Co z Kruczkiem?

Co z Kruczkiem?

Zdaniem naszego Czytelnika z Zielonki jezioro Czarne (Kruczek), umiejscowione na granicy Zielonki i Marek obumiera, podobnie jak życie wokół niego. Pamięta czasy, gdy teren ten cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i podróżujących trasą 631 turystów. W otoczeniu jeziorka można było poleżakować na plaży, pograć w szachy, wypożyczyć kajaki i rowery wodne. Teraz jest to smutne, zaniedbane i opuszczone miejsce. – Czy władze Zielonki i Marek, współgospodarze tego terenu, nie mogliby współdziałać, by obszar znów przyciągał swoim urokiem? – pyta Czytelnik.

Jak się okazuje, zarówno władze Zielonki, jak i Marek nie mają sobie w tej kwestii niczego do zarzucenia. – Teren, na którym zlokalizowane jest jezioro Kruczek wraz z otoczeniem, stanowią własność prywatną. Gmina nie ma podstaw do zarządzania, ani zagospodarowania otoczenia tego zbiornika wodnego. Staramy się jednie systematycznie sprzątać śmieci – tłumaczy Elżbieta Jurczyk, sekretarz miasta Marki.

Urzędnicy w Zielonce przytaczają nam natomiast topografię terenu: Kruczek, droga dojazdowa do jeziora i parking leżą w Markach. Na terenie Zielonki znajduje się jedynie pomnik pomordowanych w 1944 r. który znajduje się około 100 metrów za jeziorem, w stronę Zielonki. Teren ten, jak twierdzi gmina, jest sprzątany ze śmieci.(…)

Więcej na łamach Wieści.

(3) Comments

  1. Robert

    Jezioro Czarny Staw to nie jest Kruczek - Kruczek leży w głębi lasu i składał się z 2 jeziorek a między nimi stoi pomnik. W wyniku rozbudowy cmentarza jeziorka te (jak i sam Czarny Staw) prawie wyschły a kłótnie do kogo należy droga a do kogo jezioro jest głupie i świadczy jedynie o tym że oba samorządy mają gdzieś mieszkańców naszych miast. - Czarny Staw bogaty w złoża borowiny był kiedyś uzdrowiskiem i przyjeżdżali tu najbogatsi ludzie. Można było na nim np. popływać gondolami itd.

  2. new york city psychic readings

    But it also conveys the sensation that he is probably becoming cautious now. Thursday, May 31, 2012The asteroid, Chiron has moved into an opportunistic kind of angle with Pluto. Uncertainty appears to be the theme of this week. My page: <a href="http://S2P.at/nycpsychic48390" rel="nofollow">new york city psychic readings</a>

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *