Pilne!

Park przy muzeum zagrożony?

Park przy muzeum zagrożony?

W Starostwie Wołomińskim trwa postępowanie o zwrot nieruchomości przeznaczonej pod budowę parku miejskiego przy DW 634, przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie. Choć prace budowlane trwają w najlepsze, zgłosił się dawny właściciel części tej działki, który zamierza odzyskać dawną własność. Czy to oznacza, że parku nie będzie?

Jak informuje naczelnik geodezji i gospodarki mieszkaniowej UM w Wołominie Tomasz Góralski, w 1978 roku wydana została decyzja o wywłaszczeniu wobec kilku właścicieli tamtego terenu. Wszyscy mieli otrzymać wówczas odszkodowanie. Działka, o którą ubiega się dawny właściciel ma powierzchnię 296 m2. Cały wywłaszczony wówczas obszar to ponad 5 tys. m2. Decyzja wywłaszczeniowa mówiła o budowie parku miejskiego i argumentowała ten krok wprowadzeniem ładu przestrzennego wokół muzeum. Niestety, ani w archiwum Starostwa, ani w urzędzie miejskim i okolicznych nie ma planu realizacyjnego tego terenu, który pokazywałby konkretnie położenie poszczególnych obiektów z tamtego okresu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(2) Comments

  1. Jurek

    Przed budową DW634 tam gdzie dzisiaj są stawy była jedna duża góra łączącza dom Nałkowskich i szpital ginekologiczny .Wejście było od Aleji Nagórnej a dookoła były łąki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>