Jazda po bruku

1

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele wołomińskiego urzędu chwalili się, że oficjalnie zakończono odbiór ulicy Mickiewicza, która wyremontowana została na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Wileńskiej. Jest tu jednak coś, co nie spodobało się mieszkańcom.

W ramach tej inwestycji wymieniono nawierzchnię na nową, wybudowano chodniki oraz zjazdy. Wykonano również odwodnienie i zamontowano energooszczędne oświetlenie LED. Odcinek ten  został zrealizowany w ramach zadania: „Poprawa spójności komunikacyjnej poprzez rozbudowę dróg publicznych w Gminie Wołomin: ul. Mickiewicza, ul. Parkowej, ul. Wesołej w Wołominie”, na które pozyskano środki z Programu Inwestycji Strategicznych Funduszu Polski Ład (8,8 mln zł). Na fragmencie drogi odtworzony został także kawałek historycznego bruku, co niekoniecznie spotyka się z entuzjazmem mieszkańców Wołomina. (…)

Całość przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. A może wzorem ulicy Ząbkowskiej w Warszawie wkomponować w historyczny bruk równie historyczne tory tramwajowe. Przecież w na początku XX wieku jeździł tam tramwaj, co prawda konny, ale duma jest.

    A pamiętam czasy, kiedy cała ul. Sikorskiego była brukowana, i komu to przeszkadzało …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj