Zielonka: Rada Seniorów jednak powstała

5

Kończy się kadencja, zaczyna się puszczanie oka do wyborców. Jak inaczej bowiem nazwać zjawisko, kiedy to kilka miesięcy przed wyborami, aż dwie gminy postanowiły przyznać seniorom prawo do współdecydowania o sprawach miasta? To niewątpliwie bardzo słuszna decyzja, tyle że chyba mocno spóźniona… (…)

Pomysł spodobał się władzom Wołomina, które również ogłosiły, jak czytamy w informacji prasowej: „konsultacje z członkami klubów seniorskich i emeryckich z terenu gminy. Seniorom został przedstawiony do konsultacji projekt uchwały zakładającej powołanie Rady Seniorów, która będzie reprezentować osoby starsze przed władzami gminy”.

– Dzięki poznaniu i zrozumieniu potrzeb osób starszych będziemy mogli wspierać jeszcze bardziej ich aktywność. To grupa osób z dużym potencjałem społecznym, ale także potrzebami i oczekiwaniami, dlatego współpraca i dialog są jak najbardziej potrzebne – deklaruje burmistrz Wołomina, nie wspominając jednak o ważnym fakcie: otóż Rada będzie działać jedynie do końca kadencji. Założywszy, że radni Wołomina zgodzą się na powołanie takiego organu na majowej sesji, Rada Seniorów miałaby szansę zebrać się do wyborów najwyżej kilka razy. Nawet, gdyby podczas posiedzeń padły jakieś ustalenia czy propozycje, mogłoby zabraknąć czasu, by przedstawić je w formie uchwały radnym miasta…

Więcej na łamach gazety.

5 KOMENTARZE

 1. Make sure you understand exactly how fast business funding much they
  did wrong, and is confident iwi represented by attorneys.
  As a plaintiff may not be confused with lawsuit loans, as Karzai suggested?
  Pre settlement funding to help the council in collating information to the plaintiffs.

  • I rarely drop responses, however i did some searching and wound up here Zielonka: Rada Seniorów jednak powstała | Wieści Podwarszawskie.
   And I actually do have 2 questions for you if it’s allright.
   Could it be just me or does it appear like a few
   of the responses appear like left by brain dead
   visitors? 😛 And, if you are posting at additional social sites, I would like to follow everything
   fresh you have to post. Could you list of every one of
   your social sites like your linkedin profile, Facebook
   page or twitter feed?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj