Kto popiera Sylwestra Jagodzińskiego?

10

Paweł Solis: Warto zagłosować na Sylwestra Jagodzińskiego

Jak się dowiedzieliśmy, poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego Sylwestrowi Jagodzińskiemu udzielił Paweł Solis. Jak twierdzi Jagodziński, to sprawdzony i wiarygodny człowiek i co ważne, mieszkaniec powiatu wołomińskiego.

„Dążymy do standardu życia w Polsce, takiego jak w krajach Europy Zachodniej” – czytamy w ulotce S. Jagodzińskiego. Z tym przesłaniem Jagodziński jeździ po wielu gminach na Mazowszu zachęcając mieszkańców do pójścia na wybory do Europarlamentu i oddanie głosu na ludowców, którzy jego zdaniem od zawsze działali na rzecz poprawy standardu życia zwykłych ludzi. To, jak mówi Jagodziński, jest misją również współczesnych ludowców, a szczególną w Europarlamencie. – Trzeba dogonić Europę Zachodnią, po pierwsze w poziomie życia zwykłych ludzi. Obecny model rozwoju gospodarczego Polski oparty na taniej sile roboczej na dłuższą metę jest nie do przyjęcia – powiedział na jednym ze spotkań.

Sylwester Jagodziński obecnie jest wiceburmistrzem w Wołominie. Jest również społecznym doradcą Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

AR

 

Jagodziński: Zaprosiłem Ministra Gospodarki do naszego Powiatu

Rozmawiamy z kandydatem do Europarlamentu, Sylwestrem Jagodzińskim.

Niedawno jeździł Pan po powiecie wołomińskim z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Jaki cel miała ta wizyta?

– Wicepremier, Minister Gospodarki uczestniczył w otwarciu w gminach kilku inwestycji, które były możliwe do zrealizowania dzięki funduszom unijnym. Liczę, że zwróciło to uwagę ludzi na fakt, że nasze członkostwo w Unii Europejskiej daje nam szanse na lepsze życie. Musimy dążyć do standardu życia w Polsce, takiego jak w krajach Europy Zachodniej, a środki z UE przybliżają nam tę perspektywę. Wicepremier spotkał się również z przedsiębiorcami w siedzibie DJ Chemicals Poland.

To dlaczego zaprosił Pan właśnie Ministra Gospodarki? Może właściwszy byłby Minister Pracy i Polityki Społecznej?

To gospodarka generuje miejsca pracy i przekłada się na wpływ pieniędzy do budżetu państwa, które to potem konsumują ministerstwa, realizując własne zadania. Dlatego niezwykle ważny jest właśnie resort gospodarki. Przez środki unijne należy wspierać polską innowacyjność i polską naukę. Wówczas gospodarka polska nabierze przyspieszenia. Jest to szansa na więcej miejsc pracy w kraju i pracę lepiej wynagradzaną. Warto również tworzyć lepsze warunki dla rozwoju w obszarze odnawialnych źródeł energii – mogą to być nowe miejsca pracy, a w skali kraju rozproszone źródła energii dadzą nam tzw. bezpieczeństwo energetyczne. Innym z wielu przykładów takich działań jest nowoczesne i konkurencyjne polskie rolnictwo, a także przetwórstwo spożywcze. Byliśmy przez wieki spiżarnią Europy i to było podstawą ekonomiczną potęgi Polski. Dlatego musimy w Europie podnosić szanse dla tego obszaru gospodarki. Obecny model rozwoju gospodarczego Polski, oparty na taniej sile roboczej, na dłuższą metę jest nie do przyjęcia.

Dziękuję za rozmowę.

AR

10 KOMENTARZE

  1. Z mojej strony w kierunku zielonej konczynki wędruje żółta kartka za postawe Pana Jagodzińskiego przy wydawaniu decyzji o rozbudowie składowiska odpadów. Nie poprę nikogo kogo skojarzę z tym Panem, ani jego koleżanki na stanowisko burmistrza ani nikogo kto obok niego stanie.

  2. Podobno Pani Elżbieta Radwan. Jeśli tak będzie faktycznie mój głos powędruje gdzie indziej. Nie będe głosował na „mniejsze zło”.

  3. Jest jeszcze Monika Błaszczak, która jest mocno aktywna na… facebooku 🙂
    Poza tą aktywnością o innej nie słyszałam.
    A Pani Radwan to koleżanka Jagodzińskiego – jednego z ojców RIPOK-u. Więc na nią nie zagłosuję.

  4. Poparcie dla PSL, PiS i Korwina płynie z MWS. Solis pasi się z koniczyną, Rytlowi dobrze robi sekta, a Pazio stawia na konserwę, to już nie na moje to nerwy. Olewam tych kandydatów oraz ich zaplecza i czekam do jesieni aby pogonić tych kombinatorów z samorządowych stołków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj