Pomysłów nie brakuje

0

Wójt gminy Poświętne Sylwester Niźnik w rozmowie z red. Eweliną Dzięcioł, podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia oraz zdradza jakie ma plany na dalszy rozwój gminy. (…)

Jakie ma Pan plany na rozpoczętą już kolejną kadencję? Czy możemy powiedzieć o jakichś dużych inwestycjach, czy może będą to bardziej „przyziemne” zadania do zrealizowania?

Wójt jest organem wykonawczym. Moim zadaniem jest realizacja uchwał podejmowanych przez Radę Gminy. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, będę zabiegał o środki zewnętrzne na wsparcie inwestycji. Oczywiście mam swoje marzenia. Chciałbym aby w latach 2024 – 2029 były kontynuowane inwestycje infrastrukturalne. Liczę, że uda się zbudować nową siedzibę Gminnej Biblioteki i Gminnego Centrum Kultury. Z niecierpliwością czekam aż powstaną hale sportowe w Międzylesiu i Zabrańcu, boisko w Nowych Ręczajach, a następnie boiska w Poświętnem i Zabrańcu. Mam wizję zagospodarowania centrum miejscowości Poświętne. Bardzo ważna jest budowa przedszkola i żłobka w Nowych Ręczajach. Chciałbym aby doszła do skutku budowa remizy OSP w Zabrańcu. Pilnie potrzebna jest także rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poświętnem. Chciałbym aby na koniec kadencji wszyscy mieszkańcy mieli dostęp do sieci gazowej. Mam również nadzieję, że uda nam się zrealizować większość bardzo ciekawych i ambitnych postulatów naszych radnych.

Czego jeszcze Pana zdaniem brakuje w gminie Poświętne? (…)

Cały tekst przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj