Prohibicja także w Ząbkach

1
Stylish casual african american man at jeans jacket and black beret holding basket and looking on bottle of wine, shopping at supermarket.

Do Zielonki i częściowo Radzymina dołączają także Ząbki, których radni w chwili zamykania numeru Wieści decydowali o ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych 23.00 – 6.00. „W związku z dużą liczbą młodzieży oraz bardzo dużą liczbą cudzoziemców, zauważalne w przestrzeni publicznej są sytuacje związane z głośnym zachowywaniem się przechodniów, zaczepianiem przechodniów przez osoby będące pod wypływem alkoholu, urządzeniem rajdów samochodowych ulicami miasta, malowaniem ścian budynków graffiti, wybijaniem szyb w wiatach przystanków autobusowych, włamaniami do samochodów oraz organizowaniem w mieszkaniach imprez alkoholowych, zaś w sezonie letnim spożywaniem w godzinach wieczornych i nocnych alkoholu w przestrzeni publicznej. W ocenie wnioskodawców wprowadzenie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu będzie miało pozytywny wpływ na zmniejszenie tego typu zjawisk i zdarzeń” – zauważają wnioskodawcy uchwały.

Prohibicja obowiązuje już w Zielonce (od 2018 r.), centrum Radzymina (od ubiegłego roku), Podkowie Leśnej, Grodzisku Mazowieckim, Brwinowie, Michałowicach, Raszynie i ok. 10% innych gmin w Polsce.

Teraz ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży chcą także Ząbki.

W ocenie pomysłodawców ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, zwłaszcza w sytuacji obowiązywania podobnego zakazu w sąsiedniej Zielonce, powinno przyczynić się do wyraźnego zmniejszenia spożycia alkoholu w godzinach nocnych, co w sposób bezpośredni powinno przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa publicznego. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj