Wykończyć szpital

2

Radni powiatowi ponownie pochylili się nad kondycją wołomińskiego szpitala. Analizując tabele i liczby jednogłośnie stwierdzili, że szansą poprawy wyników finansowych tej placówki jest wykończenie wnętrz nowo wybudowanego skrzydła oznaczonego literą „A”.

Wnioskował zresztą o to występujący na ostatniej sesji dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, który argumentował: – Szpital w Wołominie jest szpitalem 2 stopnia referencyjności. Na 44 szpitale powiatowe w woj. mazowieckim jest tylko 7 szpitali 2 stopnia referencyjności, w których rozwinięte są większe zakresy świadczonych usług. Nasz szpital ma podpisane kontrakty w wysokości 67 mln zł i zajmuje przedostatnie miejsce w zakresie wysokości kontraktu, co przekłada się na ilości wykonywanych procedur medycznych. Uważam, że szpital w Wołominie, mający pod opieką tak dużą liczbę mieszkańców, powinien bezwzględnie dążyć do bardzo szerokiego rozwoju usług medycznych w poszerzonym zakresie – mówił dyr. Grzegorz Krycki, jako podstawowy cel stawiając sobie dokończenie rozbudowy szpitala i zwiększenie jego potencjału oraz zwiększenie ilości i jakości wykonywanych usług. Jak dodał, już teraz odnotowuje znaczący wzrost udzielonych porad od czasu gdy ruszyła poradnia, co z kolei generuje większe przychody.

Omawiając działalność placówki w 2022 roku ocenił go jako najtrudniejszy rok głównie poprzez: niedoszacowany kontrakt, galopującą inflację i toczącą się rozbudowę. Dodał, że w tym okresie z 212 szpitali powiatowych aż 197 zanotowało straty. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. I dzięki rządom tego pana, cały wykwalifikowany personel ucieka gdzie pieprz rośnie.
    A wszak budynki i najnowsze pomieszczenia to nie wszystko .

  2. Tytuł artykułu pięknie pasuje do wszystkiego co robi Pan Dyrektor z całą załogą . Tak dalej a będzie tylko piękny budynek i nic poza tym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj