W Jasienicy bez zmian

W Jasienicy bez zmian

Parafia w Jasienicy nadal, zgodnie z decyzją arcybiskupa Henryka Hosera, pozostaje zamknięta. Na nic zdały się prośby przedstawicieli parafian z Jasienicy. Oburzeni wierni wysłali 24 kwietnia do rzecznika prasowego Kurii Warszawsko Praskiej list o następującej treści: „Komunikat grupy reprezentującej Parafię Jasienica w rozmowach z Kurią. Jako osoby reprezentujące mieszkańców Jasienicy wyrażamy stanowczy protest przeciwko prowadzonej w mediach kampanii dyskredytującej nas jako mieszkańców Jasienicy i ks. Wojciecha Lemańskiego. 17 kwietnia br. stojąc niemal pod samym banerem, na którym widniał napis „Oddajcie nam kościół i ks.Lemańskiego”, w swej wypowiedzi dla telewizji TVP Info użył pan frazy „kościół Lemańskiego”. Wyrażamy nasze oburzenie tą próbą siania zamętu i dezinformacji zawierającej określenie nas jako jakiejś sekty z ks. Lemańskim jako guru. NIE JESTEŚMY KOŚCIOŁEM LEMAŃSKIEGO! Jesteśmy wiernymi Kościoła katolickiego, a ks. Lemański jest naszym proboszczem!

Więcej na łamach gazety.

(7) Comments

  1. kolo

    Lemański już od roku nie jest proboszczem w Jasienicy . Koniec kropka. I nie będzie spokoju , dopóki nie zniknie z tych stron.

  2. Menachem

    Towarzysze Redaktorzy! O przyczynach utzymania zamknięcia ani słowa? No ale oczekiwać od was, towarzysze, dziennikarskiej rzetelności to jakby od słońca wymagać by zgasło. Ludzie się śmieją z waszych ordynarnych wygibasów w tej sprawie. No ale kto głupi - ten kupi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *