Nikt nie pomyślał o schronach

3

Codzienna dawka informacji, niosąca newsy o kolejnych, planowanych przez Rosję obszarach działań wojennych, każe zastanawiać się nad tym, czy w razie ataku mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mieli gdzie się schronić. Nic dziwnego, że na takie pytania muszą coraz częściej odpowiadać lokalni włodarze.

Na niedawnym spotkaniu online burmistrz Radzymina został zapytany o najbliższe schrony przeciwlotnicze. Nie miał niestety dobrych wiadomości: – W pełni podzielam pana obawy. Jakiś czas temu ministerstwo zbierało informacje na temat tego czy w gminach i w których gminach znajdują się schrony. Na terenie naszej gminy takich schronów nie ma. Wierzę, że ministerstwo zbierało te informacje właśnie po to, by w sposób rozsądny zaplanować plany ewakuacyjne albo ewentualną budowę obiektów tego typu – odpowiedział Krzysztof Chaciński.

Marne są na to szanse, choć niewątpliwie obrona cywilna stała się ostatnio bardziej dostrzeganym elementem obronności kraju. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. No i wyszło jak sinym jesteśmy państwem i jak ważni są jego obywatele. Nie każdy ma metro pod nosem by się schować w wypadku ataku rakietowego (pomijam atomowy).

    • Myślę że wystarczy Polakom wyłączyć prąd,internet, gaz, wodę i już nie trzeba robić wielkich nalotów bombowych. Strasznie miękie, i rozpieszczone towarzystwo, ruscy są zahartowani bo u nich zawsze nędza więc już na tym polu mają przewagę im zima nie straszna. Jadąc metrem popatrzcie na mężczyzn coraz wiecej w rurkach włosy kolorowe,kolczyki, z damskimi torebkami bedą walczyć?

  2. Każdy powinien być twierdzą nie do zdobycia, powinny być nie palne podłogi, stropy wyłącznie żelbetonowe, bez wielkich okien tarasowych itp. Każdy dom małym zamkiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj