Zielonka: Darmowy transport dla mieszkańców!

0

Na czerwcowej sesji Rady Miasta radni Zielonki przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia cen oraz ulg za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w mieście Zielonka. Wyrażono zgodę na zapis mówiący o tym, że mieszkańcy będą mogli podróżować busami za darmo. To alternatywa dla niefunkcjonującego w powiecie Wspólnego Biletu ZTM.

Zmiany wejdą w życie 1 września. Wówczas w Zielonce zaczną funkcjonować dwie linie podmiejskie: pierwsza na trasie obecnej linii L17, czyli z Zielonki Bankowej do CH M1 w Markach. Druga, zupełnie nowa, ma kursować na trasie pomiędzy ulicą Mazurską w Zielonce, do pętli autobusowej ZTM na Mokrym Ługu w Rembertowie. Obie linie mają się uzupełniać.

Za darmo busami będą mogli podróżować wszyscy zameldowani mieszkańcy Zielonki, którzy odprowadzają podatek do gminy. Jako bilet okresowy służyć będzie ważna, spersonalizowana karta mieszkańca, wydana przez urząd miasta. Pozostałe osoby, które zechcą skorzystać transportu miejskiego, będą płaciły bilet w wysokości 2 zł (ulgowy) i 4 zł (normalny).

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na wybór przewoźnika i dopiero wówczas znane będą dokładne koszty funkcjonowania linii. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj