Kolejne miasto z prohibicją

2
A shopping cart with grocery products in a supermarket

Rada Miasta Ząbki większością głosów zdecydowała o wprowadzeniu zakazu nocnej sprzedaży alkoholu. Niektórzy radni zamierzali iść dalej – zwiększyć dozwoloną odległość sklepów z alkoholem od szkół oraz zmniejszyć liczbę koncesji.

Przypomnijmy, że dyskusja w tym temacie trwała od ponad roku i relacjonowaliśmy ją niejednokrotnie. W tym czasie do rady miasta pisali rodzice jednej z podstawówek, interweniowali właściciele sklepów sprzedających alkohol, wypowiadali się członkowie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, straż miejska i policja.

W czasie ostatniej sesji przedstawiono także raport z gmin, które już wprowadziły prohibicję. Uznawały one swoją decyzję za słuszną. Także policja w tych miejscowościach wskazywała, że zwiększyło się społeczne poczucie bezpieczeństwa nocą, a do izb wytrzeźwień przewożonych jest mniej osób. Jako przykład podano Kraków, gdzie liczba przestępstw związanych ze spożyciem alkoholu spadła o ok. 40 – 60 proc. – zwłaszcza wybryki chuligańskie.

Urzędy podkreślały, że po czasie mieszkańcy popierają tę decyzję, a w sklepach z alkoholem zmniejszyła się liczba kradzieży oraz nie zanotowano spadków dochodów.

Nie przekonało to jednak obecnych na sesji przedsiębiorców, którzy nie popierają zmian. Niektórzy z nich wskazywali na potrzebę przeprowadzenia referendum w tym temacie. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj