Nowy pomysł na utrzymanie porządku w mieście

0

Niedawno informowaliśmy o zamiarach części radnych Ząbek, którzy szansę na utrzymanie porządku w mieście dostrzegają m.in. w prowadzeniu prohibicji i wydłużeniu odległości pomiędzy sklepami sprzedającymi alkohol a placówkami oświatowymi. Na wtorkową sesję zwołaną w tym temacie przybyli zainteresowani właściciele punktów handlowych, którzy stanowczo protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Przypomnijmy w skrócie to, o czym obszernie informowaliśmy w poprzednim numerze Wieści Podwarszawskich: proponowane w przygotowanych projektach uchwał zmiany zakładają ograniczenie maksymalnej liczby wydawanych koncesji z obecnych 99 sklepów lub stoisk monopolowych do 75 (tyle teraz funkcjonuje w Ząbkach). Alkohol w mieście miałby być sprzedawany tylko w godzinach  6.00-23.00, a odległość sklepów od punktów chronionych np. szkół i przedszkoli zostałaby zwiększona z 20 m do 60 metrów. (…)

Na zakończenie dyskusji głos w tej sprawie zabrał też przewodniczący Rady Waldemar Stachera, który zaproponował by zamiast spornych uchwał, przy sklepach z alkoholem właściciele mieli obowiązek powieszenia dużych banerów, które dosadnie zniechęcają do spożycia alkoholu.

Zauważył też (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj