Kiedy pogłębią Bug?

1
default

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o liście władz gminy Dąbrówka, skierowanym m.in. do wojewody mazowieckiego, w sprawie pogłębienia rzeki Bug. W odpowiedzi wojewoda poinformował, że ogłoszony został właśnie przetarg na dokumentację projektową dla innej, ale równie potrzebnej inwestycji.

„Szanowny Panie Wójcie, w odpowiedzi na pismo z dnia 28 lutego 2024 r. informuję, że w dniu 15 marca 2024 r. Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do Pani Joanny Kopczyńskiej – Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o zabezpieczenie środków finansowych oraz zaplanowanie i podjęcie kompleksowych prac pogłębiarskich na rzece Bug, a także zapewnienie środków do sfinansowania zaplanowanych już inwestycji zabezpieczenia erodowanych brzegów, przebudowy przepompowni i budowy wałów przeciwpowodziowych na przedmiotowym odcinku rzeki Bug oraz rozważenie dodatkowych inwestycji z zakresu rozbudowy wałów przeciwpowodziowych na rzece Bug. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Znów jakaś banda pseudo ekologów zablokuje przedsięwzięcie bo jakiś ślimaczek czy inna rybka bytuje w tych wodach, a wy biedni okoliczni mieszkańcy tońcie przy wezbranych nie pogłębianych od 1978 r wodach Bugu. Ale nie przejmujcie się za odpowiednią opłata ekolodzy przestają widzieć te biedne żyjątka.
    Nadmienię tylko ze tak z 10 lat temu był inwestor który chciał pogłębić rzekę tylko za urobek czyli piasek rzeczny, w sumie bez kosztowo i te ślimaczki pokonały go w działaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj