Wysypisko znów ożyje?

Wysypisko znów ożyje?

Jak poinformował prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie, podpisał już kontrakty z warszawską firmą Byś, a negocjuje z kolejną, na przywóz do Lipin Starych 20 tys. ton rocznie tzw. stabilizatu, powstałego w procesach biologicznego przetwarzania odpadów. Dałoby to zysk spółce na poziomie ok. 2 mln zł rocznie. Toczą się też rozmowy z mieszkańcami Lipin St., by na wysypisko trafiały odpady, które teraz składowane są w siedzibie spółki przy ul. Łukasiewicza. (…)

Jak zauważył radny Zbigniew Paziewski, MZO otrzymało już zgodę na przyjmowanie śmieci przetworzonych na nową kwaterę. – Kiedy pan je zacznie przyjmować? – pytał prezesa.

– W zasadzie już w tym tygodniu rozpoczęliśmy przyjmowanie odpadów na kwaterę C w Lipinach St. – odpowiedział szef spółki.

– Wiemy, że mieszkańcy, sąsiedzi wysypiska, byli przeciwni otwieraniu nowej kwatery. Chciałbym się dowiedzieć, czy rozmawialiście Państwo z mieszkańcami i czy nie będzie tam protestów, jak przyjadą ciężarówki z tym nowym kodem śmieci, odpadów? Czy z liderami okolicznymi rozmawiano w tej sprawie? – dopytywał radny Dominik Kozaczka.

Odpowiedziała sekretarz gminy Małgorzata Izdebska, która przypomniała że powołano społeczny komitet monitorujący, który jest na bieżąco informowany o działaniach spółki. Latem tego roku podpisano z nim umowy, które zapewniają członkom komitetu wstęp na teren składowiska o każdej porze, za zgodą prezesa MZO. Jak informowano, przywożony do Lipin St. stabilizat będzie składowany na nowej kwaterze wysypiska i składa się w 40 proc. z odpadów zmieszanych. Przy 20 tys. ton zysk spółki określono na poziomie około 2 mln zł rocznie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(26) Comments

 1. Iwona z Domo

  Co to jest ten stabilizat?!!! Może by tak konkretniej ludziom wyjaśnić czym macie zamiar truć mieszkańców Wołomina???

 2. Tomek

  No to teraz sie okaże kto miał rację i czy to dobrze dla Wołomina, że Warszawa będzie tu wywalać swoje smrody czy źle. Może wreszcie Wołominiacy się obudzą i zrozumieją co pazerni włodarze chcą im zafundować.

 3. salomon

  Wysypisko było budowane na potrzeby Wołomina, co się dzieje? dlaczego mają tu trafiać śmieci z Warszawy, kto na to pozwolił? Trzeba zablokować wjazd nie możemy na to pozwolić.

 4. kooolo

  Z całym szacunkiem ale byś nie wywozi śmieci z warszawy . w warszawie MPO LEKARO SITA BYS Łomianki Nowy Dwór Mazowiecki Płock

 5. Mieszkaniec Wołomina

  OSZUKALI WOŁOMINIAKÓW MADZIARY, TERAZ OSZUKALI RADWANOWE. ZIELONY WOŁOMIN DAŁ PO PROSTU CIAŁA. STALIŚMY SIĘ WYSYPISKIEM ŚMIECI , SMRODU I STABILIZATU CZYLI CZEGOŚ JUŻ PRZEROBIONEGO W PROCESIE TECHNLOGICZNYM CZYLI KOLEJNEGO SYFU. DO CHOLERY WYGOŃMY OSZUSTÓW Z WOŁOMINA. MIELIBYŚMY NA LATA WŁASNA ZWAŁKĘ A TAK ZBIERAMY CAŁE GÓWNO Z OKOLIC.

 6. mark

  Kiedy Wołomin wyjdzie na ulice? Bo na zielony wołmin - nie ma co liczyć - tam karty rozdane. Na rade - też - ten sam kram. 16milionów na wiate, 3 miliony na internecik - co go nie ma - śmieci walą wagonami - fajno jest !!! Ludzie ! Zapytajcie sie czym to miasto wasze jest dla waszych przyjaciół z poza powiatu. Posłuchajcie opinii z zewnątrz. I pomyślcie czym będzie dla waszych dzieci za 30 lat. to wcale nie tak daleko

 7. smrody

  Wołomin na ulice nie wyjdzie. Wyszedł raz i został przez Zielony Wołomin oszukany. Najgorszym z następstw jest utrata zaufania do ludzi, którzy deklarowali czyste intencje. Nie ma co się spierać, burmistrz Madziar i Radwan sypialnię dla warszawki zmienili w śmieciowisko. Sprzedali nas za dwa miliony rocznie.

   1. zenek

    Cwaniaków, którzy na RIPOKu chcieli coś ugrać było wielu. Borówa przy nich to mały pikuś.

 8. mark

  Nie ma co patrzeć na łyse borówki czy zielone wołminy. Dali zadu jak kobyła w ruji co tu gadać - nie ma co liczyć na ludzi jakichś żenująco śmiesznych organizacji. Wołominiaki powinni sami ponad partiami zebrać sie i pokazać - że nikt nie ma prawa robić nam z miasta śmietniska . Ponad to inwestycja narusza unijną ustawę o ochronie wód - ale że pomiećtali w papierach - to piknie jest, A że wody są tam wysoko - każdy wie - no ale w papirach - jest gites. Za samo to - powinni być odsunięci od koryta. co by nie było - wołmin - powinien sie postawić - ponad podziałami

  1. Tomek

   Taki jesteś mądry to zrób to! Zorganizuj ten protest a my się dołaczymy. Wszyscy wołominiacy sa temu przeciwni (oprócz popleczników Madziara). Zielony Wołomin próbował, robili co mogli, poświcili swój czas, pieniądze i nerwy, wiem bo sie tym interesowałem, niestety nie udało im się tego zatrzymać ale jeśli jest ktoś kto ma jakiś pomysł to proszę bardzo, prosze działać a nie gadać.

 9. Elle

  Czego oczekujecie od Zielonego Wołomina po kilku falach ataków na jego członków? I tak ludzie mieli dużo cierpliwości, że tyle wytrzymali. Najpierw oskarżenia o prywatę - tanio kupili działki, wiedzieli gdzie, a teraz im otoczenie przeszkadza, bronią swoich pieniędzy. Trochę później i z innej strony - mają być miejsca pracy w RIPOK< a tu ktoś stoi na przeszkodzie w jego uruchomieniu. Ktoś dostał pracę w miejskiej spółce - nie na wygodnym stołeczku, ale szeregowego pracownika - już się sprzedał. Do tego pozew o ochronę dóbr osobistych, z całkiem okrągłą wartością. Najpewniej błędem było obdarzenie nowej burmistrz zaufaniem i wiara w jej wolę uporządkowania sprawy nietrafionej inwestycji. Odpowiedzcie sobie, proszę, na pytanie, czy przez tyle lat nieustannie mielibyście wolę walki w warunkach zupełnej obojętności znakomitej części mieszkańców? Bo ja - nie.

 10. Iza

  Ile osób podpisało się pod protestem? Ile osób wspierało Zielony Wołomin? Ile przysżło pod urząd kiedy zaczynano protestować? le osób chciało wziąć udział w konsultacjach? A ilu mieszkańców liczy Wołomin? Wystarczyła by 1/3 żeby zaczęto się z nami liczyć. A teraz oczywiści, najlepiej zwalić na aktywistów, że się nie rozmnożyli i nie było ich setki, tysiące. Sami sobie to zafundowaliśmy i do samych siebie miejmy pretensję. Wołomin liczy ponad 36 tysięcy mieszkańców. Ile tysięcy protestowało? Miłego dnia, opluwajmy się dalej i szukajmy winnego.

 11. sąsiad wysypiska

  Jako mieszkańcy zaangażowani w Zielony Wołomin czujemy się oszukani przez ,,ekologów'' , którzy wykorzystali nas do swoich prywatnych interesów stając się ,,gwiazdami'' internetu, próbując robić karierę w samorządzie w końcu sprzedając się za pracę w instytucjach zależnych od Burmistrz Radwan. Zarówno dla mnie jak dla dużej część mieszkańców straciliście zaufanie społeczne na które TAK często powoływaliście się . Czarę goryczy przelała informacja o tysiącach ton śmieci które zostaną przywiezione do Wołomina z Warszawy WSTYD...WSTYD

 12. też mieszkam obok

  Transparenty zostały zdjęte po tym jak Radwan obiecała konsultacje. Kręciła Wami jak pies ogonem, a teraz okazuje się, że oszukała wszystkich. Zieloni! Informowaliście o tym i odwołaliście się do nas mieszkańców. Oczywiście, że nie. Nawet na facebooku nic o tym co się dzieje nie zamieściliście.

 13. Jurek z Górek

  Jak naród nie potrafi walczyć o swoje , to niech cierpi. Hallo , hallo czy już do Was dotarło , że zwałka na Lipinach Starych za przyzwoleniem naszej pani burmistrz i reszty , ponownie rusza pełną parą na początek 20 tys ton jak będzie potrzeba to może być więcej. No to władza po trzech latach wypracowała w dialogu społecznym uruchomienie zwałki i mamy to na gwiazdkę 2017 roku w pakiecie za darmo dorzucają smród, odór, hałas , podtruwanie i urok pracującego sprzętu kilkaset metrów od zabudowań ludzkich.

 14. ala

  A gdzie się schowały słynne ,,wołomińskie ekolożki'' od siedmiu boleści - Karierowiczki. Rozumiem że będzie lansowana narracja że Warszawskie śmieci miej śmierdzą od Wołomińskich, przedstawią stosowne analizy, zrobią debatę powieszą szmaty z napisem ,, cudze miej śmierdzi'' może lud wołomiński ponownie da się zmanipulować...

  1. Elle

   Alu, komplemencik z rana, od kobiety, ale co tam... Jesteś jak Kubuś Puchatek, miły gościu, uwielbiany przez miliony... Jemu też myślenie nie wychodziło najlepiej... I żeby było jasne - to jedyne, co was łączy...

   1. Angelika Gronowska

    Nawet nas to nie denerwuje, przecież wiadomo kto pisze te oszczerstwa, przez te kilka lat walki, przyzwyczailiśmy się do chamstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>