Narty w Szczyrku – pogoda, warunki i ceny karnetów. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na zimowe szusowanie

0

Sporty zimowe w Szczyrku? To doskonały pomysł na ferie z całą rodziną lub paczką znajomych. Sprawdź, gdzie warto pojechać.

Nie masz jeszcze zaplanowanych tegorocznych ferii zimowych? Najwyższa pora rozejrzeć się za dogodną lokalizacją i ciekawymi ośrodkami narciarskimi. Mnóstwo propozycji znajdziesz w beskidzkim Szczyrku. Do dyspozycji turystów każdego roku oddawane są tu zarówno niewielkie trasy dla początkujących, szkółki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak i bardzo nowoczesne punkty z doskonale rozwiniętą infrastrukturą oraz trasami o wysokim stopniu trudności. Zarezerwuj apartament Szczyrk i wykup Skipass z wyprzedzeniem, by skorzystać z jak najlepszych cen.

Dokąd udać się na narty w Szczyrku?

Oto, które Szczyrk stoki są szczególnie godne uwagi dla początkujących i zaawansowanych narciarzy:

  • Beskid Sport Arena – idealne miejsce na wypad z dziećmi oraz dla wszystkich tych, którzy chcą stawiać pierwsze kroki na nartach bądź desce snowboardowej. Osoby, które dobrze sobie radzą, mogą korzystać z bardziej zaawansowanych tras zjazdowych. Doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu, punkt serwisowy, wyciągi oraz baza gastronomiczna zapewniają wysoki komfort aktywnego wypoczynku.
  • Szczyrk Mountain Resort – główny ośrodek sportów zimowych w Szczyrku. Charakteryzuje go wysoka nowoczesność i zawsze świetne przygotowanie do sezonu. Wśród 23 km tras znajdziesz tu te łatwe, średniozaawansowane, jak i trudne. Kolej gondolowa i 6-osobowe kolejki kanapowe ułatwiają przemieszczanie się pod górę w sposób płynny, a przy tym niezwykle komfortowy, dając narciarzom możliwość wytchnienia.
  • Centralny Ośrodek Sportu COS – OPO Szczyrk – na stoku Skrzycznego można korzystać z trasy narciarskiej opatrzonej homologacją FIS. Jest ona dopuszczona do międzynarodowych zawodów, co wiele mówi o jej klasie. COS oferuje również niezwykle urokliwe trasy widokowe.
  • Biały Krzyż – kompleks narciarski zlokalizowany na Przełęczy Salmopolskiej w Szczyrku. Tu śnieg utrzymuje się najdłużej. Świetne miejsce dla najmłodszych, a także tych najstarszych narciarzy. Krótkie, łatwe trasy pozwalają na naukę oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Pogoda i warunki w Szczyrku – ferie 2024

W trakcie sezonu narciarskiego poszczególne ośrodki zamieszczają na swoich stronach internetowych szczegółowe informacje dotyczące panujących na trasach zjazdowych warunków pogodowych. Temperaturę, kierunek i siłę wiatru, opady, grubość pokrywy śnieżnej można także sprawdzić na stronach poświęconych podróżom i sportom zimowym. W przypadku jakichkolwiek utrudnień niektóre trasy mogą zostać zamknięte, dlatego przed przyjazdem do ośrodka warto zapoznać się z bieżącą sytuacją pogodową. Ciekawą opcją jest podejrzenie obrazu z kamerek internetowych zamieszczonych na stokach.

Ile kosztują karnety na narty w Szczyrku?

Ceny Skipassów mogą się zmieniać w zależności od obłożenia, pogody oraz oczywiście terminu. W celu zakupu biletów w jak najkorzystniejszej cenie warto zamówić je z wyprzedzeniem online. Kupując jeden Skipass w Szczyrku, możesz korzystać ze stoków: Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena, COS, co daje wiele możliwości i atrakcji w ramach jednego karnetu. Jeśli będziesz musiał zrezygnować z szusowania w określonym dniu, środki na koncie gopass poczekają na dogodniejszy termin. Anulacja w dniu poprzedzającym świadczenie usługi będzie Cię kosztować 5 zł, z kolei do południa w tym samym dniu 25 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj