Przychodnia cały czas się rozwija

0

Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kobyłce przedstawiła ostatnio główne kierunki rozwoju placówki na bieżący rok, podkreślając, że mimo trudniejszej sytuacji finansowej związanej z ograniczonymi możliwościami rozliczania nadwykonań, przychodnia konsekwentnie realizuje strategię wzrostu i inwestycji. Jak zaznaczyła, fundamentem dalszego rozwoju pozostaje kadra medyczna. Obecnie w placówce pracuje siedmiu lekarzy rezydentów, a dzięki uzyskaniu zgody na zwiększenie liczby miejsc rezydenckich do dziewięciu, jesienią planowane jest przyjęcie kolejnych dwóch lekarzy.

– Rok 2026 jest bardzo podobny do roku 2025. Może tylko z tą różnicą, że już pewnych złudzeń nie mamy, jeśli chodzi o możliwości zarobkowania na nadwykonaniach.Myślę, że to też łączy się ze skrojonym na miarę planem finansowym, jaki przedstawiłam pod koniec zeszłego roku.Niemniej nie tracimy impetu w zakresie rozwoju i pozyskiwania środków. Stawiam ogromny nacisk na rozwój personelu i to jest to koło zamachowe instytucji. W tej chwili mamy zatrudnionych 7 rezydentów, to już jest bardzo duża liczba osób. Miesięczny budżet związany z rezydentami to naprawdę bardzo poważna kwota, którą dodatkowo otrzymujemy z Ministerstwa Zdrowia – zaznacza dyrektor MSPZOZ Urszula Starużyk. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj