Most w Czarnej: Remont jeszcze pół roku

33

Jak informują pracownicy wykonawcy, budowa mostu w Czarnej zakończy się najwcześniej w połowie marca. Tylko czy gminne uliczki, które dziś służą jako objazd do Radzymina, wytrzymają napór tak dużej ilości pojazdów?

Jak informowali burmistrza Wołomina radni na ostatniej sesji, ulice wyznaczone jako objazd pękają, podobnie jak usytuowane przy nich domy mieszkańców gminy. Radni prosili władze o jakąkolwiek reakcję, także z względu na pękający mostek w kierunku Helenowa i cotygodniowe wypadki, które mają miejsce na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i 100-lecia w Zagościńcu, niedaleko szkoły.

– Czeka nas jakieś pół roku tych nieszczęsnych objazdów przez Zagościniec, Czarneckiego, przez ul. Gościniec i Chabrową. My, jako sołectwo Czarna, wystąpiliśmy do policji o zainteresowanie się tymi ulicami. Czy możemy również o to samo poprosić urząd? Nie wystarczy postawić znaki 30 km/h przy przedszkolu, ponieważ samochody jeżdżą tam z prędkością 80-100 km/h! – apelował radny Michał Milewski. Jak mówił, problem objazdu mostu w drodze 635 potrwa do 14-15 marca 2015 r.

Więcej na łamach Wieści

 

33 KOMENTARZE

 1. Ja mam pytanie, kto się zgodził na tak rozwlekły termin remontu? Czy ktoś kto przygotowywał przetarg się zastanowił nad konsekwencjami, bezpieczeństwem i ekonomią ? Skoro termin zakończenia był przewidziany na 15 grudnia 2014 , a jest to marzec to jak duże są kary za takie przekroczenie terminu, czy osoba odpowiedzialna za to poniesie konsekwencje ? Czy ktoś jechał przez most na końcu Czarnej i widział że już jest załamany, a na gruzach jakie ktoś wysypał na Chabrowej (czarna-janków) są doły jak …., i nikt nic z tym nie robi ?!. Co to jest? Folwark?

 2. Już wiem o co chodzi. Otóż budują most wzdłuż rzeki i stąd taki długi termin. Jedyny taki most w Polsce i reklamówka wyborcza jak się patrzy. SKANDAL!

  • Jakbys wiedział ze ten most robią bo ma być tamtędy obwodnica Wolomina i potem tego mostu by nie zrobili to byś takich farmazonów nie mówił. Zamiast się cieszyć ze coś robią to wiecznie źle bo na złość Ci pewnie robią żeby Cię zdenerwować. Jak na wiosnę praktycznie cala Radzymińska rozwalą bo będą kanalizację deszczowa robić to też powiesz ze źle? Puknąć się czasem w głowę bo jak człowiek czyta te komentarze to nie wiadomo czy smiac się czy plakac!

   • Nie jeździsz tamtędy prawda? Inaczej byś „takich farmazonów” nie pisał. Mamy się cieszyć że coś robią? Tyle czasu?? Ja jeżdżę tymi objazdami codziennie i wierz mi, jest coraz gorzej, a co będzie zimą? Przesunięcie terminu do marca to jest skandal i mam mimo wszystko nadzieję, że jednak skończą do tego 15 grudnia.

   • A z boku to miejsca na most nie było???? a jeśli się buduje nowy most to się zapewnia dobry objazd, a objazd przez Janków Nowy z ul. Czarnieckiego od mostu do chabrowej, to jakby po torowisku jechał, ale ktoś kasę za „utwardzenie” wziął. A wystarczyłoby walcem przejechać w tą i z powrotem, ale po co???? zapłacone , a nieskończone. Jak wszystko w tym kraju. jeden WIELKI BAŁAGAN. A WYBORY ZA PASEM !!!, A TU JESZCZE PRZEDŁUŻYLI WYKONANIE ROBÓT. A jak jadę to robi z górą trzech pracowników, a reszta się przygląda czy dobrze idzie robota…..

   • Właśnie nie wiem, czy śmiać się czy płakać po przeczytaniu Twojego komentarza. Wg. Ciebie jak będzie tam obwodnica, to usprawiedliwia tak długą budowę mostu? Mam się cieszyć, że w taki sposób robią most, rozjeżdżją nam Zagościniec? Im ważniejszy most tym uzasadniona dłuższa jego budowa? Jak nadadzą inwestycji imię premiera 2 m-ce, jak prezydenta 4m-ce? SKANDAL i tyle!

 3. Jak na miasto, które w ostatnim czasie, przynajmniej oficjalnie, staje się wspaniałym miejsce do życia, dla mieszkańców jak i przedsiębiorczości, to budowa powinna trwać MAKSYMALNIE TRZY MIESIĄCE. Most rozebrano pod koniec maja, więc wyjdzie, że nowy będzie budowany 10 miesięcy. A to nie jest most na Wiśle czy Odrze.Chciałbym serdecznie podziękować, zarówno burmistrzowi jak i staroście za odcięcie Wołomina od świata. Bo o przywróceniu linii PKP Wołomin – W-wa Śródmieście cisza.Jeżdżę tylko raz w tygodniu do Radzymina. Wyrazy współczucia dla tych co muszą tę trasę pokonywać codziennie. Nie wspomnę o niedokończonej (według mnie) polnej „alternatywie” Czarna – Nowinki. Mam nadzieję, że znajdzie się odpowiednia liczba głosujących aby podziękować obecne władzy miejskiej jak i powiatowej.

  • Popieram w 100%. MOST NA RZECE, KTÓRĄ MOŻNA PRZESKOCZYĆ BUDOWAĆ ROK CZASU TO JAKAŚ KPINA Z LUDZI TAM MIESZKAJĄCYCH. PRZYJDĄ WYBORY TO IM PODZIĘKUJEMY.

  • Chciałam coś uregulować most jest na drodze wojewódzkiej więc sądzę że inwestycja była planowana przez trzy stopnie samorządu i tu nastąpił chyba zgrzyt. Myślę że duże znaczenie ma tu akurat wykonawca a raczej częste przerwy w pracach.. Objazdy … raczej brak ich uprzedniego przygotowania tiry i duże ciężarówki kierują się głównie objazdem przez Zagościniec na zakrętach mają problem a jak jeszcze z naprzeciwka podobne gabaryty to już masakra.. dziś pan jadący od strony Zagościńca na wysokości wjazdu na kurniki gdybym się nie zatrzymała odpowiednio szybko a jechał przez tą dziewięćdziesiątkę troszkę za szybko to by mnie zmiótł i nawet nie zwolnił… a już kilka dni temu widziałam jak dwa duże gabarytowo auta się tam mijały delikatnie mówiąc masakra jazda na milimetry a zgodnie z informacjami odnośnie terminu ukończenia prac zamieszczonymi powyżej jeśli się ziszczą idzie zima… Myślę że postawienie oznakowania i przez co wskazania drogi objazdu to dużo za mało przy przenoszeniu tak dużego ruchu o różnych gabarytach… droga zastępcza powinna być po pierwsze przemyślana po drugie przygotowana. Jeśli chodzi o objazd przez Janków Nowy to myślę że tu jest jeszcze większy problem gdyż ten objazd powstał dzięki mieszkańcom okolicznych miejscowości którzy znali ten przejazd i tamtędy zaczęli jeździć a za nimi obcy bo przecież skoro ktoś tędy jedzie to znaczy że zna drogę i raczej gdzieś wyjedzie. Przecież tam o objeździe nie ma żadnego oznakowania! Sądzę, że to że ten odcinek został utwardzony zostało wymuszone przez osoby jeżdżące tą ścieżką (deszcz to spowodował i częste zakopywanie się samochodów na odcinku polnej drogi gruntowej bo to właśnie taka droga). A to że remont się przedłuży to było na jego starcie wiadome to nie Kobyłka i goniący ją termin a inwestycja nie musi być zakończona do końca roku bo kasa z UNI przepadnie (trzeba będzie zwrócić)… W Kraszewie mosty budowane były jednocześnie dwa trwało to chyba coś około 1,5roku wiec cierpliwość i duże ilości melisy (lub czegoś mocniejszego) wszystkim się przydadzą. Każdy jest w stanie zrozumieć że remonty muszą być przeprowadzane most jego wymagał od dawna ale czy przygotowanie i planowanie i wykonanie w całości nie może przebiegać planowo.. myślę że remont ronda na ulicy Żołnierskiej (granica między zielonka a ząbkami jest przykładem że można szybko robić duży (bardzo duży) remont gdzie logistyka jest naprawdę ważna . najgorsze jest to że jak na wyjeździe z Helenowa po dokonaniu remontu mostu zacznie powstawać rondo i.t.d. ruch znowu będzie ograniczony albo zamknięty i inne drogi polne będą oblegane… cóż chce się by było lepiej trzeba przecierpieć…

 4. właśnie Cię zdziwię ale jeżdżę znam te klęby kurzu itd najbardziej współczuje ludziom którzy mieszkają przy tej drodze oni dopiero maja powód do narzekania…pociesze Was wszystkich co z tego ze most otworza w marcu jak i tak zaraz po otwarciu mostu będzie robione tam rondo. Trzeba wszystko bojkotować no tak bo to burmistrza wina ze taka firma ze jeszcze nigdy nikt nic na czas nie zrobil żadna firma tak to burmistrza wina ze jak rozwalili ten most to nic przy nim nie robili. Nie patrzycie na pozytywy kadencji Madziara wybudowane przedszkole do którego Wasze dzieci będą miały szanse chodzic a nie do jakiejś nory gdzie Wali pleśnią, na nową chociażby Kościelna i Gdynską gdzie karetki jeżdżą codziennie ratując nasze życie. Nie tylko bo zabral czołg a komu do cholery ciężkiej potrzebny ten czołg? Było go sobie na plecy wziąć. Ludzie sa durni do tego stopnia ze najlepiej wybrać tamtego co był wcześniej żeby brał pieniądze i nic nie robił a jak robił to nie czerpał korzyści np z funduszy UE bo po co przecież taki Wołomin bogaty był żeby za pieniądze miasta budować basen a nie drogi. Brawo! Brawo! Brawo! Żeby cały ten pierd***ik ogarnac w jedną kadencje to za mało a wy myśleliście ze o Madziar zostanie burmistrzem to Wołomin zrobi miasto mlekiem i miodem płynacym. Wstyd mi ze w takim kraju żyje i żałuje ze nie stać mnie żeby stąd wyjechać.

  • Ty to chyba z koalicji jesteś i kampanie prowadzisz. Nie mieszkasz tu, samochody ci nie jeżdżą po 100 km/h i ciężarówki, nie twoje dzieci nie mogą wyjść na rower, a objazd to masakra, ktoś dobrze napisał kpina, najpierw się robi objazd a później bierze za remont, ale nie tu. I nie wyjeżdżaj z innymi zasługami pana burmistrza bo to nie ten wątek

  • Obiektywnie muszę przyznać, że poprzedni burmistrz pozyskał z Unii bodajże 12.000.000 na kanalizację, a obecny tylko 30.000, więc różnica jest. A co do ratowania życia przez nasz szpital, to osobiście nie jestem takim optymistą jak ty. Wolałbym, żeby taka karetka od razu zawiozła mnie do Warszawy. Dodam, że to starosta z PiS-u zarządza szpitalem.

 5. A ja nie ma zamiaru emigrować. Ale wracając do tematu, ja i wielu moich znajomych ma nieodparte wrażenie, że zarówno powiat i sam Wołomin odstaje od pozostałych powiatów wokół Warszawy. Można długo rozwodzić się dlaczego i czyja to wina. Nie jest dla mnie argumentem, że „jedna kadencja to za mało”. Co cztery lata są wybory i mieszkańcy ocenią czy ocena ekipa dobrze się spisuje. Kwestią dla mnie podstawową jest to, że powiatem czy miastem powinni kierować ludzie, o zdolnościach menadżerskich a nie osoby o zacięciu politycznym. Można wymieniać kwestie wzrostu biurokracji a by upchnąć „swoich”. Zaciemnienie finansów miasta aby przykryć wzrost płac. Każdy może sam sprawdzić ile zyskał z tytułu zatrudnienia w UM Wołomin aktualny kandydat PIS na prezydenta W-wy. Żeby nie było, nie chodzi o taką czy inną opcję polityczną.

 6. Nie, nie jestem z koalicji 🙂 Bez przesady kto na tej drodze jeszcze teraz wysypanej kamieniami pędziłby 100km/h tego to nikt tu nikomu nie wmówi.(chyba była Stolarka się ich pozbyła bo gruzu tam nie ma a nagle znalazł się na drodze objazdowej 🙂 ).` Zobaczymy jaki będzie objazd jak przejazdy w Wołominie pozamykają 🙂 To dopiero będzie Armagedon! Kończąc dodam, że nie jestem z polityki tylko szarym mieszkańcem Czarnej! Pozdrawiam wszystkich

  • Człowieku ogarnij się! Pisowscy funkcjonariusze z Madziarem nie rozwiązali żadnego istotnego problemu Wołomina. Inwestycje typu nowe przedszkole, czy remont ulicy to nawet ćwierć inteligent by zrealizował. Gdzie wspólny bilet? Gdzie sprawna komunikacja ze stolica? Gdzie nowe miejsca pracy w Wołominie? Dlaczego duza część mieszkańców ma wąchać smród z Ripok-u? Żaden istotny problem gminy nie został rozwiązany.

 7. Firma która wygrała przetarg na budowę mostu chyba jest profesjonalna ? , i dobrze wiedziała jaki czas im to zajmie zresztą w specyfikacji przetargowej na pewno był zapis o zakończeniu robót więc skąd to przesunięcie w zakończeniu prac . Znając życie decydowała cena a nikt nie sprawdził czy ta firma coś takiego budowała , a termin pogada się z tym i tamtym w urzędzie i napisze się aneks do umowy . Ciekaw jestem czy w umowie jest zapis , jeśli nie wyrobią się w terminie to będzie kara bo jeśli nie było to coś jest nie tak.

 8. Chciałam coś uregulować most jest na drodze wojewódzkiej więc sądzę że inwestycja była planowana przez trzy stopnie samorządu i tu nastąpił chyba zgrzyt. Myślę że duże znaczenie ma tu akurat wykonawca a raczej częste przerwy w pracach.. Objazdy … raczej brak ich uprzedniego przygotowania tiry i duże ciężarówki kierują się głównie objazdem przez Zagościniec na zakrętach mają problem a jak jeszcze z naprzeciwka podobne gabaryty to już masakra.. dziś pan jadący od strony Zagościńca na wysokości wjazdu na kurniki gdybym się nie zatrzymała odpowiednio szybko a jechał przez tą dziewięćdziesiątkę troszkę za szybko to by mnie zmiótł i nawet nie zwolnił… a już kilka dni temu widziałam jak dwa duże gabarytowo auta się tam mijały delikatnie mówiąc masakra jazda na milimetry a zgodnie z informacjami odnośnie terminu ukończenia prac zamieszczonymi powyżej jeśli się ziszczą idzie zima… Myślę że postawienie oznakowania i przez co wskazania drogi objazdu to dużo za mało przy przenoszeniu tak dużego ruchu o różnych gabarytach… droga zastępcza powinna być po pierwsze przemyślana po drugie przygotowana. Jeśli chodzi o objazd przez Janków Nowy to myślę że tu jest jeszcze większy problem gdyż ten objazd powstał dzięki mieszkańcom okolicznych miejscowości którzy znali ten przejazd i tamtędy zaczęli jeździć a za nimi obcy bo przecież skoro ktoś tędy jedzie to znaczy że zna drogę i raczej gdzieś wyjedzie. Przecież tam o objeździe nie ma żadnego oznakowania! Sądzę, że to że ten odcinek został utwardzony zostało wymuszone przez osoby jeżdżące tą ścieżką (deszcz to spowodował i częste zakopywanie się samochodów na odcinku polnej drogi gruntowej bo to właśnie taka droga). A to że remont się przedłuży to było na jego starcie wiadome to nie Kobyłka i goniący ją termin a inwestycja nie musi być zakończona do końca roku bo kasa z UNI przepadnie (trzeba będzie zwrócić)… W Kraszewie mosty budowane były jednocześnie dwa trwało to chyba coś około 1,5roku wiec cierpliwość i duże ilości melisy (lub czegoś mocniejszego) wszystkim się przydadzą. Każdy jest w stanie zrozumieć że remonty muszą być przeprowadzane most jego wymagał od dawna ale czy przygotowanie i planowanie i wykonanie w całości nie może przebiegać planowo.. myślę że remont ronda na ulicy Żołnierskiej (granica między zielonka a ząbkami jest przykładem że można szybko robić duży (bardzo duży) remont gdzie logistyka jest naprawdę ważna . najgorsze jest to że jak na wyjeździe z Helenowa po dokonaniu remontu mostu zacznie powstawać rondo i.t.d. ruch znowu będzie ograniczony albo zamknięty i inne drogi polne będą oblegane… cóż chce się by było lepiej trzeba przecierpieć…

 9. Objazd przez Czarna nigdy nie był planowany ani z nikim uzgadniany ponieważ mostek w ulicy Gosciniec nie nadaje sie do odbioru takiego ruchu , w momencie jego budowy miał on służyć tylko dla rolników zeby mogli dojechać do pol. Droga która prowadzi do Nowego Jankowa i ulicy Chabrowej jest w 3/4 własnością gminy Radzymin , Wolomin ma chyba ok 60-80 metrów i oni odpowiadają za jej stan .
  Co do prędkości bo taki temat był tez poruszony to na Czarnieckiego nie trudno jest spotkać samochody które jadą po 100 km/h a i przez Gosciniec i Mostowa zdążają sie wariaci co myślą ze sa na rajdzie , widuje to codziennie bo mieszkam przy 3,5 metrowej( szerokości) gruntowej ulicy która potrafiła przejechać cysterna z przyczepa …
  Wiadomo ze jak jest budowa to jest cieżko i trzeba to przecierpiec ale jakby wszyscy dostosowali sie do znaków które tam stoją to wszystkim żyło by sie łatwiej .

  • Michał jakie znaki? widziałeś gdzie one stoją? dwa metry przed mostem? i co i nic, zgłaszaliśmy ten problem do gminy i na policje i co i nic, powinna pójść skarga do KG do stolicy i do wojewody za brak chociażby patroli, widziałeś gdzieś znak z ograniczeniem prędkości? przy moście i przy przedszkolu, jak by tam dało się szybciej. I nie powinno nas interesować czy to radzymin czy wołomin. Problem jest nie rozwiązany i już. Przecierpieć? a niby czemu? tak całe życie bo się nie da nic zrobić? Raczej tak myśleć nie powinniśmy, płacimy podatki więc wymagajmy coś od władz, a nie nos na kwinte i sorry taki mamy klimat.

 10. Ludziska czepiacie się. Most na Czarnej w rok czasu to nic. Most nad cieśniną Jiaozhou w Chinach budowany był aż cztery lata, a ma tylko 42,5 km długości i 33,5 m szerokości. Więc dajcie spokój Staroście i Burmistrzowi mają jeszcze trzy lata na interwencję – jeśli oczywiście zdobędą zaufanie wyborców.

 11. Co ciekawe wydłużają prace na okres 15.12-15.03, który jest okresem zimowym i na przeważającej części inwestycji drogowych w tym czasie nie przewiduje się prowadzenia prac. Okres ten wogóle nie jest wliczany w czas realizacji inwestycji. Jeśli akurat jest zimą dobra aura to szczęście sprzyja wykonawcy i może nadgonić z terminem. Wystarczy ze w połowie grudnia spadnie snieg, poleży do marca i po robocie. Chyba ze most będzie juz wtedy gotowy a czas rezerwują na odbiory.

 12. Jak wiadomo nie do końca mamy wpływ na utrudnienia które powstały. Przesunięcie terminu ukończenia budowy mostu trzeba przełknąć. Nie bardzo jednak rozumiem jedną rzecz. Skoro jest tyle skarg na piratów drogowych dlaczego nic nie jest robione w kierunku poprawienia bezpieczeństwa na ulicy Czarnieckiego? Zona wychodząc z dzieckiem w wózku do sklepu ma około 200-300 metrów. Chodnik w tym miejscu jest w tak tragicznym stanie że naprawdę ciężko się po nim poruszać z wózkiem. Idąc po ulicy zastanawiasz się tylko czy ten czy następny samochód cię strąbi lub potrąci. Czy naprawdę musi się stać tragedia żeby postawione zostały garby zwalniające na tej ulicy? Ograniczenie prędkości 50km/h w miejscu koło przedszkola 30km/h , jeżeli ktoś się do tego stosuje to jest od razu wyprzedzany „na chama” na zakrętach oraz przy spacerujących ludziach. Jadąc na rowerze niemal ostatnio zostałem zepchnięty z drogi bo kierowca nie miał ochoty czekać aż przejedzie samochód z naprzeciwka tylko wyprzedził mnie mijając się z nim cudem.
  Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy można wystosować gdzieś jakieś pismo z prośbą o garby zwalniające? Myślę że bez problemu będzie to miało poparcie 90% mieszkańców.

 13. Ludzie, nie narzekajcie. Potem i biskup przyjedzie i odprawi wszystko co należy i wstęgę przetną srebrnymi nożycami i będzie wesoło i radośnie.I jakieś imię mostowi nadadzą, na przykład Lecha, bo inne być nie może. Może jakiś festyn w lipcu zrobią, bo pewnie wcześniej nie skończą.

  PS Ale jak nadadzą imię , to nie miejcie do mnie pretensji, ze proponowałem

 14. Oj tam – Lecha?. Będzie most Sasina. Na cześć jedności powiatu wołomińskiego z jedną słuszną , prawą i sprawiedliwą partia. Ku chwale PiS z namiastką orła w tle.

 15. A może nazwiemy „Most na rowku Kwai” i nakręcimy film. Główni bohaterowie : J. Sasin, P. Uściński, R. Madziar. Pytanie czy wojenny czy science – fiction?

 16. a kto mi odda za paliwo przez te objazdy. Ktoś tam wyżej napisał. Most tymczasowy powinien być, a jak nie wiedzą jak to zrobić to wojsko im pomoże, w jeden dzień most zastępczy by stał.

 17. A to tam jest most? 4 kręgi betonowe zasypane ziemią żeby woda miała którędy przepływać:-). Takie są polskie realia nie tylko tego mostu ale każdej inwestycji. Jeden pracuje pięciu stoi opartych o betoniarkę bo się łopaty połamały a o coś się opierać trzeba:-). Tak samo było z wiaduktem ul Głębokiej nad trasą Toruńską, tak samo jest Z modernizacją linii kolejowej rail baltica.Po prostu Polska to nie Discovery i 2letnie opóźnienia są niemal wpisywane w kontrakty.

 18. Most już zbudowany, bo dziś widziałem. Ciekawe na co czekają by go otworzyć???? Na wstążkę zabrakło – to dorzucimy, a może nożyczki ktoś zasunął ????????????????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj