drogi nr 634 wycinano praktycznie wszystkie drzewa rosnące wzdłuż chociażby ul. 1 Maja. (…)

– Ta uchwała jest dowodem na to, że gmina Wołomin zarówno po stronie pani burmistrz, jak i mam nadzieję, że po stronie Rady poważnie i konkretnie oraz z dobrym skutkiem dba o drzewa tam, gdzie to jest po prostu możliwe. Drzewa są dla wszystkich mieszkańców ważne, dziękujemy tym mieszkańcom, którzy rozsądnie ale i z determinacją o tym przypominają, a my razem z nimi działamy w tę stronę żeby w poszanowaniu także innych dóbr niż drzewa skutecznie realizować taki zrównoważony rozwój naszego miasta – deklarował podczas procedowania wspomnianej uchwały radny Karol Cudny.

Radość obrońców drzew nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już dzień później czyli 1 grudnia rozpoczęła się wycinka drzew rosnących przy ul. 1 Maja. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Burmistrzyni otrzymała dawno temu projekt do opiniowania. Wtedy drzewa można było uratować. A teraz pod publiczkę i to nieskutecznie. Jak się z nią liczą to widać. Piły poszły w ruch a urząd rozkłada ręce. Prawda jest taka, że drzewa mają mało przyjacioł w urzędzie miasta i stało się jak w bajce: wśród serdecznych przyjaciół, psy zająca zjadły.

 2. Opłacany przez gminę ekspert stwierdził, że można ocalić 60-70% procent drzew. Dlaczego gmina nie powiedziała tego wcześniej?

 3. 634 zamknięta, przejazd przez Ząbki zamknięty, droga przez Glinianki z Zielonce zamknięta. Zostanie nam tylko jechać na wschód. Tam jest cywilizacja ????

 4. Na nic prośby i apele. Wszystkie drzewa ścięte. Wyć się chce, krew zalewa.
  Tam nie będzie San Francisco, będzie klepisko, ścieżka rowerowa i parking pod oknami.
  DW634 wcale nie będzie na tym odcinku szersza, nie będzie prawo i lewo skrętów, będą za to wysepki na jezdni.
  Znaczna część drzew mogła zostać ale to by utrudniło pracę maszynom bo by musiały je omijać albo inwestor musiałby zabezpieczyć drzewa przed uszkodzeniem – łatwiej wyciąć i mieć spokój. Potem coś się zasadzi, albo jakieś rachityczne drzewka, albo różyczki, albo c##j wie co …

 5. Nie potrzeba wojny. Żal patrzeć. Szkoda, że nie mamy gospodarza z odrobiną empatii. Najpierw Traugutta wycięte w pień, teraz 1- go mają. A wystarczyło na etapie konsultacji wtrącić parę swoich poprawek.

  • Teraz jest jasno, czysto, żadne złe drzewo nie zabije czlowieka, liści nie trzeba będzie sprzątać. To wszystko z myślą o was drodzy mieszkańcy.

 6. Wołomin nie ma Burmistrza. Radwan nie ogarnia, a jej prymitywne otoczenie potrafi się tylko uśmiechać do zdjęć. Aktualnie głosowanie/popieranie Eli jest obciachem. Ja wstydzę się, że kiedyś na nią zagłosowałem.

 7. A ona przed kamerami chwaliła się, że doprowadziła do budowy drogi 634, ciekawe czy pochwali się, że przez jej nieudolność i nieudolność radnych doprowadzili do wycięcia w pień wszystkich drzew. Jak ona powiedziała w wywiadzie „jej się udało” tak udało się pani z
  nic nie zrobić. Jeszcze na stare lata zatęskni Pani za drzewami. Mam tylko nadzieję, że to Pani ostatnia kadencja.

 8. Może niektóre drzewa kwalifikowały się do wycięcia z uwagi na swój stan i zagrożenie dla otoczenia, ale wycięte zostały wszystkie drzewa, nawet te młodsze, więc raczej w dobrym stanie. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała przebudowana droga i jak przebudowa wykonana ze sporymi stratami, nie tylko w drzewostanie, ale również w komforcie życia mieszkańców, przełoży się na przepustowość tej drogi. Bo to najpewniej będzie skórka za wyprawkę. Z rozmachem, hucznie, ale bez pozytywnych skutków. Czy najważniejszymi beneficjentami tej przebudowy okażą się być projektanci i wykonawcy? Najpewniej!

  • Kob zamiast marudzić mogłeś / mogłaś kręcić filmy, pisać wiersze, malować obrazy, co w duszy gra. Widocznie pasi ci wycięcie drzew.

 9. Pani Ela wielokrotnie mówiła kto inspiruje te ataki na nią. Zanim wydacie wyrok porozmawiajcie z burmistrz Radwan. Zawsze odpowiada na wszystkie pytania zadane jej przez facebook. Na żywo będzie mogła powiedzieć więcej więc też pytajcie. To nie jest tak, że burmistrz tego nie dopilnowała ale wiecie, że na ludzi dziś ciężko jest liczyć. Sama burmistrz dala by radę niestety ma w swoim otoczeniu głupich urzędników i przez to jej wizerunek cierpi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj