Nowe liceum w Ząbkach

0

– To pierwszy krok w celu budowy szkoły średniej – tak podsumowała sekretarz miasta Ząbki inicjatywę podjęcia uchwały, w której wyraża się zamiar założenia i prowadzenia od roku szkolnego 2025/2026, liceum ogólnokształcącego w Ząbkach. Na razie utworzone zostaną dwie klasy.

Założenie i prowadzenie szkoły ponadpodstawowej należy do zadań własnych Powiatu, dlatego uchwała zobowiązuje burmistrza do wystąpienia do starosty wołomińskiego z propozycją podpisania porozumienia w sprawie przekazania Miastu Ząbki tego zadania.

– Ponieważ na chwilę obecną Powiatu Wołomińskiego nie stać na budowę jakiejkolwiek infrastruktury szkolnej w naszym mieście, a my gruntem dysponujemy i są oczekiwania naszych mieszkańców w tym zakresie, postanowiliśmy zaryzykować i w kolejnym roku szkolnym 2025/2026 planujemy uruchomić dwa oddziały liceum organizacyjnie przypisane Szkole Podstawowej nr 5. Stworzony zostanie tam zespół szkół – mówiła do radnych sekretarz. Jak zaznaczyła, północna część Ząbek się starzeje: – Może docelowo stanie się tak, że ten budynek w całości zajmie liceum albo technikum – podsumowała. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj