Taniej za śmieci

0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Wołominie udało się wraz z nowym rokiem zmniejszyć stawkę miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Teraz mieszkańcy gminy Wołomin zapłacą za odbiór odpadów o 2 zł mniej. Uchwałę w tej sprawie udało się podjąć podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej.

  • Obniżamy tę opłatę o 2 zł. Natomiast patrząc po kwocie, która została nam podana jako kwota zmniejszająca wydatki na tę gospodarkę odpadami to jest jakby dwukrotnie wyższa. Czyli wynikałoby z tego, jeżeli dobrze rozumiem, że moglibyśmy jeszcze o kolejne 2 zł tę opłatę mieszkańcom obniżyć. Czy jest mi ktoś to w stanie wyjaśnić? – zapytał przy tej okazji radny Robert Kobus.
  • Była kwota do budżetu na 2024 r. zaplanowana w wysokości łącznej wydatków 19 263 600 zł, dochody w kwocie 17 mln 960 tys. zł. Była to kwota planowana na początku listopada. W październiku nie była znana kwota umowy jaka zostanie przyjęta na 2024 r. Pod koniec roku została podpisana umowa z MZO na kwotę około 1 mln 200 tys. zł z terminem do 30 września. W paragrafie oznaczonym jako koszty obsługi znajdują się nie tylko koszty wywozu, odbioru i zagospodarowania ale również koszty administracyjne systemu, m.in. wydatki na utrzymanie pracowników, koszty wysyłki. Dlatego po przyjęciu budżetu, podpisaniu tej umowy, po przeanalizowaniu możemy tę kwotę zmniejszyć o 2,5 mln, bo około 5 mln zostało wolnych środków i uważamy, że ta kwota będzie wystarczająca. Po wstępnym sprawozdaniu za 2023 r., w rozliczeniu wyszło, że mamy nadwyżkę dochodów nad wydatkami na prawie 1,5 mln. Zł więc o większą kwotę nie możemy zmniejszyć, w związku z tym zmniejszył się również plan dochodów o te 1 mln 200 tys. zł – oznajmiła skarbnik gminy Bożena Wielgolaska.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj