„Samorząd Regeneracja” 12 stycznia 2024

0

W Kobyłce organizować będziemy cykl konferencji – o wdzięcznej nazwie „Samorząd Regeneracja”. Zaczynamy już w ten piątek 12 stycznia 2024 roku.

Trochę zaczepny tytuł związany jest z faktem, że do samorządu, do działań lokalnych trudno jest zachęcić osoby, które do takiej funkcji by się naprawdę nadawały. Czasem, aby namówić osobę mądrą, o szerokich horyzontach, mającą predyspozycje trzeba się mocno nagimnastykować. Za to jak muchy do lepu ciągną do samorządu osoby zupełnie niegotowe,  radni – którzy w diecie upatrują głównego źródła dochodu, czy kandydaci na burmistrza, którzy myślą że będą rządzić i dzielić; ale nie szkodzi przecież, że nie mają wiedzy i nie potrafią podejmować decyzji – w końcu się przecież nauczą.

To jest niebezpieczne zjawisko. Ludzie bez żadnego doświadczenia zawodowego, życiowego, bez historii działalności w organizacjach pozarządowych czy innych osiągnięć to często kandydat. Przed wyborami taka osoba pięknie się uśmiecha, przytakuje, kiedy trzeba – uspokaja, a po wyborach jakby zapada się pod ziemię. Co taki człowiek może wnieść do życia miasta ? Czy może służyć doświadczeniem, radą, może pomóc?

Ale to nie jest jeszcze najgorsze – co, gdy do rady miasta, gminy czy na stanowisko burmistrza trafiają ludzie z niską samooceną, o niskich pobudkach? Mamy wtedy poważną patologię, mamy hamowanie piętami, próby szantażu itp. Jeśli takich osób jest więcej, to zaczyna tworzyć się sieć wzajemnych powiązań i grupy oddziaływań. Wtedy jest poważny problem.

Zapraszamy więc na otwarte spotkanie, na konferencję – wspólnie zregenerujmy samorząd.

Gościem specjalnym pierwszej z cyklu konferencji będzie Andrzej Andrysiak – dziennikarz, który ujawnia prawdę o mechanizmach rządzących samorządami, o zgniliźnie, która je trawi. Samorząd nam nie wyszedł – głosi i otwiera oczy ludziom w całej Polsce.

O tym będziemy rozmawiać w Kobyłce w Miejskim Ośrodek Kultury, 12 stycznia w godz. 12-15. Całość poprowadzi Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny i dziennikarz Radio Fama 94,7 FM Wołomin. W programie wykład Andrzeja Andrysiaka, łowcy samorządowych patologii oraz panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.

Na profilu Miasto Kobyłka na Facebooku przewidziana jest transmisja online z konferencji.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj