Nie uchwalili budżetu

6

Im bliżej do kwietniowych wyborów samorządowych, tym konflikt pomiędzy burmistrz Edytą Zbieć a Radą Miasta Kobyłka wydaje się przybierać na sile. Idealnie potwierdziła to sesja z 31 stycznia, podczas której po raz kolejny obradowano nad projektem budżetu miasta na 2024 r.

Zgodnie z przepisami, uchwała budżetowa powinna zostać podjęta nie później niż do 31 stycznia. Miniona środa była zatem ostatecznym terminem na dokonanie tego. Po raz kolejny dość długo debatowano nad tym jakże istotnym dokumentem. Radni podważali zasadność niektórych zapisów i wątpili w to, czy projekt budżetu w zaproponowanej formie ma szanse na realizację.

– Tak jak złożyliśmy uwagi do budżetu w przewidzianym czasem i procedurą terminie jeszcze pod koniec listopada, tak te zasadnicze uwagi dotyczące zmniejszenia zadłużenia, nie zostały uwzględnione w jakikolwiek sposób – skarżył się przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Kostrzewa.

Burmistrz Edyta Zbieć wielokrotnie zapewniała, że jest w stanie ten projekt budżetu wykonać i nie widzi żadnego zagrożenia. – Pytaliśmy państwa z czego mamy zrezygnować w nowym budżecie, z jakich inwestycji? Nie dostaliśmy żadnej informacji zwrotnej. To dla państwa ten budżet jest nierealny. Ja jestem w stanie go zrealizować – przekonywała pytając ponownie radnych o to, jakie ich zdaniem inwestycje powinna „wyrzucić” z projektu żeby ewentualnie zmniejszyć ich obawy. Nie padły jednak żadne konkrety. (…)

Całość przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Budżet, budżetem ale padło też ciekawe pytanie do Przewodniczącego Rady Miasta Konrada Kostrzewy dotyczące legalności działalności kapituły przy Towarzystwie Przyjaciół Miasta Kobyłka. Dotyczyło nadawania tytulu Zasłużony dla Miasta Kobyłka przez wymienione Towarzystwo. Jak wynika z wykładni przepisów prawa samorządowego to wszelkie Tytuły może przyznawać tylko Rada Miasta. Dziwi brak skutecznej reakcji Pana Przewodniczącego Konrada Kostrzewy na zaistniałą sytuację gdy ktoś wkracza w kompetencję Rady Miasta a Rada nie reaguje

  2. „Jak wynika z wykładni przepisów prawa samorządowego…”
    „Będziemy stosowali Prawo tak jak my je rozumiemy” – chyba ktoś tak powiedział…
    Ryba psuje się od głowy, więc nie ma co się ludziom [Konrad Kostrzewa] dziwić, że też tak postępują /myślą…

  3. Towarzystwie Przyjaciół Miasta Kobyłka ma swój statut i może dawać ordery komu chce . Przepraszam Zbieć nie zasługuje nawet na medal z kartofla

  4. Ale w czym masz problem? Że akurat twoim zdaniem to konkretne stowarzyszenie nie ma prawa dać komuś medalu czy ogólnie stowarzyszenia nie mogą?Nie widzisz w mieście poważniejszych spraw do zbadania? Aż się ciśnie na usta pytanie, czemu akurat to cię tak razi…Nie lubisz tam kogoś? Nie wręczyli tobie, a uważasz że zasługujesz? Tytuł Miss Kobyłki też tylko Radzie wolno przyznać?Może zajmij się czymś pożytecznym, najlepiej na rzecz miasta i nie zawracaj ciężko pracującym radnym głowy swoimi osobistymi animozjami

  5. Ludzie niektórzy nie rozumieją co to znaczy ,,kampania wyborcza” i jakimi rządzi się prawami jest naturalne że przed wyborami ludzie szukają różnych nawet błahych pretekstów aby się do czegoś przyczepić a po wyborach wszystko wraca do normy, po prostu nie ma się czym przejmować tak było zawsze i tak będzie zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj