P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Więcej tuneli dla Wołomina?

Więcej tuneli dla Wołomina?

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni planują przyjąć uchwałę intencyjną, w sprawie podjęcia działań zmierzających do budowy trzech kolejnych przejść pod torami kolejowymi.

Uchwała będzie zawierać wyrażenie woli budowy przejścia pod torami w Zagościńcu (na wysokości stacji PKP), przejścia pod torami przy markecie Kaufland (łączącego okolice ul. 6 września i os. Nafta) oraz przejścia – przedłużenia ul. Piłsudskiego. To ostatnie miałoby posiadać podziemne wejście na peron w stronę Warszawy, którego dziś tak brakuje mieszkańcom. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(21) Comments

 1. JohnnybeGOOD

  Tak, więcej tuneli. Jestem za. ALE NA POCZĄTEK, zmuście Panią Radwan niech otworzy tunel w ul. Sasina. Ile można czekać? To nie może tyle trwać? A potem pogońcie ją, żeby poprawiła DW634 i zajęła się połączeniem z S8. Bo to są obecnie palące problemy miasta. To, że jest zakorkowane.

  1. Wol

   Brawo dla tego pana! Radwańska niech nam buduje drogi wojewódzkie, krajowe i może jeszcze lotniska!!!! Wszystko nam p. Burmistrz zrobi!!! Dla przypomnienia: DW634 - droga WOJEWÓDZKA. Łącznik do S8 - droga WOJEWÓDZKA. Tunel - inwestycja PKP. Nie widzę tu nigdzie, żeby inwestorem była Gmina. Więc jak niby p. Radwan ma otworzyć nie swój tunel, czy budować nie swoje drogi???

   1. Brajan

    Szkoda, że już tylko płatni klakierzy bronią p. Radwan. Ale klakierem trzeba być rozsądnym, a nie głupim i wiedzieć, że budowa tunelu, to kooperacja z miastem. I miasto wiele rzeczy tu akceptuje, i miasto ma dostarczać dokumenty, mieć czas się spotkać, czasami wybudować kawałek dojazdu do tunelu we własnym zakresie. Pytanie, czemu miasto i P. Radwan to opóźniała? Czemu skłóciła się z PLK, w ogóle dlaczego nie jest decyzyjna i kłoci sie z każdym, kto coś chce w Wołominie zrobić? Oj klakierku, pewnie na te pytania odpowiedzi nie znasz. Ale niech Ci dobrze zapłacą.

 2. daki

  To nie jej zakres działania, ale niech załata dziury w jej chodnikach i jezdniach a przede wszystkim niech te chodniki w końcu zamiecie. A swoją drogą Johny, tego co wymieniłeś, bardzo nam brakuje.

 3. Janusz

  A nowłaśnie. Co z tym tunelem w ulicy sasina? to jakis gruby przekret wladz miasta, ze to stoi nadal zamkniete. Za co my im placimy ja sie pytam?

 4. gregor

  Nie, ani jednego więcej. Bo jak będą tak budować, jak te trzy i będą w takiem stanie odebrane ....... . A poza tym pamiętajcie, że aby wybudować taki tunel trzeba blokować ruch pociągów. Alebo skoordynujecie to z Kobyłka , albo przez kilka lat będziemy mieć 1 pociąg co pół godziny.

 5. ela

  Ale fajna inicjatywa, mam nadzieję, że radni nie zapomną o rowerzystach i wykombinują zjazdy a nie psujące się windy, czy baardzo nieergonomiczne szyny

 6. mark

  Tu nie chodzi tylko o rowerzystów. Jak ma dojechać do pociągu osoba na wózku albo matka z dzieckiem na kontrolę gdy popsuje sie winda? Nie ma prawa dojechać z takimi bezmózgimi przejściami jakie porobili. A w ogóle - ja czegoś nie rozumiem: skoro to przejścia pod torami - więc teren inwestycji pkp - to co rada wjochy może tu se uradowić??? Tyle mają do radzenia co krowa w sprawie wylotu rakiety space star.Ale skoro już uradzają - i myślą - że coś mogą - to niech przyznają sie do tego co wierutnie spaprali i co zaniemogli- bo w poprzedniej kadencji to ten skład rady sie nie zmienił aż tak bardzo - więc niech sie przyzna - że spiepszył to przejście w laskowej . Bo ani tam rowerzysta ani osoba na wózku - pochwalić ich nie może. To przejście przeczy zasadom bezpiecznej ewakuacji - i nie powinno funkcjonować. Powinno być zamknięte. A nowe - radni powinni własnymi koparami wydłubać - tak jak jest w Sulejówku. A wiedzą jakie tam są przejścia bo w trakcie remontu naszej linii - z Sulejówka jeździli do wawy.

 7. ligonor

  W Wołominie dziury na dziurze, zwłaszcza droga na zajezdnię autobusów przy PKP Wołomin czy to droga pani Radawan czy Starosty - jedna banda nierobów., dalej przy kiblu i zakładzie pogrzebowym, a kurjozum to dziury i stojaca woda na jednym pasie ruchu wzdłuż torów za Kauflandem. To wizytówka radnych Wołomina i reszty tej bandy rządzącej miastem, to oni odpowiadają za wizerunek miasta, który od razu rzuca się w oczym przyjezdnym odwiedzającym ten chlew.

  1. Pewex

   Co racja to racja. Siedzą i pierdzą w stołki ale pięknie się to pierdzenie nazywa - radzenie. Gdy nażrę się za dużo grochu też radzę hehehe

 8. zen

  Huragan Wołomin znów dziś zremisował i zajmuje 4 miejsce od końca w IV lidze - tragedia!!!! A do końca rundy jesiennej dwa mecze. Drugi zespół Huraganu też 3 miejsce od końca w swojej klasie rozgrywkowej tj. klasie A. Jak nikt nic nie potrafi z tym zrobić to niech utworzą jedną słabą drużynę w okręgówce (bo pewnie spadną z czwartej). Pisze na tej stronie do na stronie Huraganu od roku nie można się wypowiadać (zablokowali funpage -bo tam są tacy co nie lubią poznać prawdy).

 9. irek

  Jak tak czytam powyższe wpisy to Wołomin wydaje się miejscem nędzy i rozpaczy.... i niestety pod obecnymi rządami Ekipy Elżbiety Radwan doprowadzili to miasto do zapaści ...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *