Park przy muzeum zagrożony?

2

W Starostwie Wołomińskim trwa postępowanie o zwrot nieruchomości przeznaczonej pod budowę parku miejskiego przy DW 634, przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie. Choć prace budowlane trwają w najlepsze, zgłosił się dawny właściciel części tej działki, który zamierza odzyskać dawną własność. Czy to oznacza, że parku nie będzie?

Jak informuje naczelnik geodezji i gospodarki mieszkaniowej UM w Wołominie Tomasz Góralski, w 1978 roku wydana została decyzja o wywłaszczeniu wobec kilku właścicieli tamtego terenu. Wszyscy mieli otrzymać wówczas odszkodowanie. Działka, o którą ubiega się dawny właściciel ma powierzchnię 296 m2. Cały wywłaszczony wówczas obszar to ponad 5 tys. m2. Decyzja wywłaszczeniowa mówiła o budowie parku miejskiego i argumentowała ten krok wprowadzeniem ładu przestrzennego wokół muzeum. Niestety, ani w archiwum Starostwa, ani w urzędzie miejskim i okolicznych nie ma planu realizacyjnego tego terenu, który pokazywałby konkretnie położenie poszczególnych obiektów z tamtego okresu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Przed budową DW634 tam gdzie dzisiaj są stawy była jedna duża góra łączącza dom Nałkowskich i szpital ginekologiczny .Wejście było od Aleji Nagórnej a dookoła były łąki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj