Zmiany w cieniu sporów

0

Ponieważ w marcu otwarta zostanie marecka filia poradni psychologiczo-pedagogicznej Starostwo ustaliło zmiany terenów działania pozostałych jednostek. Nie wszyscy pracownicy i dyrektorzy są zadowoleni z tej decyzji.

O powstaniu poradni w Markach szczegółowo informujemy w tym numerze Wieści. Pod swoje skrzydła nowy rejon miałaby przejąć tymczasowo poradnia wołomińska, ale jej dyrektor i pracownicy nie są zadowoleni z tej decyzji. Swoje argumenty i obawy wyrazili ostatnio na komisjach i sesji Rady Powiatu. Dyrektor wołomińskiej poradni stwierdziła m.in., że Wołomin i Marki są oddalone od siebie, co może zdezorganizować pracę. Wolałaby bardziej obsługiwać rejon Kobyłki. W odpowiedzi starosta uspokajał przybyłą na sesję delegację, że zmiany potrwają jedynie do chwili otwarcia poradni w Ząbkach, która przejmie rejon Marek. Miałaby ona zacząć funkcjonować jeszcze w 2024 r lub najpóźniej na początku 2025 r.

O proponowanych zmianach terenów działania poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez Powiat Wołomiński wypowiedziały się pozytywnie za to dyrektorki poradni w Zielonce i Tłuszczu. Jak podkreślały w swoich wystąpieniach, tworzenie nowych tego typu jednostek to konieczność, ponieważ dziś na badania dzieci oczekują w kolejce nawet rok, co jest niedopuszczalne. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj