Co jeszcze trzeba zmienić?

6

Mieszkańcy Wołomina mogą już szczegółowo zapoznać się z nowymi wnioskami zawartymi w aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji, którą zamieszczono na stronie UM Wołomin. Opinie i uwagi można przekazywać urzędnikom od 21 maja, czyli w momencie rozpoczęcia konsultacji. Zgodnie z harmonogramem, 27 maja o godz. 18.00 odbędzie się otwarte spotkanie dyskusyjne dla wszystkich zainteresowanych w Centrum Aktywności Wołomin Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3. (…)

Poczucie bezpieczeństwa to dla wielu osób priorytet. Niestety jak wynika z danych zawartych w Gminnym Programie Rewitalizacji podsumowując wyniki badań ankietowych z 2016 i 2022 r. opisano spadek ogólnego poczucia bezpieczeństwa w centrum miasta o 6 punktów procentowych. Respondenci byli także proszeni o ocenę bezpieczeństwa wybranych przestrzeni w centrum Wołomina w skali ocen szkolnych, gdzie 1 oznaczało ocenę najsłabszą, a 6 najlepszą. Porównując wyniki z 2016 i 2023 r. poprawie uległa średnia ocena dla Placu 3 Maja i okolic (o 0,02), bocznych uliczek w centrum (o 0,22) i okolic stacji kolejowej (o 0,72). Jednocześnie o 0,13 pogorszyła się średnia dla podwórek kamienic.

Kolejny aspekt to fakt jak wizualnie prezentuje się centrum Wołomina oraz brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Podczas spotkania warsztatowego, przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku, przedsiębiorcy zwracali uwagę na zły stan techniczny budynków, w których prowadzą działalność w wynajmowanych lokalach, obecną organizację ruchu w centrum miasta, ograniczającą możliwość parkowania klientów, za sprawą osób całodniowo zajmujących miejsca parkingowe, zakłócanie porządku przez niektóre osoby z obszaru rewitalizacji, które odstraszają klientów, w szczególności punktów gastronomicznych, a także niedobór punktów rzemieślniczych.  (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. jeśli chodzi o zmiany to proponuję wymianę nowopołożonego asfaltu na lipińskiej.

    jakiś geniusz położył ciemny i już przy 25 stopiniach bije od tego żar a co dopiero będzie przy 30-u paru.

  2. Lipińska i jej asfalt będziemy się zatapiać się nim podczas upałów, smrod z wysypiska cóż… konsultacje w godzinach pracy normalnych ludzi smrod asfaltem cóż… problemu jakby nie było niebezpieczne odpady cóż… ucichlo, remont 634 konsultacje dla niepracujących można w koncu podać jak będą ekrany dźwiękoszczelne rozstawione na odcinku od sikorskiwgo do niepodległości bo hałas jest już nieznośny

    • Nic nie trzeba zmieniać. Parę tygodni temu Obywatele Wołomina orzekli że jest dobrze.
      I że chcą jeszcze więcej tego dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj